Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Radomia proponuje zmiany w budżecie miasta. Chodzi o Szydłowiecką, XV-lecie czy Rogatkę

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-07-04 16:07:00

Rozbudowa ulicy Szydłowieckiej, remont zabytkowej Rogatki przy ulicy Malczewskiego, zagospodarowanie terenów między ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego - to kilka spośród inwestycji, które prezydent chce wprowadzić do tegorocznego budżetu miasta. Wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej i projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie jest już gotowy - usłyszeliśmy na czwartkowej konferencji prasowej.

Rozbudowa ulicy Szydłowieckiej to obietnica, którą prezydent Radosław Witkowski na ostatniej sesji Rady Miejskiej złożył Kindze, uczennicy pobliskiej szkoły podstawowej.

- Zobowiązałem się, że pierwsze wolne pieniądze jakie znajdziemy, zostaną przeznaczone właśnie na rozbudowę ulicy Szydłowieckiej. I tak też właśnie się dzieje. Myślę, że niedługo, wspólnie z tą odważną, młodą radomianką, na ulicy Szydłowieckiej zorganizujemy osobną konferencję prasową, na której będziemy chcieli poinformować o ogłoszeniu przetargu - zapowiada prezydent.

Zgodnie z projektem, powstaną chodniki, nowa kanalizacja, zmieniona zostanie także nawierzchnia tej drogi. Zgodnie z wnioskiem, w tegorocznym budżecie miasta miałaby na ten cel zostać zarezerwowana kwota 1,4 mln złotych.

Kolejna, ważna dla lokalnej społeczności inwestycja, to zagospodarowanie terenów przy Bema, Jasińskiego i Sowińskiego. Będzie ona realizowana wspólnie przez Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego oraz Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

- Mamy prawomocne pozwolenie na budowę i chcemy z pracami związanymi z przebudową układu komunikacyjnego i budową miejsc postojowych, ruszyć już w tym roku. MZDiK od początku roku ma na ten cel zarezerwowaną kwotę 500 tys. złotych. Teraz chcemy dołożyć kolejne pół miliona złotych - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Zgodnie następnymi propozycjami, w tegorocznym budżecie miasta miałby się znaleźć także remont zabytkowej Rogatki u zbiegu ulic Malczewskiego i Kelles-Krauza. Na ten cel miasto ma przyznaną kwotę 60 tysięcy złotych od Marszałka Województwa Mazowieckiego. Oprócz tego w budżecie Radomia ma zostać na ten cel zarezerwowana kwota prawie 380 tysięcy złotych.

- W zeszłym roku radni nie zgodzili się na realizację tego zadania. Mam nadzieję, że tym razem wyrażą zgodę. Pozwolenie na budowę ważne jest do października i do tego czasu musimy rozpocząć prace - podkreśla prezydent Radomia. Obiekt powinien być odnowiony już pod koniec roku.

Inne zadania, które zgodnie z propozycjami prezydenta miałyby się znaleźć w tegorocznym budżecie Radomia, to: dokończenie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż Szarych Szeregów, budowa łącznika rowerowego Czachowskiego/Batorego wraz z modernizacją sygnalizacji świetlnej, a także zakup i montaż parkletów na osiedlu Akademickim oraz małej architektury w okolicach stawu między Godowem a osiedlem Południe.

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona propozycjom zmian w budżecie powinna się odbyć w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (22)

Dan
2019-07-06 09:53:00

Gdyby ta konferencja była przed publicznym wystąpieniem mieszkańców XV- Lecia może byłaby wiarygodna. PR władz miasta zamiast działania i zakończonych inwestycji. Zamiast uprawiania politycznych gierek i obsadzania senatu należy zająć się inwestycjami i miastem. Czyny a nie obietnice bo tych padło zbyt wiele.

123
2019-07-05 15:20:00

Coraz młodsze interesują Prezydenta Witkowskiego.

