Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Paulina Piechna-Więckiewicz liderką listy Biedronia na Mazowszu

Z regionu / 2019-03-25 11:44:00

Robert Biedroń ogłosił liderki i liderów Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Jedynką na Mazowszu będzie Paulina Piechna-Więckiewicz – prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doświadczona samorządowczyni, aktywistka i feministka. Mężatka, mama dwóch córeczek.

Paulina Piechna-Więckiewicz na pierwszym planie

Jak mówiła podczas sobotniej Konwencji Wiosny Paulina Piechna-Więckiewicz: "Unia Europejska to nie tylko wielkie metropolie, ale również średnie i małe miasta. Takie jak Radom, Płock, Siedlce, Ostrołęka czy Pułtusk. I o te miasta chcemy w UE walczyć. To one stoją na straży polskiej demokracji, zapewniają różnorodność, chcemy by każdy czuł się w swoich małych ojczyznach jak w domu".

Paulina Piechna-Więckiewicz to koordynatorka regionalna Wiosny na obszar Polski Północno-Wschodniej, ekspertka partii w dziedzinie polityki rodzinnej. W latach 2006-2018 radna trzech kadencji miasta st. Warszawy. Od lat zaangażowana w sprawy społeczne i polityczne, m.in. członkini Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej „Ratujmy Kobiety”, skarbniczka Fundacji Wolontariat Równości.

Szefem sztabu Wiosny na Mazowszu został natomiast Patryk Fajdek, koordynator partii w okręgu radomskim. Inicjator akcji społecznych i politycznych, zaangażowany w budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Przewodniczący Stowarzyszenia Łączy nas Radom.

autor: cir

Wasze komentarze (22)

akurat
2019-03-27 20:23:00

Ja i tak oddam głos na lato.

olo
2019-03-27 14:34:00

@emila. No gratuluję! To jest was już pięcioro! Tych czworo na zdjęciu i ty! Brawo, brawo, brawo!Całe szczęście, że żanemu nie chciało się siku, bo musiał by zejść z planu a wtedy frekwencja spadła by o 25%.

olo
2019-03-27 14:23:00

ty jesteś Franz czy franza?

kolo
2019-03-27 14:18:00

kocham pana, panie Sułku! ROBERT. Kiedy ostatni raz byłeś nie u spowiedzi świętej ale u psychiatry?

kolo
2019-03-27 10:22:00

blokujcie moje komentarze pacany! Bieżący jest taki: zatrzęsła się lokalna scena polityczna w związku z akcesem pani ...no jak jej tam.

Emila
2019-03-26 14:30:00

Spotkałam dzisiaj ich na deptaku :) :) nawet podpis pod listą złożyłam. Będę głosować :):):)

Franz
2019-03-26 14:27:00

Istnieje grupa wieczni niezadowolonych, ilekroć pojawia się ktoś kto chce działać i wyrwać z marazmu tylekroć spotyka się z niemilymi komentarzami. Nieważne czy to polityk, jakiś performer, stowarzyszenie które ma jakąś misję czy niszowy artysta - niektórzy po prostu lubią atakować sami nie inicjując niczego. Widać to pod większością informacji medialnych z Radomia, niezależnie czego dotyczą :)

kolo
2019-03-26 11:30:00

Komentarz zablokowany.

heniek
2019-03-26 11:08:00

z czego tu się cieszyć? ludzie "wyprani" z wartości, promujący zło i anty-wartości. współczuje tylko tym biednym córeczkom tej pani... ech - pociesza tylko fakt, że ze wszystkiego co człowiek zrobi w życiu, będzie się kiedyś trzeba rozliczyć. btw - radom nie jest ani małym, ani średnim miastem. jeżeli ktoś tak o nim myśli, na pewno nie zadba dobrze o jego interesy

ha ha
2019-03-26 08:14:00

Komentarz zablokowany.

Filip
2019-03-26 07:12:00

Komentarz zablokowany.

Filip
2019-03-26 07:11:00

Zamiast biedronia proponuję konia.

wyznacznik
2019-03-25 16:26:00

- nowe nazwiska - stara myśl. Koryto najważniejsze ?

ELAa
2019-03-25 16:01:00

Fajnie, że pojawiają się nowe nazwiska w polityce , bo od dłuższego czasu miałam wrażenie, że cały czas odgrzewano starego kotleta i jeszcze kazano nam sie tym ekscytować.

Zenon
2019-03-25 15:59:00

Pani Paulino życzę powodzenia.

Robert
2019-03-25 15:53:00

Dość z PiSem i Po... Wiosna musi wygrać i zrobić porządek !!! P.s. Głosujemy na Radomian! Głosujemy na Patryka Fajdka.

Anna
2019-03-25 15:50:00

Świetna kandydatura na jedynce! A ja osobiście będę głosowała na Patryka Fajdka!!

h2o
2019-03-25 15:18:00

Feministka i mężatka. To się samo wyklucza. Widać jaka ta "wiosna" od Biedronia.

ANTY
2019-03-25 15:11:00

Każda forma feminizmu zakłada konflikt między kobietą a mężczyzną. Ruchy feministyczne nie sprzyjają faktycznemu równouprawnieniu kobiet i mężczyzn, lecz nawołują do utożsamiania się kobiet z mężczyznami.

dcdl
2019-03-25 12:42:00

Kolejna bezideowa partia-wydmuszka pompowana przez media, a stworzona po nieudanych eksperymentach typu Palikmiot, Nowoczereśna.

 1 2 >