Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Joanna Kluzik-Rostkowska: Jarosław Kaczyński postawił na głęboki podział. Efektem jest wzrost agresji

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-10-08 14:33:00

Piotr Niemczyk, analityk przestępczości i ekspert walki z terroryzmem, przyjechał do Radomia na zaproszenie poseł Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Przedstawił prezentację dotyczącą wzrostu przestępczości. Joanna Kluzik-Rostkowska na koniec podsumowała swoją kampanię wyborczą w okręgu, w którym startuje jako liderka Koalicji Obywatelskiej.

Joanna Kluzik-Rostkowska i Piotr Niemczyk

- Liczba przestępstw z nienawiści w Europie i Polsce rośnie. Jest to efekt dopuszczenia do głównego mainstreamu ksenofobii. Co charakterystyczne, maleje liczba zwykłych rozbojów, rośnie zaś liczba rozbojów z nienawiści z powodu innej narodowości, orientacji, koloru skóry, języka - mówił Piotr Niemczyk i dodał - Mimo, że kary są coraz bardziej dotkliwe, przestępczość rośnie. Polityka państwa w tym zakresie jest reproduktywna, bo nie wysokość kary, a jej nieuchronność powinna być najważniejsza - argumentował.

Zdaniem eksperta, należy wprowadzić programy edukacyjne do szkół. - Trzeba uczniom tłumaczyć, co to jest mowa nienawiści, bo inaczej za kilka lat się powyrzynamy - stwierdził.

Joanna Kluzik-Rostkowska zauważyła: - To się zaczęło, gdy PiS w 2015 wygrało wybory. Jarosław Kaczyński, nie mówił, jak zwykł mówić premier po wygranych wyborach, że wygrałem, ale będę łączył, a nie dzielił. Jarosław Kaczyński postawił na bardzo głęboki podział, myślę, że większość z nas to czuła, ale najważniejszym dowodem w sprawie, są właśnie statystyki przedstawione przez Piotra Niemczyka. Statystyki nie kłamią. Efektem tego podziału jest wzrost agresji na wszystkich polach, od przemocy domowej poczynając, przez przemoc kibolską, wzrost agresji w szkołach, a na zabójstwach kończąc.

Podsumowując swoją kampanie wyborczą, posłanka powiedziała: - Gdy chodzę po ulicach, ludzie mnie rozpoznają, wiedzą, że jestem jedynką Koalicji Obywatelskiej, zaczepiają mnie. Mam więc poczucie, że tą lekcję odrobiłam. Z negatywnymi reakcjami, spotykam się bardzo rzadko, czasami doświadczają ich moi ludzie, ja idę, jest OK, ale za mną idą ludzie w moich koszulkach, i już jest gorzej. Czekamy wszyscy, co wydarzy się 13 października.

autor: mw, dm

Wasze komentarze (48)

gość
2019-10-11 08:01:00

Platforma nie rozumie lub oszukuje - bezpośrednią przyczyną wzrostu przestępczosci a przede wszystkim braku poszanowanie prawa oraz bliźnich, jest podważanie demokratycznych wyborów Polaków.

wyborca
2019-10-10 22:07:00

Nie zabieraj mandatu naszej pięnknej Annie Marii z Wolanowa kluziku nie wiadomo skąd. Kto cie tu zesłał? Co ty masz z tą piękną ziemią wspólnego. Won do swojego domu. O ile taki masz zabłąkana duszyczko.

do PiS-ówy Marion:
2019-10-09 19:13:00

Komentarz zablokowany.

Adrian
2019-10-09 19:04:00

PO niewiele zrobiła dla Radomia i jakos im nie wierze ze cokolwiek w przyszłości zrobi.

