Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

JEST! JEST! JEST! MAMY AWANS! JEST I LIGA, W RADOMIU JEST I LIGA! BRAWO RADOMIAK!

Radom on-line / 2019-05-11 17:00:00, aktualizacja: 2019-05-11 18:50:00

Radomiak awansował do pierwszej ligi! Zieloni pokonali przed własną publicznością 5:0 Siarkę Tarnobrzeg i na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie tak upragnioną w Radomiu promocję na zaplecze Ekstraklasy. Teraz czas na dłuuugie świętowanie tego wspaniałego sukcesu!

Od początku na trybunach panowała wspaniała atmosfera - kibiców było ponad stan, doping prowadzono na dwie strony. Na boisku natomiast dominowali radomianie, ale dobrych okazji w pierwszych minutach nie mieli. W 13. minucie w niezłej sytuacji znalazł się Mikita, po kolejnym rożnym dla Radomiaka, ale trafił wprost w bramkarza gości. Następnie Leandro uderzył obok prawego słupka Zocha.

W 20. minucie Zieloni objęli prowadzenie! Fantastyczną akcję lewą stroną przeprowadził Wawszczyk, zagrał w pole karne Siarki, gdzie Rafał Makowski plasowanym strzałem pokonał golkipera ekipy z Tarnobrzega. W 35. minucie uderzenie Sitka pewnie wyłapał Haluch.

W 42. minucie Karwot był bliski przelobowania Zocha, ale kopnął na bramkę gości zbyt lekko. W końcówce pierwszej połowy jeszcze Klabnik miał świetną okazję, ale golkiper Siarki był na posterunku. Chwilę później petardę Leo znów zatrzymał Zoch.

W 48. minucie Makowski z 15 metrów uderzył obok bramki naszych rywali. Pięć minut później pomocnik Radomiaka podwyższył prowadzenie Zielonych! Były gracz Legii wykorzystał dobre podanie Kaputa i mocnym strzałem z prawej strony po raz drugi wpisał się dziś na listę strzelców.

Następnie więcej mieliśmy walki w środku pola, aniżeli składnych akcji z obu stron. Radomiak spokojnie kontrolował przebieg gry, a kibice wspaniale bawili się na trybunach, śpiewając: "Dzisiaj nadszedł czas...". W 68. minucie Patryk Mikita przeprowdził rajd lewą stroną, wgrał piłkę na piąty metr, gdzie fatalnie interweniował Mateusz Wawrylak, pokonując własnego bramkarza!

W 75. minucie Artur Haluch uratował nasz zespół przed stratą gola, świetnie broniąc strzał Radulja. W 84. minucie Filipowicz trafił w poprzeczkę. W 88. minucie wynik podwyższył Jakub Rolinc, pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z Zochem. W ostatniej akcji meczu rezultat ustalił Patryk Mikita! 5:0!

Po końcowym gwizdku strzeliły korki od szampanów i "Zieloni" wraz z kibicami cieszyli się z awansu do I ligi!

Jest, jest, jest! Mamy to! Po 13 latach (spadek po barażach i pamiętnych karnych z Odrą Opole w 2006 roku) nasz klub wraca do I ligi! Wraca tam, gdzie minimum jest jego miejsce. Dziś nieważne jest to, co było (w tych oraz w kilku poprzednich rozgrywkach), dziś wspólnie cieszmy się z tego wspaniałego sukcesu!

BRAWO RADOMIAK!!!

Tabela - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (18 maja) o godz. 18:00. Dla Zielonych będzie to ostatni pojedynek w tym sezonie.

Radomiak Radom - Siarka Tarnobrzeg 5:0 (1:0)
Rafał Makowski 20, 53, Mateusz Wawrylak 68 (s), Jakub Rolinc 88, Patryk Mikita 90

Radomiak: 1. Artur Haluch - 66. Adam Banasiak, 2. Michał Grudniewski, 38. Martin Klabník, 46. Jakub Wawszczyk - 9. Leândro (88, 6. Karol Kucharski), 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot, 18. Rafał Makowski (81, 17. Maciej Filipowicz), 77. Patryk Mikita - 97. Dominik Sokół (74, 22. Jakub Rolinc).

Siarka: 30. Hieronim Zoch - 98. Jakub Głaz, 23. Dawid Kubowicz, 14. Sebastian Duda, 88. Marcin Wodecki - 51. Maksymilian Sitek (73, 99. Kamil Woźniak), 18. Kacper Maik (46, 15. Mateusz Wawrylak), 20. Grzegorz Płatek, 7. Kamil Radulj, 11. Mateusz Janeczko (73, 10. Kamil Cupriak) - 9. Krzysztof Ropski (61, 81. Kacper Wełniak).

Żółte kartki: Banasiak, Karwot - Sitek, Maik, Płatek, Radulj.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
Widzów: 3950.

autor: Damian Markowski

Wasze komentarze (36)

Żal za grzechy....w tym pychy.
2019-05-13 13:29:00

Uprasza się wyborców koalicji na rzecz .......? , bezpartyjnych , działkowców z Sołtykowa , Sadkowa , wyznawców peło , slddowców , kropkowców ,peezelowców o wspieranie swojej legalnie wybranej powtórnie władzy w powiatowym mieście Radomiu.Skąd tak szybko teraz przyszło otrzeżwienie i niezadowolenie z rządów obecnej władzy ?Może jest brak sukcesów ?

