Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Przedszkolaki stoczyły olimpijski bój

dm, MOSiR 2019-06-11 09:39:00

Kelner, wyścig na piłkach, tunelowe szaleństwo i bieg z przeszkodami - to wybrane dyscypliny, w jakich rywalizowali podczas wielkiego finału Olimpiady Przedszkolaków najmłodsi radomianie. Złote medale zgarnęli podopieczni Publicznego Przedszkola nr 8.

Do zmagań eliminacyjnych przystąpiło kilkanaście reprezentacji radomskich przedszkoli, które rywalizowały w konkurencjach technicznych i biegowych. Z grona półfinalistów wybranych zostało najlepszych osiem: PP nr 6, PP nr 8, PP nr 10, PP nr 11, PP nr 13, PP nr 14, PP nr 22, PP nr 23 i to one przystąpiły do walki o najcenniejsze trofea.

Wielki finał tradycyjnie odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ogromną atrakcją w trakcie imprezy były także występy artystyczne przedszkolaków, którzy przeprowadzili licznie zgromadzoną publikę przez wszystkie style taneczne XX w.

Podobnie, jak w półfinale, rywalizacja była niezwykle zażarta. Najlepsi w tegorocznym finale okazali się podopieczni Publicznego Przedszkola nr 8. Srebrne medale zdobyły dzieci z "Jedenastki", a brązowe z "Czternastki". Kolejne miejsca zajęły radomianie z PP nr 10, PP nr 13, PP nr 6, PP nr 23 oraz PP nr 22.