Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Debata ''jedynek'' do Sejmu [ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-10-10 09:10:00

W Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu odbyła się w środę debata liderów list w okręgu nr 17 w niedzielnych wyborach do Sejmu RP.

W debacie wzięli więc udział: Mirosław Maliszewski (Polskie Stronnictwo Ludowe), Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość), Patryk Fajdek (Lewica), Marek Szewczyk (Konfederacja), Joanna Kluzik-Rostkowska (Koalicja Obywatelska), Piotr Drzewiński (Bezpartyjni i Samorządowcy), Hubert Czerniak (Skuteczni).

Debata składała się z trzech rund. W pierwszej kandydaci odpowiadali na pytania od prowadzących. W drugiej zadawali sobie pytania między sobą (najpierw losowali odpowiadającego, a później wybierali, komu chcą zadać pytanie). Ostatnia część należała do widzów i ich pytań do polityków.

Mirosław Maliszewski: To nieprawda, że nie pojawiam się w Radomiu. Przy ul. Żeromskiego 94 jest biuro PSL i można mnie tam spotkać. Zresztą, okręg nr 17, to nie tylko Radom, dlatego moja aktywność nie ogranicza się do samego miasta, jeżdżę po całym terenie.

Marek Suski: Rząd cały czas musi walczyć z kłamstwami i pomówieniami. Zarzuty dot. wprowadzenia podatku od osób bezdzietnych, to zwykły hejt. Nic takiego nie rozpatrujemy. PiS dba o grupy społeczne, czego dowodem jest rozszerzenie programu 500+, o osoby samotnie wychowujące dzieci.

Patryk Fajdek: Jak znajdę się w Sejmie i będzie głosowanie ws. ustawy legalizującej adopcję dzieci przez pary homoseksualne, to oczywiśćie zagłosują na "tak", bo chcę, żeby Polska była państwem równym dla wszystkich. Ponadto trzeba zalegalizować związki partnerskie.

Marek Szewczyk: Nie zgadzam się ze słowami Janusza Korwina-Mikke, że kobiety są słabsze, mniej inteligentne i dlatego muszą zarabiać mniej od mężczyzn. Kobiety i mężczyźni są sobie równi. Chciałbym też podziękować za zaproszenie na debatę, bo nie wszystkie media chcą zapraszać polityków Konfederacji.

Joanna Kluzik-Rostkowska: Posłem jestem od wielu lat, kandydowałam już z wielu okręgów i zawsze zdobywałam dodatkowy mandat dla partii. W Radomiu mieliśmy dwa mandaty, teraz liczymy na więcej, stąd moja obecność w tym okręgu wyborczym. Będę walczyć o Radom w Sejmie.

Piotr Drzewiński: Chcieliśmy zarejestrować się w całym kraju, zebraliśmy podpisy w 25, ale PKW zaliczyła nam tylko podpisy w 19 okręgach wyborczych. To jedyna debata, na którą zaprasza się komitety nieogólnopolskie.

Hubert Czerniak: Odpowiedzi ws. wstąpienia do ZOMO, udzieliłem już na YouTube. Po stanie wojennym, grałem w piłkę i wybrałem Gwardię Warszawa. Teraz, to tylko trzepanie piany.

Debatę poprowadzili: Katarzyna Ludwińska z "Gazety Wyborczej" i Łukasz Molenda z Radomskiej Grupy Mediowej.

Zachęcamy do oglądania zdjęć.

autor: dm

Wasze komentarze (40)

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:53:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:53:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:53:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:53:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:53:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:52:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:52:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:52:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:52:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:52:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:52:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:51:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Ulegałka Polka z Grójca.
2019-10-10 12:51:00

S U S K I E M U TO JEST BLIŻEJ DO MOSADU JAK DO MOJEGO SADU Z GRÓJCA. NIE DALEKO PADA JABŁKO OD JABŁONI. TERAZ BĘDZIE LATAŁ DO IZRAELA Z RADOMIA BO JEST BLIŻEJ.. DO MNIE NIE PRZYJEDZIE BO JUŻ NIE MAM SADU.

Byłam i żałuje że poszłam.
2019-10-10 11:28:00

Dowództwo pisu z pierwszych nierządów i sami klakierzy. Suski do Sejmu. Tyle lat osioł w kieracie chodził a teraz chcą zrobić z niego konia wyścigowego

Tylko kto Wan napluł w obiektyw
2019-10-10 11:23:00

Takiego chamskiego zachowania słuchaczy w tym z pisu dawno już ta aulla nie miała. Wykładowcy z nr 1 nie lepsi. Prowadzący redaktorzy też się nie POPiSali.

marcinekk
2019-10-10 10:15:00

Poseł Ruszczyk i poseł Białkowska nie maja zadnych szans na wybór w niedziele. Każdy poseł po skonczonej kadencji dostaje odprawe 3 pensje i ma prawo wrócic do swojego miejsca pracy, które zajmował przed 2015 przed wyborami.Nawet brak wsparcie lokalnej PO nie pomoze w fakcie ze tylko pani Joanna Kluzik zdobywa mandat poselski z listy radomskiej PO.

Marne szanse anty-pisu.
2019-10-10 10:08:00

Poseł Maliszewski ma biuro poselskie w MOGIELNICY k. GRÓJCA , ale to jest blisko na rzut beretem z Radomia i powiatu.Jak wiarygodna jest więc ta jego informacja , skoro na internecie stoi coś z goła innego.Dlatego naprawdę wielu z odchodzących posłów z SEJMU R.P. ,nie będzie nam ich żal i szybko o nich zapomnimy.

Czarzasty kontra Schetyna.
2019-10-10 10:01:00

BOŻE , co dalej zrobi Ruszczyk , Białkowska , jak wygra Rostkowska? Po za tym , czy ona będzie dbała o interesy mieszkańców , jeśli peło rozpadnie się , bo już wyłania się tam kilka frakcji.Mają teraz zagwozdkę anty-pisowcy, postkomuniści i komuniści z 3 R.P.

cos w tym jest
2019-10-10 09:54:00

Cos w tych sondazach jest. Jedynie posłowie Suski, Kluzik i Maliszewski mogą byc na 100 procent pewnymi mandatów w niedziele. Kampania jest bardzo słaba dużo gorsza niż ta w 2007,2011 i w 2015 .

sondaze
2019-10-10 09:53:00

Sa sondaze w naszym okregu gdzie PiS ma 7 mandatów a PO ma 1 mandat a 1 mandat ma PSL.Oczywiscie prawdziwe sondaze beda w niedziele przy urnach wyborczych.

 < 1 2