Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Konwencja PSL w Radomiu. Władysław Kosiniak-Kamysz: Ręce precz od polskich przedsiębiorców [WIDEO, ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-10-06 12:51:00

W radomskiej Resursie Obywatelskiej odbyła się ostatnia przedwyborcza konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Nie ma przedsiębiorczości bez wolności. Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców to jeden z naszych najważniejszych punktów programowych. I dość tej ciągłej biegunki legislacyjnej, która staje się udziałem przedsiębiorców - mówił m.in. prezes partii, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL stwierdził na początku, że jego partia w tych wyborach "podjęła się trudnego zadania". - Poszliśmy w tych wyborach pod prąd, do góry. Nic nie jest przesądzone. Wszystko zależy od Polaków - podkreślił. Kosiniak-Kamysz dodał, że to dla Polaków PSL "zbudował szerszą formułę" w tych wyborach, bo "Koalicja Polska chce łączyć, nie dzielić".

- Będziemy zawsze bronić polskiej wsi. Stąd się wywodzimy i zawsze będziemy o tym pamiętać. Ludowy jednak znaczy powszechny, dla wszystkich. Jesteśmy partią ogólnonarodową - zaznaczył lider PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykował także partię rządzącą. - Ciężka choroba nienawiści zatruwa serca i umysły Polaków. Winni nie są Polacy, ale ci którzy mają władzę w swoich rękach. Ci, którzy sączą nienawiść ze swojej telewizji - zaznaczył. Dodał, że w razie wygranej "głupie ustawy PSL wywali do kosza", ale "zburzonych relacji nie naprawi się żadną ustawą".

Poseł powiedział, że Polsce potrzeba "trochę normalności, spokoju i uspokojenia emocji". - Dziś wielu przebiera się w pokojowe szaty. Nie są w tym jednak wiarygodni. Czy można zaufać środowisku, które chce być gołąbkiem pokoju, a mówi o innych jako "zdradzieckich mordach”? - zapytał.

Kosiniak-Kamysz podziękował przedsiębiorcom za ich ciężką pracę. - Nie ma przedsiębiorczości bez wolności. Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców to jeden z naszych najważniejszych punktów programowych. I dość tej ciągłej biegunki legislacyjnej, która staje się udziałem przedsiębiorców - stwierdził szef PSL. - Ręce precz od polskich przedsiębiorców! - dodał.

Były minister pracy i polityki społecznej podkreślił też zasługi swojej partii w drodze Polski do Unii Europejskiej. - Do Unii Europejskiej nie wprowadził nas Mateusz Morawiecki, choć mienił się zbawcą, który negocjował warunki z Unią. Zrobił to syn ziemi mazowieckiej, Jarosław Kalinowski - podkreślił Kosiniak-Kamysz. Dodał, że to PSL udało się wynegocjować najwyższy dotąd budżet dla rolnictwa w 2013 r. - 32 mld euro.

Po prezesie PSL, głos zabrali m.in. Mirosław Maliszewski, Adam Struzik czy Dariusz Grabowski. "Dwójka" na liście tego ugrupowania w okręgu nr 17, przypomniał, że Radom musi zostać doceniony za wkład w odbudowę Polski. Przypomniał również, z jakimi postulatami idą w tych wyborach polscy przesiębiorcy.

- Tutaj, w Radomiu, rodziła się polska wolność. W Radomiu powinna więc powstać instytucja, ośrodek kulturowy, polityczny czy historyczny, w którym to zostanie udokumentowane (...). Nie wiem dlaczego tak mało mówi się, albo w ogóle nie pamięta się o tym, że to właśnie od radomskich robotników zaczęła się nasza droga do wolności, tworzenie ruchów demokratycznych, prawdziwa walka o wolność w tych komunistycznych czasach. Radom i radomianie powinni być wyróżnieni, docenieni. Powinniśmy w sposób nie symboliczny, ale realny do tej sprawy powrócić - powiedział Dariusz Grabowski. Były poseł mówił również o pomocy dla polskich przedsiębiorców, a nie ciągłych "kłodach rzucanych im przed nogi przez rządzących".

