Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

PPL kolejny raz przedłużył przetarg na przebudowę pasa startowego na radomskim lotnisku

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-04-08 11:11:00, aktualizacja: 2019-04-08 15:44:00

Ze względu na duże zainteresowanie postępowaniem dotyczącym "Przebudowy oraz wydłużenia drogi startowej na lotnisku Radom Sadków wraz z wykonaniem projektu wykonawczego", PPL przedłużył termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu do 23 kwietnia.

Jak czytamy w komunikacie PPL-u, wielu wykonawców wzięło udział w wizji lokalnej, wpłynęło ponad 600 pytań, co wskazuje na duże zainteresowanie potencjalnych wykonawców złożeniem oferty. Na wniosek wykonawców, PPL dopuścił także przeprowadzenie dodatkowego spotkania, podczas którego wykonawcy będą mieli możliwość wykonania badań i pomiarów.

W toku postępowania PPL zmodyfikował i doprecyzował opis przedmiotu zamówienia odpowiadając na pytania wykonawców. W związku z wprowadzonymi modyfikacjami oraz chcąc uzyskać możliwie największą liczbę ofert, PPL podjął decyzję o wydłużeniu terminu składania ofert. Dzięki temu wykonawcy mają stosowny czas na przeanalizowanie wprowadzonych zmian oraz złożenie rzetelnych ofert.

O pierwszym przedłużeniu przetargu na przebudowę pasa startowego na radomskim lotnisku, więcej pisaliśmy tutaj.

autor: dm, PPL

Wasze komentarze (15)

Chichot
2019-04-15 15:45:00

Do ja: Lotnisko moze istniec 80 lat. Bylo jednak lotniskiem wojskowym, jak rowniez okoliczna zabudowa byla tworzona w czasie innych przepisow prawnych. Obecne lotnisko, ktore ma byc utworzone, to prawnie nowy twor, wiec tym samym nowe lotnisko. Dlatego tez jego tworzenie jest zwiazane legislacja. A ta mowi jasno kilka rzeczy. Ja mowie - jedna wielka sciema za pieniadze podatnikow, kosztem drog, szkol, przedszkoli, zlobkow i innych miejsc uzytecznosci publicznej. A jego budowa? Na kredyt, ktory miasto bedzie splacalo przez 20 lat po 17mln rocznie - prosto do kasy PPL, a profitow zadnych. Zachichocze sie na smierc chyba, jak to wiara moze omotac wierzacych...

Eryk
2019-04-14 20:12:00

Cyrku dla ciemniaków ciąg dalszy

ja
2019-04-14 10:32:00

Do Chichot: Czas to faktycznie rzecz względna, dla wielu z nas płynie szybko, dla niektórych wręcz błyskawicznie. W Twoim przypadku można to odnieść do prędkości światła. Bo jak inaczej porównać ponad 80 letnie lotnisko do powiedzenia że jest nowe i natychmiast trzeba wysiedlić ludność zamieszkałą w niedalekiej odległości. Doprawdy gratulacje Chichot jesteś mistrzem świata. Trzeba zazdrościć Twym mocodawcom że mają tak bystrego pracownika.

Chichot
2019-04-13 00:39:00

A tak w ogole, to nowe lotnisko nie moze byc prawnie wybudowane w strefie zamieszkania ludnosci. Jako, ze bedzie to nowe lotnisko, to prosze mi powiedziec, gdzie beda przesiedleni mieszkancy okolic. Smiech na sali. hheheheh

Chichot
2019-04-13 00:36:00

A ja chichocze od lat i nikt mi nie wierzyl. Teraz pekne ze smiechu. No dobra, ale jak przez przypadek zrobia jako flagowke rzadowa, to gdzie mamy sie wszyscy udac po odszkodowania za deprecjacje nieruchomosci, skazenie powietrza, halas itp. PPL, czy Urzad Miasta, bo to bedzie szlo w miliardy. Tak z ciekawosci pytam. hehehehe

ja
2019-04-11 20:52:00

CZYLI JASNE. NIKT SIĘ NIE ZGŁOSIŁ DO PRZETARGU

Ada
2019-04-11 10:48:00

Dajcie spokój z tym lotniskiem, w razie czego jest port lotniczy w Modlinie, Łodzi, Lublinie... ponoć żaden prywatny przewoxnik nie chce wykonywac lotów z Radomia i prędzej wycofa się, jesli nie pozwolą mu latać z Okęcia niż przeniesie sie do Radomia !!!

Zenek
2019-04-11 10:45:00

Dajcie spokój z tym lotniskiem, podobno za te pieniążki, które do tej pory włożono w lotnisko w Radomiu by wybudowano ok. 10-12 km linii tramwajowych.

Stach Balach
2019-04-08 23:02:00

Mnie nauczono, że dokumentacja techniczna musi zawierać wszystkie istotne informacje na temat przedmiotu zamówienia! Dawno temu byłem projektantem, projektowałem dla Kuby, Indii, Meksyku dalekiej Rosji i wielu innych miejsc na Świecie, proszę sobie wyobrazić, że nigdy nie było potrzeby żeby tam jeździć i coś wyjaśniać, wszystko było jasne! Tak powinna wyglądać dokumentacja techniczna!

ja
2019-04-08 20:08:00

Z tego wynika że nie mają oferentów.

Ale jaja Wielka Nocne
2019-04-08 15:48:00

To będzie najdłuższe postępowanie przetargowe w historii budowy nie tylko Lotniska. PLL Lot uczy się od wykonawców którzy sami nie wiedzą czego chcą. Brawo PiS

tre
2019-04-08 12:29:00

@observer: Hehe, dokładnie. Pięknie przygotowali :D

observer
2019-04-08 12:10:00

Przy poprzednim była wymówka, że specyfikacja była źle przygotowana przez byłą prezes. Teraz, do tej poprawionej, mają 600 pytań:))))

lol
2019-04-08 11:31:00

600 pytań? Nie mam pytań :D Widzę, że jest jednak duże zainteresowanie przetargiem :D

fgh