Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Amfiteatr zostanie przebudowany. ''To strategiczna inwestycja dla radomskiej kultury''

Radom on-line / 2019-08-21 13:29:00, aktualizacja: 2019-08-21 17:17:00

W ciągu najbliższych kilku tygodni miasto ogłosi konkurs architektoniczny na koncepcję przebudowy Amfiteatru. - To strategiczna inwestycja dla radomskiej kultury. Nowoczesny obiekt da nam dużo większe możliwości, a w planach mamy m.in. Festiwal Wolności, który chcemy organizować z okazji kolejnych rocznic Radomskiego Czerwca - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zostanie przedstawiony wniosek o zmianę zapisu w budżecie miasta i w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Kwota 3 mln złotych będzie zarezerwowana nie na budowę Radomskiego Centrum Kultury, lecz na budowę MOK Amfiteatr.

- Oczywiście nie rezygnujemy z budowy RCK, bo to także bardzo ważna inwestycja dla radomskiej kultury. Chcemy jednak w pierwszej kolejności zająć się Amfiteatrem zwłaszcza, że zaproponowana lokalizacja Radomskiego Centrum Kultury wzbudziła kontrowersje. Dlatego zaczynamy od konkursu architektonicznego na przebudowę Amfiteatru, a do kwestii budowy Radomskiego Centrum Kultury wrócimy wtedy, gdy uda się pozyskać odpowiedni teren. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy z prywatnymi właścicielami działek - tłumaczy prezydent Radomia.

Dodaje, że na przebudowę Amfiteatru miasto będzie starało się pozyskać pieniądze zarówno z funduszy unijnych, jak i z budżetu państwa. Według wstępnych założeń, konkurs architektoniczny mógłby zostać rozstrzygnięty już w tym roku, a w przyszłym rozpoczęłyby się prace nad dokumentacją techniczną.

- Chcemy, aby nowy Amfiteatr był zadaszony i by gwarantował komfort publiczności. W planach mamy też przebudowę zaplecza, które ma być nowoczesne, spełniające najwyższe standardy, umożliwiające organizację dużych wydarzeń - zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (21)

jgh
2019-09-10 19:16:00

Pisowske trole w akcji. Boli was że Witkowski działa, porównując go z Kosztowniakiem jest porostu niemożliwe.

jgh
2019-09-10 19:16:00

Pisowske trole w akcji. Boli was że Witkowski działa, porównując go z Kosztowniakiem jest porostu niemożliwe.

gość
2019-09-01 12:05:00

A co z halą sportową przy ul Struga? .Nie umieliście przypilnować BAŁAGANIARZA teraz sami musicie to zrobić i spijać jego przeterminowaną śmietankę!!!!!!!!!!

123
2019-08-23 21:11:00

Podobno w Radomiu tak jak w Inowrocławiu funkcjonują osoby finansowane z pieniędzy publicznych którzy na polecenie władz Miejskich mają oczerniać i atakować polityków PIS

były burmistrz Wąchocka
2019-08-23 20:55:00

Amfiteatr panie śmieszny prezydencie to może być priorytetowy dla wiochy a nie dwustutysięcznego miasta.

Uuu
2019-08-23 10:01:00

Kiedy hala s k u r w y s y n i e

Realista
2019-08-22 11:15:00

Ani żadnego amfiteatru ani filharmonii nie będzie. Kolejna obiecanka i rozbabrana inwestycja. A co do RCK - to był jeszcze głupszy pomysł (lub przekręt, bo tak naprawdę chodziło o budowę drogi przez park dla dewelopera). Kto niby miałby koncertować w tej "filharmonii"? Chyba nie chałturnicy z naszej orkiestry?

pl
2019-08-22 08:24:00

Jacy wyborcy taka władza! I tyle ...

duma
2019-08-22 07:20:00

N ikt ci tyle nie da ile Witkowski obieca. Jemu wierzą już tylko albo idioci albo dobrze opłacani członkowie PO

do pawla
2019-08-22 03:29:00

to w rm byli wykleci? doucz sie hustorii zanim zaczniesz konfabulowac farbowany wsioku

Paweł
2019-08-21 21:41:00

Wybacz.Mam dobre pochodzenie. Zdaje się że twoich starych Lewaki wyciągnęli z czworakowego gu..a i kazali sprzedawać za michę zupy.Takich jak moi starzy Lewaki wsadzali do kryminału za to że byli Polakami. Za to że walczyli z Niemcami a później z sowieckimi zbrodniarzami ,których nazywasz wyzwolicielami.

0
2019-08-21 20:54:00

Kolejna inwestycja Witkowskiego po hali, stadionie, zalewie na Borkach, kamienicy Deskurów, Al. WP itd.

Z oboziska
2019-08-21 16:52:00

Park i ul Parkowa wyremontowane a teraz pojazdy z przebudowy amfiteatru wszystko rozjeżdżą.

@Paweł
2019-08-21 16:02:00

Skoro wg ciebie po to lewaki to kim jest pis?! zreszta troche szacunku do prawdziwych lewakow, oni wyciagneli twoja rodzine z wiejskiego gowna, ubrali i nauczyli pisac dzieki temu mozesz sie dzis produkowac na forach

do wyborcow pisu
2019-08-21 16:00:00

No tak, dla wyborcow pisu wszystko co nie jest gnojem lub widlami nie ma wartosci

Paweł
2019-08-21 15:49:00

Wybory więc lewaki obiecują. Ruina amfiteatru stoi o lat. Przyjdą po was to posprzątają brudy.Halę i stadion już wybudowaliście.

Do mniej niż 0
2019-08-21 15:46:00

Komentarz zablokowany.

do 0
2019-08-21 15:04:00

Ja tam chce, filharmonia, rck jak zwal tak zwal.

@0
2019-08-21 14:28:00

Mow za siebie :)

0
2019-08-21 13:59:00

Filharmonii radomianie nie chcą

 1 2 >