Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kandydaci KO zaprezentowali ''Samorządową Piątkę'' [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-09-17 16:05:00, aktualizacja: 2019-09-17 16:35:00

Kandydaci do polskiego parlamentu z listy Koalicji Obywatelskiej - Marta Michalska-Wilk oraz Konrad Frysztak zaprezentowali i symbolicznie podpisali dziś "Samorządową Piątkę", czyli pakt dla Ziemi Radomskiej, który będą chcieli zrealizować, jeśli w jesiennych wyborach dostaną się kolejno do Senatu oraz Sejmu RP.

- Bardzo ważna jest dla nas kwestia rozwoju miasta i regionu, dlatego wspólnie z Martą Michalską-Wilk wypracowaliśmy 5-punktowy program dla ziemi radomskiej (...). Chcemy ten pakiet zobowiązań wypełnić w najbliższej kadencji polskiego parlamentu, jeśli oczywiście się do niego dostaniemy - mówił wiceprezydent Konrad Frysztak, kandydat na posła.

W "Samorządowej Piątce - Pakt dla Ziemi Radomskiej" znalazły się następujące punkty:
1) 100 mln zł na dofinansowanie szpitala
2) Wsparcie dla dzielnicy przemysłowej na Wólce Klwateckiej
3) Dokończenie budowy lotniska w Radomiu
4) Budowa S12 na odcinku Puławy - Radom - Piotrków Trybunalski
5) Dofinansowanie budowy nowoczesnego Amfiteatru

- Pracując od kilku lat z Konradem Frysztakiem w samorządzie, nieraz udowodniliśmy, że potrafimy podejmować śmiałe i odważne decyzje, a później je realizować. Wierzę, że tak samo będzie z tą piątką. Chcemy być ambasadorami tych zadań, pilnować ich realizacji w Warszawie - dodała kandydatka do Senatu, Marta Michalska-Wilk.

Prezydent Radosław Witkowski, z kolei stwierdził: - Zaprezentowana piątka, to bardzo ważne dla miasta i regionu, inwestycje. Cieszę się, bo one wprost wpisują się w mój program zmian, do którego zobowiązałem się w 2018 roku. Trzymam kciuki za kandydatów KO i wierzę, że uda się dotrzymać słowa.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (43)

lucjan
2019-09-26 17:41:00

cykcyk 2019-09-22 19:56:00 trudno ci to pojąć, przecież pisowcy nic mądrego nigdy nie piszą

cykcyk
2019-09-22 19:56:00

lucjan To polemika ze mną? Czy z powyższym artykułem?

lucjan
2019-09-22 12:31:00

cykcyk 2019-09-21 23:07:00 następny bełkot pisowski

cykcyk
2019-09-21 23:07:00

Najczystszy oderwany od ziemi Lans... Bez szans... Krzyczą, że Pisiory się lansują... Chociaż mają czym... Rosa chciała 20 baniek za dokończenie Hali ale na łapówy by zabrakło. Więc teraz firma z Gdańska dokończy za 60.... Nawet jak Pis nie wygra to tak wysoko ustawił poprzeczkę, że ludzie zaczną sadzić baty na gołe zadki za każdy lans bez pokrycia. A specjalistki od: bobu, hummusa i włoszczyzny wyniosą się do któregoś z cudnych LGBT-owych rajów i przestaną nam życie obrzydzać... Tu była Polska i JEST...

pakt dla naiwnych
2019-09-19 13:31:00

1) 100baniek na szpital, który? w jakiej walucie w szeklach, mżonki 2) cały czas wspierają pomysł i go pielęgnują - może się samo zrobi 3) nie swoje chcą kończyć? halo 4) nie samorzadową drogę krajowa chcą kończyć? halo 5) no przeciez namiot w parku już postawiony, to nie ten amfiteatr?