Do:OLO Spadochroniarstwo jest niebezpieczne.
2019-10-09 14:02:00

Tą kandydatkę widziano właśnie kiedyś rozpartą na ławeczce na Ul.Żeromskiego na przeciw prezydium , wygrzewającą się w słoneczku .Widocznie czekała na kogoś , ale nikt jakoś nie chciał podejść do niej i pojąć politycznej dysputy.Gadżetów , drobnych upominków ze sobą nie miał.W inne dzielnice RADOMIA chyba też nie zapuszczała się pieszo.

Marion
2019-10-09 13:29:00

Komentarz zablokowany.

Tru
2019-10-09 13:14:00

Pazerna baba z Radomia: to są groźby??? Wcale się was nie boje i po chrześcijańsku pozdrawiam. PiS z Wami.

olo
2019-10-09 12:26:00

czy pani Kluzik wie gdzie w Radomiu jest ulica Żeromskiego? Obawiam się, że nie nie! Taka to kandydatka SPOKO z naszego regionu.

Re:Marion,Armagedon PIS nadchodzi.
2019-10-09 09:39:00

Skąd wzięło się w POLSCE pojęcie , ze peło to jest partia inteligentów ?G.W. badała ten temat i wyszło , że ponad 50 % wyborców i wyznawców pracy do 67 lat , gwizdnięciu kasy z OFE, katastrofalnym rządzeniu przez 8 długich , paskudnych lat składa się z osób z pełnym lub niepełnym podstawowym wykształceniu.Oby raz na zawsze te partie odeszły od polityki i rozpadły sie na kanapowe partyjki.

Wiosna_bidronia
2019-10-09 07:41:00

"UOP" i jego komentarze to taka trolownia z okresu post PRL. AUĆ, Wojciechowski zostanie komisarzem ds. rolnictwa z budżetem około 300 mld euro. Ja nie mogę. A tak sie starali targowiczanie z POKO i ZSL żeby nie wyszło : THUN, KALINOWSKI i reszta sprzedajnych mend.

Gość
2019-10-09 06:46:00

To wstyd dla Radomia, żeby partia mieniąca się partią myślących miała na liście wyborczej takie osoby jak Marek "Caryca" Suski i Skurkiewicz.

Marion
2019-10-09 06:20:00

To wstyd dla Radomia, żeby partia mieniąca się partią inteligentów miała na liście wyborczej takie osoby jak Ruszczyk, Białkowska czy Wilk

prawdziwe sondaze
2019-10-09 00:01:00

Tak to prawda radomska PO zdobywa 1 mandat poselski i otrzyma go Joanna Kluzik - Rostowska. PiS ma 7 mandatów a PSL ma tylko 1 mandat w naszym okregu.

oracz
2019-10-08 20:29:00

Podobno w Radomiu będzie 1 mandat dla PO a 7 dla PIS. No i dobrze zboki i komuchy muszą wiedzieć gdzie ich miejsce

Pazerna baba z Radomia
2019-10-08 18:39:00

Tru trumna

Cep Cepa Cepem Pis pogania
2019-10-08 18:38:00

Łoj Halino Ty jedyno nie Boga Ty moja. Becki pis zdradziecki pro radziecki

Bez echa
2019-10-08 18:33:00

Becki to dopiero będą PO wyborach. Mniejszościowy rząd pisu z mniejszością w Senacie. Mój Boże i Duda z Dudą im już nie pomoże. Jak trwoga to i Prezes kuternoga o jeden głos z prośba się zwraca do Boga.

Wskazana przez Grzegorza
2019-10-08 17:59:00

Posłuchaj babciu Joanno, Ślązaczko miła ! Tu jest Radom. My mamy swoich do wybrania, co potrafią jako posłowie zadbać o to miasto, bo tu żyją i mieszkają: Frysztaka, Białkowską. Filcowe bambosze i bawić wnuki, babciu, a nie narzucać się radomianom !

0
2019-10-08 17:37:00

Babcia Kluzikowa, to jedyny mandat dla koalicji w Radomiu.

Halina
2019-10-08 16:45:00

No i w niedzielę będą niezłe becki dla PO. Nawet nie przypuszczacie jakie

 1 2 3 >