Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wiceprezydent Zawodnik: Ryczałt dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego został obniżony [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-05-08 12:25:00, aktualizacja: 2019-05-08 15:31:00

- Choć deklaracje były zupełnie inne, ryczałt dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego miał zostać zwiększony, to został obniżony o kwotę ponad 2 mln zł. To decyzja bardzo krzywdząca dla naszej placówki - powiedział wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Zastępca prezydenta miasta poinformował, że w ostatnim czasie zostało wprowadzonych wiele przepisów dot. ochrony zdrowia i to wszystko ma wpływ na funkcjonowanie radomskich placówek. - Często ten wpływ jest negatywny, a z tymi problemami musimy się borykać tutaj, na miejscu (...). Ministerstwo Zdrowia i NFZ deklarowały wzrost ryczałtów w 2019 roku, w całym województwie o około 84 mln zł, a nawet stwierdzono, że powinno to zostać przeznaczone na podwyżki dla tych grup zawodowych, które nie zostały uwzględnione w podwyżkach ministerialnych. Niestety, stało się inaczej - usłyszeliśmy.

- W zeszłym tygodniu dostaliśmy informację, że ryczałt dla RSS nie został podwyższony, a nawet obniżony o kwotę dokładnie 2 mln 130 tys. i 568 zł. Wystąpiliśmy więc o przeliczenie tego ryczałtu raz jeszcze, bo skoro mieliśmy zapewnienie wzrostu, a stało się inaczej, to czekamy na zmianę tej decyzję, która jest bardzo krzywdząca dla naszej placówki - dodał wiceprezydent Zawodnik.

Więcej na załączonym powyżej wideo (do około 7 min. 55 sek.).

autor: dm

Wasze komentarze (13)

kolo
2019-05-13 14:56:00

dołóż pan ze swojego wynagrodzenia to, czego nie dopilnowałeś pan w ramach swoich OBOWIĄZKÓW !

kolo
2019-05-13 14:54:00

dołóż pan ze swojego wynagrodzenia to, czego nie dopilnowałeś pan w ramach swoich OBOWIĄZKÓW !

Teresa
2019-05-12 17:10:00

Do "Pomysłowy wyborca PO" (choć z treści wynika, że jesteś zwolennikiem PiS) : Czy Ty popierasz zasadę rządu PiS, żeby przyznawać dotacje tylko miastom, które wybrały prezydenta z PO ? Wg takiej zasady ten szpital powinien leczyć tylko zwolenników PO, a wyborców PiS odsyłać do rządu, niech ich leczy.

Do olo
2019-05-09 20:07:00

Ciekawe jaką ty masz mordę, wstaw fokte to się pośmiejemy.

olo
2019-05-09 15:41:00

pan zawodnik niech już nie pokazuje swojej gęby, która kojarzy się tylko ze złymi wiadomościami. I ze struzikiem!.

grucha
2019-05-09 15:20:00

jak się leczy za mało pacjentów, to się później ryczałtu nie wyrabia i go zabierają. Jakby więcej przyjmowali, to by nikt im ryczałtu nie zabierał.

kkk
2019-05-08 22:08:00

co z bezrobociem wszo zero pracy

yhaskra
2019-05-08 19:21:00

Dla mnie wszyscy debile ktorzy głosowali na PO powinni wyzdychać w szpitalu miejskim z alkoholikiem z mosiru na czele.

Jeszcze zdrowy
2019-05-08 18:08:00

Dobra zmiana spędza nas do grobu!

Pomysłowy wyborca PO
2019-05-08 17:18:00

Chcieliście Prezydenta z PO, to macie marazm, biadolenie, brak kasy. Buhahaha

0
2019-05-08 13:35:00

No właśnie, co się dzieje z prezydentem? Oddajcie nam prezydenta!

0
2019-05-08 12:55:00

Komentarz zablokowany.

123
2019-05-08 12:51:00

w zeszłym tygodniu????? Czemu teraz produkuje się pan Zawodnik? Co chcą przykryć władze miasta? Czyżby informacja o rozpoczęciu budowy lotniska zasmuciła Prezydenta? i gdzie On jest!!!!!!!