Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Jan Strzeżek: 26 mln zł dla radomskiego Uniwersytetu [WIDEO]

Radom on-line / 2019-10-10 13:33:00, aktualizacja: 2019-10-10 17:16:00

- Minister Finansów zdecydował i podpisał decyzję o przyznaniu obligacji skarbowej w wysokości 26 mln zł dla Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu - poinformował dziś Jan Strzeżek, ostatni na liście PiS, kandydat do Sejmu RP.

- To gigantyczna szansa dla środowiska akademickiego w Radomiu. Potrzebna jest jednak bardzo szybka reakcja rektora i władz uczelni, tzn. wystąpienie do Ministerstwa Finansów i Prokuratorii Generalnej, o przekazanie tych środków na przyszły rok (...). Środki te będę mogły zostać wykorzystanie przez uczelnię w dowolny sposób, zarówno na badania naukowe czy inwestycje. Czas jest do końca 2021 roku, by podjąć całość kwoty. Teraz czas na stosowne kroki, potrzeba więc szybkiej reakcji, żeby całe środki trafiły na radomską uczelnię - mówił najmłodszy kandydat PiS na posła.

Jan Strzeżek przekazał jeszcze jedną wiadomość: - Od przyszłej kadencji resort nauki otworzy bardzo duży program, m.in. dla takich uniwersytetów, jak ten radomski. Może się więc okazać, że te 26 mln zł, będzie zdecydowanie niższą kwotą, aniżeli wsparcie właśnie z tego programu.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (9)

0
2019-10-10 22:44:00

A i klerowi wara od publicznych pieniędzy jak i państwa.

0
2019-10-10 22:43:00

Teraz????? Na wybory?????? Kolejna miernota do koryta się pcha??? Strzeżek zacznij od czegoś realnego robić dla Radomia potem możemy porozmawiać o dalszym kroku. Jak na razie to nic lokalnie nie zrobiłeś ani niczym konkretnym nie zasłynąłeś. I nie bierz przykładu z kolegów i koleżanek. Kosztowniak same anty zasługi wraz z zadłużeniem miasta. Suski, Kwiecień, Skurkiewicz ... nic, null, zero. Kowalski chodził tylko po supermarketach i się lansował i przez telefon rozmawiał jak to jego szpiedzy pana Fałka śledzili. A poparcie Gowina to już totalnie nietrafiona decyzja. Gościowi nie styka do pierwszego... A co mają powiedzieć wyborcy którzy zarabiają minimalną z waszymi obecnymi cenami???

Zw
2019-10-10 20:41:00

I bardzo dobrze. Może w końcu radomska uczelnia stanie na nogi.

0
2019-10-10 20:22:00

Psy ze strachu ujadają, a karawana jedzie dalej. Panie Janku trzymam kciuki.!

obserwator
2019-10-10 20:13:00

basenowy sprawdzaj skrzynkę na listy........

SKO
2019-10-10 17:02:00

Żydokomuna obligacjami szasta. Strzeżcie się takiej lichwy władze Uczelni i Miasta

0
2019-10-10 15:43:00

a kim jest bielan dla Radomia?????. Zburzyl lotnisko aby wiecej wstydu nie przynosilo

Swój
2019-10-10 14:54:00

Czyli Gowin obiecuje dla szego uniwersytetu gruszki na wierzbie!!! Daje coś czego nie można wykupić ani sprzedać, bo warunki ku temu nie są nikomu znane...Strzeżek nie rób z siebie posmiewiska, tylko najpierw doczytaj co to są obligacje i na czym przejechali się obligatariusze z Getbacku!!!!

0
2019-10-10 14:19:00

Panie Janie Strzeżek, zwrócił pan moją uwagę na siebie. Ma Pan szansę być dla Radomia drugim Bielanem. OK, ma Pan mój głos.