Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Posłowie PO: Tak buduje drogi PiS... zamiast S12, mamy uprawę porzeczek [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-08-07 12:01:00, aktualizacja: 2019-08-07 16:49:00

Anna Białkowska i Leszek Ruszczyk oraz radna Kowali Barbara Kołodziejczyk, mówili w środę w Kowali-Kolonia o drodze S12. - Tak buduje drogi PiS, najpierw odbiera pieniądze, później obiecuje przez kadencję, a na koniec nie realizuje tego, co obiecało - usłyszeliśmy.

- PiS zaniechało budowy dróg. Przypomnijmy bowiem, że od 2008 do 2015 roku, PO wybudowało 900 km autostrad i 1180 km dróg szybkiego ruchu. PiS natomiast, przez cztery lata, zbudowało tylko 33 km autostrad. To jest dość żenujące (...). Tak buduje drogi PiS, najpierw odbiera pieniądze, później obiecuje przez kadencję, a na koniec nie realizuje tego, co obiecało. Tu, zamiast trasy S12, mamy uprawę porzeczek - rozpoczęła poseł Białkowska.

Radna Kowali Barbara Kołodziejczyk, dodała: - Bulwersuje nas opieszałość w podejmowaniu decyzji. Chcielibyśmy otrzymać już decyzję, aby wiedzieć, co mamy robić. Najbardziej preferowanym śladem przez nas, jest wytyczenie trasy przez południową część Kowali, tj. między Parznicami a Maliszewem.

- Kiedy PiS przejmowało władzę, PO i PSL przygotowało harmonogram prac na S12. W 2016 roku pięć razy odkładano rozstrzygnięcie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Do dziś nie mamy żadnego przebiegu tej trasy. Staliśmy się pośmiewiskiem, że to interesy niektórych wpływowych osób, powodują, że ta droga meandruje tam, gdzie są największe korzyści. Nie możemy na to pozwolić, bo cofamy się cywilizacyjnie. Ta droga dawała szansę rozwoju gospodarczego. Czekamy na odpowiedzieć polityków PiS w tej sprawie, czy podpisany i sygnowany przez samego prezesa "kontrakt dla Radomia", gdzie znajdowała się budowa trasy S12, był tylko żartem - powiedział z kolei poseł Ruszczyk.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (38)

Filistyn
2019-08-10 18:36:00

E no Rumcajs nie tylko pukawkę miał nie od parady, potrafił i miejscowych oficjeli w las wyprowadzić. I dobrze zna PełOwskich kłussowników z Kowalówkowego lasu, co drogę na swoje pola prowadzili.

lucjan
2019-08-09 19:58:00

do Rumcajs 2019-08-07 14:02:00 układ radomski to pisu sprawa, twoja inteligencja Rumcajsa nie może tego pojąc

Koniec epopei pt.anty-pis !Ogłosił to Schetyna z kompanami .
2019-08-08 21:31:00

Zapomnieli dziwnie dodać , że na tzw. całej ścianie wschodniej za tych niemiłosiernie panujących przez 8 lat w POLSCE nie było w planach budowy żadnej poważnej inwestycji drogowej , w tym budowa całkowicie nowych.

eryk
2019-08-08 20:20:00

@gh. Budowa trwa i trwać będzie zapewne jeszcze kilka ładnych lat,a jeśli ktoś pracuje na alei WP, to może cztery osoby ,tak na pokaz.

Yebać i zayebać pis
2019-08-08 08:23:00

Komentarz zablokowany.

Bezpartyjny Radomianin
2019-08-08 08:11:00

Jest Bialkowska i jest Ruszczyk - jest więc okazja OBSZCZEKAC ICH - NO SZCZEKAĆ !!!!!

BigBrother
2019-08-07 21:39:00

Tak czy siak Okrągłostołowi krzywdy mieć nie będą, beczka masła na drodze nie leży. A cwane "poskie" złodzieje już ten sam kraj piąty czy szósty raz sprzedają, a potem dzieci z butelkami na czołgi, "Jeszcze Polska.." i "za waszą i naszą...". A walcie się, ja za was walczyć już nie pójdę.

krytyk polityczny
2019-08-07 20:17:00

Do Daniel.Rusz sie i jutro od rana do późnych godzin popołudniowych zobaczysz ludzi pracujących na al.wojska polskiego.a jezeli chodzi o s12 to fakt pis i po maja interes w tym jak ma przebiegać trasa.a wariant bedzie znany po wyborach...tak bedzie bezpieczniej dla politykow.kamery gasna a popis sie razem bawi

gh
2019-08-07 19:16:00

@daniel: Nie kłam, budowa trwa, oczywiście nie na wszystkich odcinkach jednocześnie.

daniel
2019-08-07 19:02:00

A ja pytam co z Al Wojska Polskiego? Budowa miała przebiegać pod ruchem pojazdów, w czerwcu miała ruszyć jedna nitka dlatego zamknięto ruch .I co ,przecież na tej budowie nikt nie pracuje .najprawdopodobniej firmy zeszły z budowy, a Radom sparaliżowany od prawie roku.Gdzie się schował zakłamany vice prezydent Radomia ,obiecujący ruch na czerwiec.

Lewica
2019-08-07 17:29:00

Czy PiS płaci Ruszczykowi i Białkowskiej za kampanię wyborczą, którą robią PiSowi?

0
2019-08-07 17:25:00

Pani Kopacz to wręcz przebudowała Radom i drogi wokół niego.

0
2019-08-07 17:10:00

Oni chyba prosto od żniw oderwani?

Absolwentka
2019-08-07 17:09:00

Pani Białkowska, czy pani pamięta nazwę szkoły, w której wykładała pani fikołki?

uop
2019-08-07 16:44:00

Dlaczego oni posługują się mową nienawiści?

zielony
2019-08-07 16:01:00

ale kabaret... amatorszczyzna totalna...

Kozak
2019-08-07 15:00:00

A dlaczego nie napiszcie o radnym co bił żonę?

parwnik
2019-08-07 14:57:00

Dopóki w Polsce nie zaczną karać za kłamstwa wyborcze to zawsze będziemy mieli tego typu spektakle. Brak odpowiedzialności za słowa rzucane ad hoc.

Michu
2019-08-07 14:39:00

#twojszwab działa. Zbyt nachalne są te wasze kreowane zrywy i akcje narzucane z centrali. Po listach leków które są ale mówicie że ich nie ma, wyśmiewaniu mieszkańców mniejszych miast czas na akcje droga się buduje za wolno. Czekam jeszcze na tańce Ruszczyka z wyselekcjonowanymi emerytkami, bo chyba będzie ta akcja w Radomiu? Dla was wybory skończyły się z chwilą ogłoszenia Kluzik na jedynce. Jedźcie na wakacje a potem się zobaczy bo mandatów z tego nie będzie.

lucjan
2019-08-07 14:29:00