JEST! JEST! JEST! MAMY AWANS! JEST I LIGA, W RADOMIU JEST I LIGA! BRAWO RADOMIAK!

Damian Markowski 2019-05-11 18:50:00

Radomiak awansował do pierwszej ligi! Zieloni pokonali przed własną publicznością 5:0 Siarkę Tarnobrzeg i na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie tak upragnioną w Radomiu promocję na zaplecze Ekstraklasy. Teraz czas na dłuuugie świętowanie tego wspaniałego sukcesu!

Od początku na trybunach panowała wspaniała atmosfera - kibiców było ponad stan, doping prowadzono na dwie strony. Na boisku natomiast dominowali radomianie, ale dobrych okazji w pierwszych minutach nie mieli. W 13. minucie w niezłej sytuacji znalazł się Mikita, po kolejnym rożnym dla Radomiaka, ale trafił wprost w bramkarza gości. Następnie Leandro uderzył obok prawego słupka Zocha.

W 20. minucie Zieloni objęli prowadzenie! Fantastyczną akcję lewą stroną przeprowadził Wawszczyk, zagrał w pole karne Siarki, gdzie Rafał Makowski plasowanym strzałem pokonał golkipera ekipy z Tarnobrzega. W 35. minucie uderzenie Sitka pewnie wyłapał Haluch.

W 42. minucie Karwot był bliski przelobowania Zocha, ale kopnął na bramkę gości zbyt lekko. W końcówce pierwszej połowy jeszcze Klabnik miał świetną okazję, ale golkiper Siarki był na posterunku. Chwilę później petardę Leo znów zatrzymał Zoch.

W 48. minucie Makowski z 15 metrów uderzył obok bramki naszych rywali. Pięć minut później pomocnik Radomiaka podwyższył prowadzenie Zielonych! Były gracz Legii wykorzystał dobre podanie Kaputa i mocnym strzałem z prawej strony po raz drugi wpisał się dziś na listę strzelców.

Następnie więcej mieliśmy walki w środku pola, aniżeli składnych akcji z obu stron. Radomiak spokojnie kontrolował przebieg gry, a kibice wspaniale bawili się na trybunach, śpiewając: "Dzisiaj nadszedł czas...". W 68. minucie Patryk Mikita przeprowdził rajd lewą stroną, wgrał piłkę na piąty metr, gdzie fatalnie interweniował Mateusz Wawrylak, pokonując własnego bramkarza!

W 75. minucie Artur Haluch uratował nasz zespół przed stratą gola, świetnie broniąc strzał Radulja. W 84. minucie Filipowicz trafił w poprzeczkę. W 88. minucie wynik podwyższył Jakub Rolinc, pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z Zochem. W ostatniej akcji meczu rezultat ustalił Patryk Mikita! 5:0!

Po końcowym gwizdku strzeliły korki od szampanów i "Zieloni" wraz z kibicami cieszyli się z awansu do I ligi!

Jest, jest, jest! Mamy to! Po 13 latach (spadek po barażach i pamiętnych karnych z Odrą Opole w 2006 roku) nasz klub wraca do I ligi! Wraca tam, gdzie minimum jest jego miejsce. Dziś nieważne jest to, co było (w tych oraz w kilku poprzednich rozgrywkach), dziś wspólnie cieszmy się z tego wspaniałego sukcesu!

BRAWO RADOMIAK!!!

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (18 maja) o godz. 18:00. Dla Zielonych będzie to ostatni pojedynek w tym sezonie.

Radomiak Radom - Siarka Tarnobrzeg 5:0 (1:0)
Rafał Makowski 20, 53, Mateusz Wawrylak 68 (s), Jakub Rolinc 88, Patryk Mikita 90

Radomiak: 1. Artur Haluch - 66. Adam Banasiak, 2. Michał Grudniewski, 38. Martin Klabník, 46. Jakub Wawszczyk - 9. Leândro (88, 6. Karol Kucharski), 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot, 18. Rafał Makowski (81, 17. Maciej Filipowicz), 77. Patryk Mikita - 97. Dominik Sokół (74, 22. Jakub Rolinc).

Siarka: 30. Hieronim Zoch - 98. Jakub Głaz, 23. Dawid Kubowicz, 14. Sebastian Duda, 88. Marcin Wodecki - 51. Maksymilian Sitek (73, 99. Kamil Woźniak), 18. Kacper Maik (46, 15. Mateusz Wawrylak), 20. Grzegorz Płatek, 7. Kamil Radulj, 11. Mateusz Janeczko (73, 10. Kamil Cupriak) - 9. Krzysztof Ropski (61, 81. Kacper Wełniak).

Żółte kartki: Banasiak, Karwot - Sitek, Maik, Płatek, Radulj.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
Widzów: 3950.