Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Przetarg na przebudowę drogi startowej radomskiego lotniska rozstrzygnięty

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-05-21 09:41:00, aktualizacja: 2019-05-21 15:21:00

Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i przebudowę oraz wydłużenie drogi startowej na radomskim lotnisku. - Wygrała firma Max Bogl Polska Sp. z o.o. z Wrocławia - poinformowało PPL.

Firma przedstawiła najniższą ofertę - 146,7 mln zł brutto. W przetargu wystartowały również Budimex SA (154,9 mln zł brutto), Strabag Sp. z o.o. (164,6 mln zł brutto) oraz Konsorcjum Trakcja PRKII S.A., AB Kauno Tiltai i Projekt Plus Sp. z o.o. (169,1 mln zł brutto).

Oferta firmy Max Bogl Polska Sp. z o.o. spełniła wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jedynym przyjętym kryterium oceny ofert była cena.

Wykonawca, po podpisaniu umowy z PPL, będzie mógł rozpocząć prace budowlane już w połowie czerwca br. Termin zakończenia prac przewidywany jest na połowę sierpnia 2020.

Na lotnisku w Radomiu aktualnie trwają prace rozbiórkowe budynku terminala, ich zakończenie zaplanowane jest na początek czerwca br.

autor: dm, PPL

Wasze komentarze (15)

Stach Balach
2019-05-23 17:09:00

A kto zwróci kasę 6,5 mln zł za "stary" terminal?

Chichot
2019-05-22 02:14:00

Chce tego na czym jedzie bielan... i ci co mu spijaja slowa z ust. Raz, ze to bedzie jedna wielka finansowa klapa, dwa, ze jest to kielbacha wyborcza, trzy, ze placa za to mieszkancy...woda, gaz, elektrycznosc, smieci, czynsze, podatki. Drogi i chodniki jak sie rozpadaly, tak sie rozpadaja. Dajcie mi tego bielanskiego czegos, bo tez chce miec taka faze!

Ewcia
2019-05-21 21:51:00

PiS. Lotnisko w Radomiu zasługą PiS.

Jola
2019-05-21 21:32:00

Brawo dla Pana Bielana

?
2019-05-21 20:57:00

To jak to ma się do pierwszego przetargu 88 mln z ILS oszacował PPL teraz 146 mln bez ILS hmmm czyżby ktoś niedoszacował inwestycji ?

Mik
2019-05-21 17:15:00

Swoją drogą trochę szkoda, że Bielan pójdzie do PE, bo to raczej pewne. Facet rzeczywiście zrobił dla Radomia bardzo dużo.

1
2019-05-21 14:05:00

Brawo. Nie jestem za Pisem, ale w niedzielę oddam głos na Adama Bielana. Koleś zrobił kawał dobrej roboty.

fv
2019-05-21 13:42:00

@Kicha: Spokojnie, konferencja będzie dwa dni przed wyborami z okazji podpisania umowy z firmą która wygrała przetarg. Cały PiS się pojawi zapewne.

Jan
2019-05-21 13:38:00

A co z wielką aferą kradzieży drewna w Żuk czy zamieniono ją pod dywan co na to prokuratura radomska

Ggh
2019-05-21 13:28:00

Jeszcze przy tej sali bedzie frysztak i prace beda trwaly w nieskonczonosc

Re:Kicha
2019-05-21 12:57:00

Czy nie uważasz , ze Witkowski z towarzyszami niedoli z peło robią to dla lansu , pijaru ? Zbliżają się kolejne wybory , więc coś trzeba podrzucić elektoratowi , aby słupki poparcia tej całej ogromnej koalicji na rzecz ......chyba tylko dla osiągnięcia jak najwięcej miejsc dla swoich w U.E., a po 26 maja 2019 r. natychmiast to rozpadnie się.Co zrobiła dobrego np. wybrana z RADOMIA Pitera , członkini peło dla naszego miasta ? Psl ma np. w swoim statucie partii punkt , który mówi o zakazie wchodzenia w sojusze z liberałami i co z tego itd.itd.

Kicha
2019-05-21 12:22:00

Dlaczego nie ma zdjęć i uroczystego ogłoszenia zakończenia przetargu. Pisiory powinny się uczyć od Witkowskiego. Wczoraj przy ogłoszeniu decyzji o budowie sali gimnastycznej przy szkole, inwestycji wartej pewnie z kilkaset tysięcy był Witkowski, dwóch wiceprezydentów i dyrektor wydziału inwestycji. A tu co, raz się kiedyś pojawił Mateusz i dalej nic?

jacek
2019-05-21 12:16:00

i b. dobrze

ataman
2019-05-21 12:13:00

brawo PIS i pan Bielan !

Po
2019-05-21 10:50:00

Super tak trzymac