Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Zimny prysznic Radomiaka w Bełchatowie

Damian Markowski 2019-08-10 20:50:00

W spotkaniu 3. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Radomiaka Radom przegrali na wyjeździe 0:3 z GKS-em Bełchatów. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to pierwsza porażka w obecnych rozgrywkach.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze. Ekipa trenera Derbina dominowała na boisku w Bełchatowie. W 9. minucie kontrę GKS-u wykorzystał młody Zdybowicz, natomiast w 34. minucie, po błędzie Kaputa, Halucha pokonał Biel.

W drugiej połowie szkoleniowiec radomian postawił wszystko na jedną kartę. Radomiak w pewnym momencie grał... pięcioma nominalnymi napastnikami (Leandro, Mikita, Sokół, Górski, Nowak), ale na nic to się zdało. Bramka bełchatowian była jak zaczarowana, a wynik na 3:0 dla GKS-u ustalił w 89. minucie rezerwowy Kocyła.

Nie wyszedł Zielonym pierwszy wyjazdowy pojedynek w nowym sezonie. Nasz zespół choć próbował i miał swoje okazje (przede wszystkim w drugiej połowie), uległ w Bełchatowie innemu beniaminkowi zaplecza Ekstraklasy. Radomiak, po dwóch wygranych z rzędu, doznał więc pierwszej porażki w tych rozgrywkach.

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z Wartą Poznań. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (17 sierpnia) o godz. 18:00.

GKS Bełchatów - Radomiak Radom 3:0 (2:0)
Przemysław Zdybowicz 9, Bartosz Biel 34, Dawid Kocyła 89

GKS: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 9. Krzysztof Wołkowicz - 7. Bartłomiej Bartosiak (88, 15. Wiktor Putin), 8. Paweł Czajkowski, 13. Artur Golański, 20. Mateusz Marzec (70, 10. Dawid Flaszka), 14. Bartosz Biel - 59. Przemysław Zdybowicz (74, 6. Dawid Kocyła).

Radomiak: 1. Artur Haluch - 14. Damian Jakubik, 16. Mateusz Cichocki, 20. Kacper Pietrzyk (75, 97. Dominik Sokół), 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro, 11. Michał Kaput (46, 27. Damian Nowak), 55. Meik Karwot, 10. Rafał Makowski, 7. Mateusz Michalski (46, 77. Patryk Mikita) - 22. Maciej Górski.

Żółte kartki: Marzec - Górski, Cichocki, Pietrzyk, Makowski, Jakubik.

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).
Widzów: 2520.