:)
2019-07-05 15:17:00

Kinga może być jedyną dziewczyną której Witkowski słowa dotrzyma.

0
2019-07-05 12:13:00

Obudził się kilient, teraz zobaczył problem.

kkk
2019-07-05 11:13:00

a bezrobocie 20 % z powiatem ty wszo

123
2019-07-05 09:45:00

Panie Prezydencie łapy precz od małych dziewczynek!!! Jaki ma pan w tym interes? To fatalnie wygląda!!!

Zobowiązałem się, że pierwsze wolne pieniądze jakie znajdziemy ...
2019-07-05 08:27:00

ciekawe gdzie znalazł ...

NieRadom
2019-07-05 08:15:00

Szczyt ignorancji. Ja rozumiem, że Pan Witkowski chce zrobić dobrą kampanię Panu Frysztakowi, ale są chyba pewne granice. Nie róbcie z ludzi głupków, którzy nie pamiętają co było obiecywane. Swoją drogą zawsze w takich momentach zastanawia mnie co Pan F. ma na Pana W., że ten drugi tak mocno lansuje tego pierwszego. Przy takiej niekompetencji jaka prezentuje Pan Frysztak to musi być coś naprawdę mocnego.

Marcin
2019-07-05 06:30:00

Butelka whisky, mądre słowa. Nie ma to jak dymać przed kampanią i po niej.

butelka whisky
2019-07-05 06:23:00

Witkowski komu robicie wodę z mózgu? Nie wiesz co obiecywałeś w kampanii? Przecież to ty konstruowałeś budżet i nie wpisałeś obiecywanych inwestycji myśląc że ludzie zapomną. Kiedy zrobiła się chryja i ludzie upomnieli się o swoje to strach zalał cię potem? Nieudacznicy

gdf
2019-07-05 02:14:00

@Pazerna baba z Radomia: Pięknie napisane, radni PiS będą się czepiać najmniejszego szczegółu, byle tylko utrudnić rządzenie prezydentowi.

Marzena
2019-07-04 22:19:00

Uwaga rusza wielka propaganda. Udawanie że są zajeisci

Róża Skun von hochsztapler und vavamuffin
2019-07-04 19:39:00

A kun stoi jak ten baran :D bierz się za te kostki siana co leza przy drogach bo nie będzie co zryc w zime :D

fd
2019-07-04 19:05:00

Ale w Radomiu mamy walniętego prezydenta. To on raczej sołtysem powinien być.

Do Kierowcy
2019-07-04 18:37:00

Zapomniałeś jak ścigałeś się furmanką na swojej wsi?

borki w ruinie
2019-07-04 18:10:00

na borkach po spuszczeniu wody rośnie busz, wszystko się sypie, ławki obdrapane czy rada na farbę olejną pieniądze biednemu prezydentowi tez zabrała?

Kierowca
2019-07-04 18:06:00

Komentarz zablokowany.

Tomek
2019-07-04 16:54:00

Łącznik rowery przez skrzyżowanie Czachowskiego a Żeromskiego??? Co oni wymyślają!!!

Pazerna baba z Radomia
2019-07-04 16:38:00

j e s z c z e się taki nie u r o d z i ł co by radnym z pisu dogodził. Znajdą dziurę w ulicy obłudnicy i będą dybatutować czy ma ona 1 cm czy 1 m średnicy. A Rejczak znowu za moich czasów to dopiero były dziury. A wszyscy nie widzą jakie to sami maja dziury w mózgu

Albin
2019-07-04 16:34:00

Firma która kilka lat temu remomtowała Szydłowiecką to firma dziad. Robili to na wariackiech papierach. Z resztą,wystarczyło popatrzeć na sprzęt jakim dysponowała owa firma. Anachroniczy złom z powojennych czasów. Zdaje się że firma czyjegoś szwagra. Myślę że ten remont zapewni bezpieczeństwo dzieci i dorosłych mieszkańców Szydłowieckiej. Oby jak najszybciej.

 1 2 >