Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radomski radny skazany za znęcanie się nad żoną

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-08-06 13:39:00

Jarosław R., radny Koalicji Obywatelskiej i aktor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, został skazany za znęcanie się nad żoną - poinformowało dziś Radio Radom.

Jak czytamy na radioradom.pl, wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Radomiu. Oskarżony Jarosław R. odpowie za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną.

- Zarzut dotyczył bardzo długiego okresu, bo od lutego 2010 roku do 16 lutego 2017 roku. Mężczyzna miał wszczynać awantury domowe, podczas których znieważał żonę, groził jej wyrzuceniem z domu oraz pozbawieniem zdrowia i życia. Dopuścił się też rękoczynu wobec kobiety - mówi Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

Radny nie przyznał się do winy. Sąd skazał go na grzywnę w wysokości dwóch tysięcy złotych, nawiązkę na rzecz pokrzywdzonej oraz pokrycie kosztów procesowych.

Wyrok nie jest prawomocny. Mężczyźnie przysługuje prawo do odwołania.

autor: dm, radioradom.pl

Wasze komentarze (11)

gdzie sa media
2019-08-07 23:12:00

Czy radomska PO wypowie się w sprawie swojego radnego?

Newa
2019-08-07 12:43:00

Gdzież głosy w obronie kobiety uczestników a zwłaszcza uczestniczek Czarnych Protestów w Radomiu? Maszerowali przedstawiciele władz miasta, Rady Miejskiej, parlamentu, aktywistki. Czy tylko szło o aborcję? A co z przemocą wobec kobiet gdy okazuje się, że trzeba się rozejrzeć wśród swoich. Hipokryzja. Wyrok jest nieprawomocny to fakt. Ale ów Pan kiedyś na sesji mówił o przyzwoitym zachowaniu cytując bodaj Bartoszewskiego. Jakże łatwo jest pouczać innych.

opinia
2019-08-07 10:07:00

Jakie jest stanowisko radomskiej PO w sprawie wyroku sadu I instancji?

j
2019-08-07 08:57:00

jakie w tej sprawie zajmą stanowisko panie z PO-KO koleżanki radne. Następny radny PO-KO bije żonę, jako aktor radomskiego teatru za te czyny już zdobył ogólnopolską sławę.

Stach Balach
2019-08-06 22:15:00

Jarek! Powiedz, że to nieprawda! Nie wierzę, że jesteś kanalią!

Waldek
2019-08-06 17:59:00

Damski bokser w Radzie Miasta, a potem po przekręcie Dyrektorem Teatru. To tylko możliwe w Radomiu !!!

mareczek68
2019-08-06 17:20:00

Jeżeli rzeczywiście zostanie dyrektorem po takiej informacji to : ŻENUA . bohater do kobiet. szok.

.
2019-08-06 16:30:00

Skandal,ktoś tu napisał,że ten człowiek ma zostać dyrektorem teatru??? Skandal, prezydencie Witkowski to skandal.

Wr
2019-08-06 16:20:00

Rabenda do natychmiastowej dymisji!

Riy
2019-08-06 14:58:00

Komentarz zablokowany.

Marek
2019-08-06 14:49:00

Trochę spóźniony ten news. Wyrok zapadł już jakiś czas temu - przez to właśnie ów Jarosław R. przepadł ze względów formalnych w konkursie na dyrektora teatru. Także dlatego Wicia nie rozstrzygnęła tego konkursu i rozpisała drugi, w którym zmieniono leciutko wymagania: zamiast "niekaralność" wpisano "niebycie skazanym prawomocnym wyrokiem". Ot co! Tak się robi w Radomiu politykę! A Jarosław R. zostanie dyrektorem. To mu obiecano, w zamian za - a to już sami się domyślcie. Biznes is biznes.