mistrzyni taniego lansu
2019-09-19 13:21:00

przecież ona nic nigdy nie zrobiła, to czym się chwali działa na zasadzie g i okrętu - zazwyczaj robi zdjęcia przy przy otwarciach i przecięciach wstęg, pakowanie się w centrum kadru ma opanowane do perfekcji

sondażownia
2019-09-19 12:44:00

7 mandatów dla PIS i tylko 1 dla PO takie są prognozy do sejmu w Radomiu. Jeśli chodzi o senat to w naszym mieście PO będzie miało 0 mandatów.

kilog
2019-09-18 21:07:00

Jaka partia tacy jej członkowie. Najbardziej niewiarygodne ugrupowanie. Jak można im wierzyć?

lucjan
2019-09-18 19:47:00

Pelo rozliczcie się z 8 000 nowych miejsc pracy it 2019-09-18 07:39:00 niech pis rozliczy się z oszustw wyborczych

Tru
2019-09-18 11:40:00

O, kolejna przykleiła się obok Frysztaka do przysłowiowego okrętu jak ... i krzyczą PŁYNIEMY. Tak płynięcie Czaskowianką, a kredyciki po kampanii zostaną bo szans na mandaty brak. Quń zapewne dostanie od Radzi premię w UM na otarcie łez, kac minie i jakoś to będzie po 13.10, tylko gdzie w tym wszystkim jest Radom i jego mieszkańcy?

abc
2019-09-18 11:29:00

to nie są wybory samorządowe. Cos im się w głowie poprzewracalo. Co robi ta Pani z tylu Witkowskiego. Straszy swoim wyglądem Radom. Przecież wiadomo ze nie dostanie się do Senatu ani ci do Sejmu..Kompromitacja. Zycze wszystkim z PO przegranej.

Mig
2019-09-18 10:48:00

A ilu inwestorów ściągnie do Radomiu , a remont rynku-kamienic to w 2030 r.

zizi
2019-09-18 10:29:00

Na zdjęciu brakuje tylko Ruszczyka z Białkowską do kompletu z którego miasto powinno się wstydzić.

Iwona
2019-09-18 10:28:00

Takie ***** mogą tylko wciskać ciemni ludzie ciemnym ludziom. Oni nawet nie odróżniają wyborów samorządowych czy prezydenckich od sejmowych. Tylko ludzie ciemni nie widzą ich dyletanctwa.

Pazerna baba z Radomia
2019-09-18 08:48:00

T O NIE SĄ WYBORY SAMORZĄDOWE ANI NA PREZYDENTA RADOMIA

sfdasd
2019-09-18 07:59:00

5 rok rzadzice w radomiu i nic nie zrobiliscie teraz sie obudziliescie

Można się pogubić w obietnicach peło.....
2019-09-18 07:48:00

Co w takim razie z budową słynnego na całą POlskę Centrum Sportu na ul.Struga ?Czyżby spadł w hierarchii priorytetów , a radna Wilk mówi coś innego Przecież , jak będzie ta inwestycja oddana za waszych rządów w mieście to obsadzicie stołki swoimi ludżmi.MOSIR i tak ma rozdęte etaty ok.123 , ale co tam ..

Pelo rozliczcie się z 8 000 nowych miejsc pracy itd.
2019-09-18 07:39:00

Po pierwsze kiedyś w dostarczonej przez pelo gazetce oraz na bilbordach pisali , że przez 10 lat Radom dostał w rożnych formach pomocowych taka magiczną właśnie kwotę 100 mln. zeta.Tu nic nie mówi się ,skąd wezmą tą kasę , może z Księżyca oraz w jakim przedziale czasowym .Reszta to jest zaklinanie rzeczywistości i to , że nie będziemy już przeszkadzać w inwestycjach cassus p. decyzji odmownej środowiskowej na przebudowę kolejową w Radomiu.

zzz
2019-09-18 07:33:00

Oni są strasznie nieporadni i nie nadają się do niczego, tylko potrafią konferencję zwoływać

wyborca
2019-09-18 07:33:00

Program PiS w skrócie: Jeśli ciężko pracujesz i dobrze zarabiasz to musisz się podzielić z tymi, którym się nie chce.

 1 2 3 >