Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Jolanta Hibner, a nie Karol Semik kandydatką KO do Senatu

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-08-20 15:17:00, aktualizacja: 2019-08-20 15:27:00

Jolanta Hibner, a nie Karol Semik będzie kandydatką Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Senatu w okręgu radomskim (nr 50).

Jest to decyzja dość zaskakująca, gdyż jeszcze na początku czerwca wiceprezydent Semik zapowiedział swój start w wyborach do Senatu. Wówczas zrobił to również wiceprezydent Konrad Frysztak, który powalczy o mandat posła z listy KO, ale dopiero z miejsca piątego.

Jolanta Hibner to posłanka na Sejm V, VI i obecnej - VIII kadencji. W latach 2009-2014 była europosłanką, wybraną z okręgu radomskiego. Urodziła się w Ząbkach, do Platformy Obywatelskiej wstąpiła w 2001 roku.

autor: dm

Wasze komentarze (24)

Wilk
2019-08-25 22:15:00

Schetyna zamierzał do Radomia dać Kazimierza Marcinkiewicza bo tam wszystko można wcisnąć

ADAM
2019-08-22 20:33:00

no i jak to zwykle traktują RADOM jak sprzedajną i głupią k...wę. NIestety dotyczy to wszystkich partii - do Radomia kandydata przywozi się w teczce - tak było za komuny jak i po jej upadku - niech się warchoły za bardzo nie rozochocą!!!

Kaowiec
2019-08-21 10:15:00

Same złośliwości a przecież to Partia Miłości. Atmosfera wewnątrz rodzinna czyli kto kogo... A wszystko dla dobra wyborców rzecz jasna. No i najwybitniejsi fachowcy gotowi na zbawienie umęczonego ludu. Tylko czy nieoświecony lub to doceni?

Monika
2019-08-21 09:37:00

Najlepsza jest "jedynka" z list koalicji do sejmu. No ta to dopiero pogrzebała szanse platformy na mandaty.dzisiaj pani Kluzik-Rostkowska doktoryzowała się w dami. Może lepiej, zeby ona się tu w ogóle nie pokazywała, lepiej, żeby jej tu nie widzieli, nie slyszeli.Więcej dzięki temu głosów złapie.

Coświem
2019-08-21 09:15:00

Tak po prawdzie szanse Semika na wejście do senatu były zerowe. Poza tym jego kandydatura to byl sposób Witkowskiego na jego pozbycie się. Swoją drogą, to że w platformie toczy się wewnętrzna wojna, to jedno a to że radomscy działacze PO traktowani są w swojej partii jak powietrze i to raczej morowe, to drugie.

sernik
2019-08-21 06:55:00

Grzechu Szczecina trzeźwo ocenił charyzmę, poziom intelektualny i dotychczasowy dorobek radomskiej PO. Ja nie rozumiem dlaczego kogoś ma to dziwić? Nigdy nie widzieliście konferencji prasowej teamu Białkowska-Ruszczyk??? Albo też nie wiecie o wiekopomnych osiągnięciach budowniczego Frysztaka??? A Semik? Sam się pogrzebał ogłaszając brak problemów z miejscami w radomskich szkołach średnich podczas gdy centrala nakazywała zrobić z tego wielki dramat w roku skumulowanych roczników:)

Niezależny
2019-08-20 22:42:00

JA na miejscu Semika wystartowałbym jako niezależny.

Paweł
2019-08-20 21:46:00

Dlaczego mamy wybierać PZPR? Całe to poko skoko po PSL ZSL to komuchy. Chcą nas ubezwłasnowonić ponownie. Żadnych komunistów.

Marcin
2019-08-20 19:11:00

Radomskiej PO szef partii napluł w twarz

Tereska
2019-08-20 18:30:00

Tereska lepiej sie zajmie starym ogrodem

SławeKK
2019-08-20 18:27:00

PO Senat oddał walkowerem , a po koalicji PSLu z PiSem już pozamiatane do reszty.

0
2019-08-20 18:09:00

PO w Radomiu nie istnieje PO tym numerze jaki wywinął Witkowski ze swoją kandydaturą na prezydentata, radomska lewica jakaś zafajdana, wybór jest jeden.

r
2019-08-20 17:18:00

A kto to jest? Nie znam tej pani. Znam natomiast lokalnych polityków. Dlaczego żaden z nich nie jest kandydatem?

fhc
2019-08-20 16:38:00

Do @ech: Lepszy niedoświadczony radomianin, ktory widać (po chociażby aktywności w mediach), że dużo będzie działał dla miasta niż doświadczony obcy w stylu Maliszewskiego z PSL-u, którego nie kojarzy 99% radomian. Doświadczenie można po jakimś czasie zdobyć, ale charyzmy już nie.

0
2019-08-20 16:29:00

Ta kobitka to była w PZPR

0
2019-08-20 16:18:00

Czy pan Semik w dalszym ciągu zachwala się w autobusach?

Inocenty
2019-08-20 16:17:00

No co tam Ruszczyki i Wilki łyso wam?

podarek dls przygłupów
2019-08-20 16:16:00

Brawo Schetyna jak masz durniów przed sobą to trzeba to wykorzystać.

@ech
2019-08-20 16:11:00

Niby tak, tylko pytanie brzmi czy lepszy jest niedoświadczony radomianin czy doświadczony obcy?

ech
2019-08-20 15:53:00

Kapitulacja PO w Radomiu, Schetyna się wypiął na nasz region. Każdy kto nie za PiSem, powinien załosować na Lewice tam przynajmniej jedynką jest radomianin.

 1 2 >