Ra
2019-05-12 20:35:00

Nie ma litości dla PEDOFILI!

czuka
2019-05-12 19:10:00

dfff to taki cwe Gary. Ni piłkarz ni ścierwo.

dfff
2019-05-12 19:01:00

zamiast cieszyć się z awansu to tylko słychać wycie PiS, POWIEM TYLE. SŁYCHAĆ WYCIE- ZNAKOMICIE

Stach Balach
2019-05-12 16:53:00

Będziemy grać w Sieciechowie kole Lewaszówki!

Marcin
2019-05-12 14:06:00

Radom to ponad 200 tys. miasto. Piłkarze nie zmarnujcie szansy ! Może dostać do ekstraklasy będzie się ciężko, ale I liga zawsze już powinna być w zasięgu tego klubu !!! Brawo i podziękowania za piękną grę w ostatnim sezonie !!!!!!!!

0
2019-05-12 12:56:00

Uważam, że Kosztowniak miał rację. Wiele razy powtarzał, że miasto nie powinno budować stadionu.

Kibic
2019-05-12 12:55:00

No to dajmy wszystkim klubom. Mamy aktualnie trzy kluby ekstraklasowe, dwa pierwszoligowe. Każdemu się więc należy po parę baniek. Poza tym pozostałym też coś się należ, więc co dalej? Miasto ma obowiązek stworzyć korzystne warunki dla rozwoju sportu (np. udostępnić obiekty sportowe) a przede wszystkim wspierać sport szkolny i młodzieżowy. Kluby na pozoomie ekstraklasy czy pierwszej ligi powinny utrzymywać się same z działalności i dzięki sponsorom.

0
2019-05-12 12:54:00

Żadnych pieniędzy z miasta na Radomiaka! Żadnych!!!!!!!!!. Trzeba wspierać inne wartości.

czekamy na stadion
2019-05-12 12:47:00

Stadion ma być gotowy w pierwszym etapie czyli z dwoma trybunami na 8500 miejsc juz we wrzesniu 2020 ! Choć szkoda, że nikt nie pamięta ze pierwszym terminem miał być 15 września 2018 r.

pomóźcie klubowie
2019-05-12 12:46:00

Władze Gliwic co roku przekazuja okolo 11 mln na Piast Gliwice ! Ponad 7 mln władze Gdańska przekazały na Lechię. Inne polskie miasta jak Warszawa, Łódź,Kraków,Lublin wszyscy wspierają lokalne kluby.Teraz w 1 lidzie to minimum 2 mln na rok klub powinien dostać z budżetu miasta !

0
2019-05-12 12:17:00

Miasto nie powinno wspierać Radomiaka. To prywatny klub. Jak Radomiak chce, to niech sobie wybuduje stadion i niech sam płaci piłkarzom.

XV leciok
2019-05-12 12:06:00

Oczyw?ście, świętą rację ma Bob Budowniczy. Każdy kto choć trochę obserwował budowę wiedział, że całymi miesiącami nic tam się nie działo i nie było tam żywego ducha. Tylko Witkowski z Frysztakiem i Jandułą o niczym nie wiedzieli i niczego niepokojącego nie obserwowali.

Amen
2019-05-12 11:50:00

JEST PIERWSZA LIGA . ZARZYGANE CHODNIKI I TRAWNIKI. BUTELKI I PUSZKI

Bob Budowniczy
2019-05-12 11:48:00

Tu nie ma co szukać winnych po stronie wykonawcy. Wie to każdy, kto w życiu budował choćby budę dla psa, że to inwestor jest tym, który nadzoruje inwestycję i czuwa nad terminami, a w razie problemów reaguje natychmiast. Odpowiedzialność za obecny stan rzeczy w przypadku inwestycji przy Struga leży tylko i wyłącznie po stronie miasta i spółki do niego należącej, czyli mosiru. Nad całością natomiast jest prezydent, który nie tylko, że nie reagował na opóźnienia i nieprawidłowości na budowie, ale co jest najgorsze. faktycznie kłamał i oszukiwał radomian, bojąc się podać prawdę przed wyborami. Teraz wstydzimy się wszyscy, słysząc ironiczne komentarze przy okazji transmisji sportowych z hali przy Narutowicza, a teraz dojdzie jeszcze ironia związana z sytuacją Radomiaka.

Stary kibic
2019-05-12 11:36:00

Jeżeli spojrzeć, że Witkowski przez całą kadencję nie rozpoczął i nie doprowadził do końca ani jednej w miarę poważnej inwestycji w mieście, to marnie wróży hali stadionowi. Szkoda, że większość radomian tak dała się nabrać i wybrała takiego prezydenta. Byliśmy regularnie i z premedytacją przez niego okłamywani i mamieni. Teraz zbieramy owoce braku swojej odpowiedzialności i rozsądku i to niestety nie tylko w kwestii inwestycji sportowych.

Filip
2019-05-12 10:21:00

Tępe myślenie lewaków. Nawet gdy nie zbudowali stadionu są OK. Ośmieszacie się i jesteście żałośni.

Fan
2019-05-12 10:12:00

NO TO JESZCZE 13 LAT I EKSTRAKLASA!! BRAWO RADOMIAK!!

Po
2019-05-12 08:49:00

Super pamietam jeszcze czasy jak w latach 80 tez byl w 1 lidze

Dell
2019-05-12 07:59:00

@wera, stadion bedzie. Jakby saczywko z wojcikiem i reszta tego kurestwa nie "robili biznesow" to bysmy juz dawno mieli stadion. A tak trzeba czekac na to, kto go wybuduje. I mam nadzieje, ze ten gruby ***** ze wspolasami z miasta jedyne co zrobia to babki z piasku na florydzie, albo swoj grob.... jak zdazy.

 1 2 >