Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Wspaniała seria Radomiaka przerwana przez Podbeskidzie

Damian Markowski 2019-10-12 15:57:00

W meczu 13. kolejki Fortuna I ligi Radomiak Radom przegrał przed własną publicznością 1:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to pierwsza porażka po siedmiu, wliczając Puchar Polski, zwycięstwach z rzędu.

Przed rozpoczęciem spotkania, odbyła się miła uroczystość: Leandro i Michał Grudniewski otrzymali od prezesa Stempniewskiego upominki z okazji, kolejno: 100 goli  i 100 występów w barwach Radomiaka. Już podczas rozgrywania pojedynku, na trybunach panowała fantastyczna atmosfera, natomiast z boiska, pisząc kolokwialnie, wiało nudą.

Dopiero w 14. minucie Figiel zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale futbolówka powędrowała obok bramki Kochalskiego. W 22. minucie goście objęli prowadzenie. Dobre zagranie z głębi pola Figiela, pewnie wykorzystał Roginić, podcinając piłkę nad Kochalskim. Chwilę później Chorwat znów mógł pokonać naszego golkipera, ale tym razem zbyt długo zwlekał i nie oddał strzału.

W 26. minucie Rakowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kochalskim. Radomiak zdecydowanie "stanął", co goście wykorzystywali, mając co chwilę dobre okazje. Praktycznie do końca pierwszej połowy, "Górale" kontrolowali przebieg gry. Raz tylko Zieloni wyszli z kontrą, ale Górski przestrzelił z pięciu metrów.

W 50. minucie Makowski zachował się fatalnie, zagrał wprost pod nogi Roginica, który podał do Sierpiny, a ten plasowanym strzałem pokonał Kochalskiego. W 59. minucie Leo spróbował indywidualnej akcji, ale oddał zbyt lekkie uderzenie, by zagrozić Leszczyńskiemu. Następnie Podbeskidzie wyszło z kontrą, ale Komor nie trafił w piłkę, stojąc sam na szóstym metrze.

W 70. minucie Makowski trafił z bliska w interweniującego Osyrę. Trzy minuty później Karwot zagrał do Mikity, skrzydłowy wstrzelił futbolówkę w pole karne gości, gdzie przytomnie zachował się Nowak, pakując z bliska piłkę do bramki Podbeskidzia. W 90. minucie kontrę gości wykorzystał Ivan Martin, ustalając wynik meczu. Wcześniej czerwoną kartką upomniany został trener Zielonych, Dariusz Banasik.

Wspaniała seria Radomiaka została przerwana przez dobrze grające Podbeskidzie, ale to nasz zespół, popełniając fatalne błędy, niejako podarował gościom bramki i komplet punktów.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (19 października) o godz. 17.

Radomiak Radom - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (0:1)
Damian Nowak 73 - Marko Roginić 22, Łukasz Sierpina 50, Ivan Martin 90

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 7. Mateusz Michalski (61, 27. Damian Nowak), 55. Meik Karwot (83, 6. Adam Banasiak), 10. Rafał Makowski, 9. Leândro, 77. Patryk Mikita - 22. Maciej Górski (46, 11. Michał Kaput).

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński - 25. Bartosz Jaroch, 28. Kornel Osyra, 3. Aleksander Komor, 2. Filip Modelski - 8. Karol Danielak (78, 99. Iván Martín), 7. Rafał Figiel, 15. Jakub Bieroński (67, 80. Mateusz Sopoćko), 90. Adrian Rakowski, 11. Łukasz Sierpina (90, 98. Damian Hilbrycht) - 95. Marko Roginić.

Żółte kartki: Abramowicz, Nowak, Banasiak - Sierpina.

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).
Widzów: 3885.