Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Itaka szykuje się do lotów z lotniska w Radomiu

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-04-18 13:33:00, aktualizacja: 2019-04-18 15:47:00

Największy w Polsce touroperator - Itaka - może jako pierwszy ogłosić loty z nowego lotniska budowanego przez PPL w Radomiu i zgarnąć premię za odwagę - czytamy na stronie logistyka.wnp.pl.

"Rozmawiamy z PPL i jesteśmy bliscy osiągnięcia porozumienia. Nie ma innej możliwości, bo wszyscy wiedzą, jaki los czeka Okęcie: to tylko kwestia czasu, kiedy czartery nie będą mogły stamtąd latać" - mówi cytowany przez czwartkowy "Puls Biznesu" wiceprezes Itaki Piotr Henicz.

Gazeta informuje, że w lutym przedstawiciele Przedsiębiorstwa Państwowe "Porty Lotnicze", zarządu Lotniska Chopina i właściciela portu w Radomiu, spotkali się z szefami biur podróży, by przekonać ich do przeniesienia operacji z Warszawy. PPL chce, by od 2021 roku czartery nie latały ze stolicy. Alternatywą ma być radomski Sadków, w którym PPL zamierza zainwestować w pierwszym etapie 425 mln zł.

Dziennik dodaje, że PPL zapowiada wprowadzenie ograniczeń wykluczających czartery z możliwości korzystania z Lotniska Chopina i jednocześnie obiecuje lepsze warunki touroperatorowi, który jako pierwszy zdecyduje się na Radom.

Gazeta wskazuje, że niewykluczonym jest, że z tej oferty skorzysta Itaka.

Ostatnie regularne rejsy z lotniska w Radomiu odbyły się jesienią 2017 r. Od 1 stycznia 2019 r. w związku z przebudową lotnisko zostało zamknięte dla samolotów cywilnych.

Modne dzwonki rowerowe od SKYBIKE [KLIKNIJ i WYGRAJ]

autor: dm, logistyka.wnp.pl

Wasze komentarze (17)

Chichot
2019-04-27 00:39:00

Zbankrutuje zanim sie otworzy, a jak sie otworzy, to gratuluje uwiazania miasta do splacania tej 420 milionowej 'inwestycji' z kasy miasta po 17 milionow rocznie przez 20 lat. Wybory ida, a listy intencyjne to ja tez mam...W wygodce. Ale ciemny lud to kupi, a wierzyc tez zawsze mozna. Ponoc czyni to cuda...heheheheh

Stach Balach
2019-04-20 23:27:00

Podobno najlepsze latające miotły są w Pionkach!

Kolorz
2019-04-19 07:10:00

zlodziejz Pr\zestepczej Organizacji piowiem wam krotko wypewir. Juz dosyc nakradliscie najpierw w Polsce a kiedy Polacy jak wyrzucili z rzadu to zaczeliscie krasc w samorzadach.

Radomianin
2019-04-18 21:09:00

PPL zmienił by Logo Lotniska, bo ludziom tamto kojarzy się z czymś złym, śmiesznym, z władzami które mornowały publiczne pieniądze.

Eryk
2019-04-18 19:46:00

Alfa Star nawet umieściła loty z Radomia do Egiptu w swoich katalogach i wszyscy wiemy co z tego wyszło . Nie ma firmy i nie ma lotniska.

Stach Balach
2019-04-18 19:12:00

Szykujcie miotły! to najlepszy sposób na transport lotniczy!

hmm
2019-04-18 18:33:00

Itaka..... niby fajnie, ale wstrzymajcie się z otwieraniem szampanów bo chyba niektórzy zapomnieli, że już kiedyś pewne biuro podróży(Alfa Star) też chciało czarterować loty z Radomia i to w bardzo popularny kierunek wakacyjny, czyli do Egiptu I wiecie jak to się skończyło? zrezygnowano z tego pomysłu, gdyż okazało się że nikt nie chciał latać z Radomia(mimo że bliżej Afryki niż z okęcia czy modlina)

komentator
2019-04-18 17:57:00

no to teraz Furgalski powinien przeprosić Radom we wszystkich tych mediach, w których pluł gównem na nasze miasto !!!!!

Tosiek
2019-04-18 17:19:00

Oj Jan a raczej Hans albo Iwan. Piszesz ***** Wyskoczyłes jak Filip z konopi. A poczytaj że ze zrozumieniem.

h2o
2019-04-18 15:18:00

Mam nadzieje oczywiście, że sarkazm nie jest obcy, dla najbardziej uczciwych w Radomiu. Od jedynego słusznego, zakłamanego przywódcy miasta...

h2o
2019-04-18 15:16:00

"Może, może... A to co innego niż "Morze". Albo to samo , manipulacyjnie. Pozdrawiam manipulacyjnych pseudouczciwych. Coraz więcej takich da się poznać.

dell
2019-04-18 14:25:00

Komentarz zablokowany.

koka
2019-04-18 14:24:00

Brawo PIS.

krk
2019-04-18 14:16:00

Brawo. Trzeba rozłożyć ten ruch lotniczy. Żeby kraj się równomiernie rozwijał. 3 miliony mieszkańców świętokrzyskiego i radomskiego tez musi mieć dostęp do usług lotniczych. Żeby pomiędzy Warszawa a Krakowem był nie ugór a bogaty i rozwinięty obszar.

jacek
2019-04-18 14:07:00

b. dobrze a jeszcze niedawno p. Henicz zarzekał się, ,że nigdy itd biznes to biznes i tyle, więc wszyscy heiterzy się wreszcie zamkną...

Jan
2019-04-18 14:07:00

Hura 15 lotów w miesiącu już prawie mamy wiwat PiS wiwat jedynie słuszna władza koniecznie trzeba zatrudnić z powrotem 100 osób obsługi i kilkunastu prezesów niech widzi lud lecący na wakacje w jakim dobrobycie się w Radomiu mieszka. Tylko że to już było jak za miesiąc Itaka padnie to taki trochę niesmak pozostanie ale @ataman miał chociaż chwilę szczęścia no i jako pierwszy wpis pod artykułem zrobił.

ataman
2019-04-18 13:42:00

brawo pis