Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radni PiS: Mamy prawo do wyrażania własnej opinii i to zrobiliśmy [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-06-26 12:40:00, aktualizacja: 2019-06-26 16:45:00

Radni Prawa i Sprawiedliwości skomentowali ostatnią sesję Rady Miejskiej, na której nie udzielono absolutorium oraz wotum zaufania prezydentowi Radomia, Radosławowi Witkowskiemu.

- Z niepokojem obserwujemy to, co dzieje się, po zakończeniu tej sesji, ze strony środowiska związanego z PO oraz zapleczem pana prezydenta. Uważamy za niezrozumiałe, straszenie mieszkańców jakimś referendum i wprowadzanie destabilizacji. Rzeczywiście, ustawa przewiduje referendum, w przypadku nie uzyskania dwukrotnie wotum zaufania, ale my, podejmując tę uchwałę, nie myśleliśmy o tym, nie było to naszą intencją. Po prostu, podsumowaliśmy prace Radosława Witkowskiego w 2018 roku, a jako radni, mamy do tego prawa - rozpoczęła przewodnicząca Rady Miejskiej, Kinga Bogusz.

Wiceprzewodnicząca Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, dodała: - Zależy nam przede wszystkim na rzeczowej i merytorycznej dyskusji, dlatego podczas sesji, nie wchodziliśmy w ogóle w politykę (...). Prezydent Witkowski widząc, że nie ma większości w RM, powinien zabiegać o to, żeby taką większość uzyskać. Jesteśmy radnymi opozycji, także mamy prawo do wyrażania własnej opinii i to zrobiliśmy.

Z kolei przewodniczący klubu radnych PiS, Dariusz Wójcik, skomentował końcówkę sesji. - Mieliśmy wybierać komisję, która powoła ławników do naszych sądów. Co wówczas zrobili radni PO? Zerwali kworum - to był zamach na demokrację. Trzeba było ogłosić 30 min przerwy, część radnych wróciła i mogliśmy dokończyć procedowanie. Ponadto radni PO powiedzieli, że nie będą pracowali w tej komisji, więc znalazło się w niej czterech radnych PiS. To jest właśnie zamach na demokrację, bo gdybyśmy nie wybrali ławników, sparaliżowalibyśmy prace sądów.

Więcej na załączonym powyżej wideo (dzięki uprzejmości Zebrra.tv).

autor: dm

Wasze komentarze (27)

polo
2019-06-30 12:51:00

Partia oszustów 2019-06-29 13:30:00 ten od rozpier... cię w ryj, sprawę już pięć lat prowadzi prokuratura i nie może skończyć,wiadomo czyja jest, poczytaj o układzie radomskim, o CBA operacja o kryptonimie ?Pierwszak?, może coś dotrze coś do twojego debilnego pisowkiego łba

Partia oszustów
2019-06-29 13:30:00

Ten od polo mnie rozpier.... skoro masz wiedzę o szwindlach poprzednika to zgłoś to do prokuratury i kawa na ławę

Róża Skun von hochsztapler und vavamuffin
2019-06-29 10:21:00

Brał podwójna pensję swego czasu taka uczciwość

polo
2019-06-28 22:42:00

Róża Skun von hochsztapler und vavamuffin 2019-06-28 17:26:00 masz mu coś do zarzucenia, nie kradł drewna, nie brał łapówek, nie robił szwindli z nieruchomościami

Róża Skun von hochsztapler und vavamuffin
2019-06-28 17:26:00

Uczciwego prezydenta hahahhahahahahahhah

polo
2019-06-28 11:41:00

Do swołoczy pisowskiej, po rządach pisowców miasto jest tak zniszczone że nie starczy dwóch kadencji uczciwego prezydenta żeby je odbudować.

POlak
2019-06-28 09:12:00

I nikt mi nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne. Przykład idzie z góry a ryba zawsze psuje się od głowy.

Mam prawo do własnej opinii.
2019-06-28 08:42:00

Ziemia jest płaska.

Aga
2019-06-28 08:08:00

Rzygać mi się chce jak czytam te komentarze. Czy na prawdę Witkowski zasłużył sobie na brak zaufania za to, że Saczywko koleś radomskich pisuarów zawalił robotę? I o dziwo dopiero wtedy jak Skurkiewicz przegrał wybory...? Wstyd mi za tych co wybrali pisowskie szambo do RM. To banda zajadłych, pazernych szkodników, która w tyłku ma miasto i to co się w nim dzieje. Najważniejszy dla nich jest "stołek" i ich dobro, a nie miasta. Przecież to jest tak oczywiste jak to że słońce świeci. A o prawdomówności nie mówmy bo akurat pisuary nie mają sobie równych w tej kwestii. Mało tego czego się nie dotkną to zepsują co widać w wyrokach SN czy TSUE. Banda ignorantów.

gość
2019-06-28 07:08:00

Pytanie do platfusów: Co to znaczy DEMOS KRATOS? Czy to nie są "rządy większości" ? W wypowiedziach np p. Białkowskiej widać moralność Kalego - jak platfusy przegłosowywały PiS, to było dobrze, a jak jest odwrotnie - to już źle. Pani Białkowska, czy pani nadaje się do demokracji?

0
2019-06-27 18:29:00

sprowadziliscie wiecej imigrantów niż PO chciała zadłużacie kraj dając głośno kase a zabierając po cichu przeciez te 500 + i 13 emerytura będzie trzeba spłacic. ustawa 447 i wchodzenie zydom w dupe to w wykonaniu PISU mistrzostwo swiata... 4 rozbiór kraju

polo
2019-06-27 12:04:00

Komentarz zablokowany.

hyba
2019-06-26 19:27:00

Komentarz zablokowany.

po
2019-06-26 19:05:00

super tak trzymac

Pinol
2019-06-26 18:10:00

Pinindzy ni ma i nie bedzie. Vicent to PO. PO to Witkowski po zmianie marynarki z resztą obiecywaczy. Czas kończyć ten prywatny teatrzyk państwo kołalicjanty.

S
2019-06-26 17:04:00

Co t o wiarę pytać i intencje . Witkowski nie ma większości

h2o
2019-06-26 15:39:00

@Kalikst, sedno. Właśnie Ci niby bezpartyjni, to dopiero fałsz.

Waldek
2019-06-26 15:15:00

Święta Trójca ruszyła do boju o demokrację? Czy o odbicie Radomia? Przyznajcie się, jakie macie zamiary, bo nikt w te wasze zapewnienia o czystych intencjach nie wierzy.

Mot
2019-06-26 15:01:00

Po jedenej i po drugiej strony barykady jest beton!!! Radomianie obudzcie sie, tylko nowi, mlodzi ludzie z ideami, są w stanie cokolwiek zmienić, wyplenić nepotyzm

Kalikst
2019-06-26 14:56:00

Inwestycje to słaby punkt ekipy Witkowskiego ale zmian personalnych nie będzie, chyba że Pan Frysztak trafi do Senatu. Krytyka wydaje się zasadna. Oczywiście że PiS też prowadzi grę z absolutorium ale PO zapewne robiłaby podobnie. Bez hipokryzji o wydumanym zamachu na demokrację bo w samorządzie są dwie partie polityczne. A tzw. bezpartyjni też wiadomo do kogo mrugają okiem.

 1 2 >