Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Bezpartyjni Radomianie o zarobkach nauczycieli: To wielkie nieporozumienie [WIDEO]

Radom on-line / 2019-04-05 12:55:00, aktualizacja: 2019-04-05 16:47:00

Członkowie stowarzyszenia Bezpartyjni Radomianie skomentowali dziś bieżące tematy polityczne oraz wypowiedzieli się nt. planowanego strajku nauczycieli. - To wielkie nieporozumienie, ile zarabiają w Polsce nauczyciele. Ten zawód powinien być zawsze na czele - mówił Ryszard Fałek.

- Nasze stowarzyszenie cały czas powiększa swoje szeregi. Coraz więcej osób uznaje, że przynależność polityczna nie jest konieczna, by skutecznie zarządzać miastem (...). Zapraszamy kolejnych chętnych na spotkanie, które odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18:00 w MCSW "Elektrownia". Będziemy wówczas mówili m.in. o inicjatywach, które podejmiemy - rozpoczął Robert Dębicki.

Na pytanie o zaangażowanie stowarzyszenia w wybory do Parlamentu Europejskiego, Robert Dębicki powiedział: - Nie bierzemy udziału w tych wyborach osobowo, natomiast wspieramy wszystkie te formacje, które są za podmiotową obecnością Polski w UE. Będziemy wspierać takie inicjatywy i kandydatów, którzy będą walczyć o dobro Polski na arenie międzynarodowej.

Ryszard Fałek mówił o planowanym strajku nauczycieli: - Ten zawód jest najbardziej prestiżowy i jednocześnie piękny. To powinien być pierwszy zawód w Polsce. Z tego powodu, że to nauczyciele decydują, jak dziecko się kształtuje i na kogo wyrasta. To od nich zależy, jakim będziemy społeczeństwem, stąd ten prestiż musi być podkreślony. Obecne zarobki nauczycieli to wielkie nieporozumienie. Ten zawód powinien być zawsze na czele...

- Zmarnowaliśmy już na radomskie lotnisko 170 mln zł. Wydaliśmy tyle pieniędzy w to lotnisko widmo. Chciałem i dążę do tego, aby upublicznić porozumienie i umowę pomiędzy miastem a PPL-em. Ciągle czekam na odpowiedź na swoją interpelacje. Jeśli jej nie dostanę do okresu poświątecznego, to wstąpię na drogę sądową o wydanie nakazu udostępnienia tych dokumentów, gdyż radomianie muszą wiedzieć, na co dokładnie idą ich pieniądze - dodał radny Kazimierz Woźniak.

Na zakończenie Ilona Lipińska poinformowała o inicjatywie, którą wkrótce podejmie stowarzyszenie: - Będzie to projekt dot. wychowania w trzeźwości od alkoholu oraz narkotyków i skierowany do młodzieży. Chcemy go wprowadzić we współpracy z psychologiem i myślę, że niedługo nam to się uda. Więcej informacji udzielimy na spotkaniu w Elektrowni, na które serdecznie zapraszamy.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (12)

Agenda
2019-04-06 07:45:00

Panie Dębicki do słownika i tam się Pan dowie co znaczy słowo agenda

Ewcia
2019-04-05 22:14:00

Fałek zawsze myślał o swojej ....... Zrobił coś pożytecznego?

fałek
2019-04-05 21:29:00

Fałek masz bardzo krótką pamięć. Już zapomniałeś ile przedszkoli pozamykałeś w latach 90 tych. ? Ilu nauczycieli dzięki tobie zostało bezrobotnymi!!!!!!!!

fałek
2019-04-05 21:29:00

Fałek masz bardzo krótką pamięć. Już zapomniałeś ile przedszkoli pozamykałeś w latach 90 tych. ? Ilu nauczycieli dzięki tobie zostało bezrobotnymi!!!!!!!!

Ewcia
2019-04-05 21:21:00

Jest tak szkoła w Radomiu gdzie grupa nauczycieli żyje jak u pana Boga za piecem wspierana przez panią dyrektor niczym nie przejmując się. Druga grupa i owszem tyra jak może. Wśród pierwszej grupy jest emerytowana nauczycielka która jest złodziejem. Tak. Złodziejem. Próbowała przywłaszczyć sobie kikadziesiąt prezentów które to zorganizowała dla uboższych wczniów rada rodziców. Mimo że fakt wyszedł na jaw pani dyrektor usilnie broni emerytowanej mauczycielki złodziejki. Chyba nikt nie chce by jego dzieci wzrastały i pobierały naukę od takich złodziei pedagogów.Panie Fałek nazwijmy po imieniu rzeczy. Nim dostaną podwyżki należy dokładnie zweryfikować i przeprowadzić reformę w szkołach. Nie dla nauczycieli którzy traktują pracę jak tylko odrobienie pańszczyzny. Dlaczego pan nie dawał podwyżek? Pan zmienia swoje poglady zwleżnie od pana pracy. Dość. Pana czas minął. Teraz chce pan coś ugrać tylmo dla siebie. Z resztą jak zawsze.

POyebane
2019-04-05 18:47:00

Malutka Uma Louise, bo tak nazwano dziewczynkę, przyszła na świat dzięki metodzie in vitro. Dawcą nasienia był syn surogatki - 32-letni Matthew Eledge. Komórki jajowe pobrano od siostry jego męża - 29-letniego Elliota Dougherty'ego.

Nauczyciel
2019-04-05 17:53:00

Moje zarobki jako nauczyciela dyplomowanego prawie z 20letnim stażem, z wyslugą lat i dodatkiem motywacyjnym to ok.3tys.zł. Nadmienię tylko, że pracuję często powyżej 40h w tygodniu i to z wielką pasją. W pracy najbardziej przeszkadzają mi trzy punkty: 1. ciągłe zmiany i bałagan, który wprowadza MEN 2. coraz gorsze zachowanie uczniów, z którymi nikt nie może sobie poradzić, a nauczycieli musi 3. krytyka Polaków, którzy nie mają pojęcia, co tak naprawdę dzieje się w POLSKICH SZKOŁACH :-(

Omni
2019-04-05 15:49:00

Wsparcie platformy dało głos?

0
2019-04-05 15:47:00

Panie Falek a samorząd może współfinansować wynagrodzenia nauczycieli? Ile żeś Pan jako kiedyś prezydent a później wice prezydent dołożył do pensji nauczyciela?

Mus
2019-04-05 15:46:00

oczywiście że nie trzeba być partyjnym. Wystarczy że w doope się wchodzi partyjnym którzy są przy władzy. To stowarzyszenie to zlepek takich czopków.

Jan
2019-04-05 15:06:00

Komentarz zablokowany.

h2o
2019-04-05 15:00:00

Co za wypociny pseudointelektualne. Mozna powiedzieć o większości ludzi w Polsce, że ich zarobki są za małe, w stosunku do tego np. że jesteśmy od 2004 roku w UE. Typowo polityczna zagrywka w roku wyborczym. "Bezpartyjni" od siedmiu boleści. Mącą.