Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Wyjazdowe przełamanie Radomiaka. Zieloni wygrali w Głogowie

Damian Markowski 2019-09-06 19:53:00

W spotkaniu 8. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Radomiaka pokonali na wyjeździe 2:0 Chrobry Głogów. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to czwarte zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

W 17. minucie Dawid Abramowicz dośrodkował w pole karne gospodarzy, gdzie na strzał zdecydował się Mateusz Lewandowski, pakując futbolówkę w okienko bramki Chrobrego.

W drugiej połowie goście dalej dominowali, czego efektem był gol Rafała Makowskiego, który przedarł się przez szeregi obronne rywali i ze stoickim spokojem pokonał Szromnika, wpisując się po raz pierwszy w tym sezonie na listę strzelców, a zarazem ustalając wynik dzisiejszej potyczki.

Radomiak wreszcie wygrał na wyjeździe! Przed piątkowym meczem, ostatni raz - jako gość - Zieloni triumfowali... 31 marca, gdy jeszcze w II lidze pokonali 3:0 Gryf Wejherowo. Nasz zespół obecnie plasuje się na drugiej lokacie z dorobkiem 14 punktów, brawo!

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (14 września) o godz. 16:00.

Chrobry Głogów - Radomiak Radom 0:2 (0:1)
Mateusz Lewandowski 17, Rafał Makowski 57

Chrobry: 25. Michał Szromnik - 32. Przemysław Stolc, 31. Oliver Práznovský, 3. Michał Michalec, 6. Jarosław Ratajczak - 19. Marcel Ziemann (86, 10. Gerard Artigas), 15. Maciej Diduszko, 16. Robert Mandrysz, 7. Miłosz Kozak - 99. Damian Kowalczyk (59, 27. Adrian Benedyczak), 11. Mikołaj Lebedyński.

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro (86, 55. Meik Karwot), 11. Michał Kaput, 3. Mateusz Lewandowski (68, 6. Adam Banasiak), 10. Rafał Makowski, 7. Mateusz Michalski (64, 77. Patryk Mikita) - 22. Maciej Górski.

Żółte kartki: Lebedyński - Lewandowski.

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).