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm, wp.pl

Wasze komentarze (28)

Pan Noman powiedział że PSL to oszuści
2019-10-08 20:35:00

PSL = ZSL

Tru
2019-10-08 14:18:00

Władek Władek Bolek Bolek...

Dalej tak trzymać .
2019-10-08 13:31:00

Macie teraz poparcie wałęsy .Wy go nie odrzucacie i będzie to pocałunek śmierci dla peeselowców i kukizowców.Czy ktoś jest w stanie zdrowym rozumowaniem to ogarnąć ?

Tru
2019-10-07 16:23:00

Prawie pełna sala. Właśnie tylu ludzi zatrudnia Struzik w Radomiu za publiczne pieniądze. Można listy obecności sprawdzić.

0
2019-10-07 16:11:00

Czy Frysztak z Wilkową albo Ruszczyk z Białkowską rozmawiają takim samym językiem jak Neuman z działaczem PO ?

gość
2019-10-07 07:27:00

Wiekszego demagoga niż KosiniakKamysz trudno znaleźć.

Wiosna
2019-10-07 07:19:00

Kosiniak zapomniał, że wdrażał reformę pracy do śmierci? Arbuzy z ZSL=PSL to są bezczelni pseudo rolnicy.

abc
2019-10-06 23:36:00

Myślę ze PSL nie wejdzie do Sejmu. Oby się tak stało. Kto jeszcze glosuje na ta partie. Licza się tylko dla nich stołki. Nieudacznicy. A pani WIlk wszędzie gdzie się. da by się pokazac. Zenada. I tak nie wygra.

123
2019-10-06 23:36:00

PSL zdradził wszystkie wartości które są ważne dla ich wyborców i nie ma dla nich miejsca w polskiej polityce.

fgd
2019-10-06 23:19:00

A Struzik nie bronił swojego stołka atakując pomysł wydzielenia Warszawy z województwa? Nie mogę uwierzyć ;D On chyba coraz bardziej nie lubi Radomia.

dfg
2019-10-06 23:18:00

@sondaze z okregu nr 17: Jak PSL może mieć jeden jak jest poniżej progu? Jak już to lewica dostanie ten jeden mandat. Co do 7 posłów dla PiS-u i 1 dla PO to patrząc na 50% dla PiS-u i 20% dla PO to raczej PiS ostanie 6, a PO 2.

sondaze z okregu nr 17
2019-10-06 22:58:00

tak to prawda pis ma 7 mandatow a PO ma tylko 1 i PSL tez ma 1.

last sondaż
2019-10-06 21:21:00

Wg ostatnich sondaży w Radomiu za tydzień PIS 50,3%, KO 20.1%, SLD 8,5% reszta poniżej progu

długi
2019-10-06 20:39:00

POlityczne POmioty wszystkich partii łączmy się!!!

Róża Skun von hochsztapler und vavamuffin
2019-10-06 18:47:00

Nawet i Wilkowna się zjawiła czyżby zmieniła barwy ? Nie to tylko niesamowite parcie do koryta a jakby nie było PSL i koryto to jak kropka nad i . Chlopu by rosołu w niedzielę nagotowala a nie tylko po konwencjach lata :D a z konwencji na święto ziemniaka pouprawiac politykę :D

0
2019-10-06 18:18:00

Panie Kosiniak kończ Pan wstydu oszczędź oby się PSL nie dostał do sejmu i na zawsze znikną z Polskiej polityki. Bo jak sie dostanie to znowu będzie chciał podwyższyć wiek emerytalny jak juz to raz zrobił

take bedzie
2019-10-06 18:03:00

PSL ma tylko 1 mandat w tych wyborach. Tak wskazuja sondaze.Tylko lider listy Mirosław Maliszewski z Warszawy po raz 5 bedzie posłem z listy PSL.

janeek
2019-10-06 18:03:00

Wszystkie sondaze mówią o tym ze PSL bedzie miał jeden i tylko jeden mandat poselski w naszym okręgu wyborczym.

a
2019-10-06 17:36:00

Struzik z PSLu tez dzis byl w Radomiu???czy wstydzi sie tu przyjezdzac??

wnuczek się beci poprostu należał
2019-10-06 17:08:00

Kopaczoracz powiedz co ukradli, ty mordo zdradziecka.

 1 2 >