Agnieszki, Czesława, Amalii

Resovia - Radomiak. Zieloni grają ważny mecz w Rzeszowie

Damian Markowski 2019-04-13 08:37:00

W spotkaniu 28. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka grają na wyjeździe z Resovią. Podopieczni trenera Dariusza Banasika walczą o szesnasty triumf w sezonie 2018/2019.

Transmisję na żywo można wykupić TUTAJ. Do przerwy Radomiak przegrywa 0:1 po rzucie karnym w doliczonym czasie gry wykorzystany przez Buczka. Sędzia uznał, że w polu karnym piłkę ręką zagrał Grudniewski. To w zasadzie wszystko, co można napisać o tej części gry. Przez 45 minut z boiska wiało nudą. W jedynej wartej odnotowania akcji - w 40. minucie Leandro zagrał do znajdującego się 6 m. przed bramką Resovii Mikity, ale napastnik nie opanował piłki, która po prostu odbiła mu się od nogi i wyleciała za linię końcową.

W drugiej połowie wciąż 1:0 dla gospodarzy.  Niestety, wynik nie uległ już zmianie.

Zieloni po remisie w ostatnim meczu z ROW-em (0:0), chcą jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę. Do poprawy na pewno jest skuteczność, której w potyczce z ekipą z Rybnika zabrakło.

Trener Banasik nie ma do dyspozycji tylko Damiana Jakubika, który pauzuje za 12 żółtych kartek w sezonie (wróci na pojedynek z Elaną). Na prawej stronie obrony zastąpił go ponowie Michał Grudniewski, a na środku defensywy gra para Świdzikowski-Klabnik. Do gry po kontuzji powraca natomiast Maciej Filipowicz.

Resovia przeżywa ostatnio kryzys. Zespół trenera Grabowskiego przegrał trzy mecze z rzędu i ma już tylko sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Na pewno więc ekipa z Rzeszowa łatwo skóry nie sprzeda, będzie chciała wygrać, by nieco uspokoić swoją sytuację.

Oznacza to, że piłkarzy Radomiaka czeka ciężki (jak praktycznie każdy w tej lidze, w szczególności na wiosnę) i ważny (komplet oczek sprawi, że Zieloni będą coraz bliżej awansu na zaplecze Ekstraklasy) bój.

Radomianie wyruszyli do Rzeszowa już w piątek. W stolicy woj. podkarpackiego wspierać ich będzie duża grupa fanów z Radomia, którzy na pewno swoim dopingiem sprawią, że naszej drużynie będzie się grało "jeszcze lepiej".

Spotkanie rozpocznie się dziś o godz. 16. Transmisja na żywo (system pay-per-view) tradycyjnie na tvcom.pl.