Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Na Borkach powstanie hala tenisowa [WIDEO]

Sport, Rekreacja, Turystyka / 2019-03-21 13:44:00, aktualizacja: 2019-03-21 17:10:00

Rozpoczęła się budowa kompleksu trzech krytych kortów tenisowych na Borkach. Inwestycja, której koszt wyniesie ok. 2,5 mln złotych, ma się zakończyć w połowie września br. A to oznacza, że sportowcy w nowym obiekcie spędzą już najbliższy sezon zimowy.

– To inwestycja, którą zapowiadałem już podczas otwarcia kompleksu ośmiu odkrytych kortów. Myślę, że wszystkim nam zależy na tym, by Radom miał jak najwięcej nowoczesnych obiektów sportowych. Nowe korty na Borkach na pewno będą dodatkowo przyciągały radomian nad zalew, który w najbliższych miesiącach będzie remontowany. Dzięki tej inwestycji poprawią się też warunki do uprawiania sportu. Bardzo nam zależy na tym, by młode pokolenie radomian miało szansę startować w naszym mieście do wielkiej sportowej kariery - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na Borkach funkcjonuje obecnie osiem kortów o nawierzchni z mączki ceglanej oraz budynek o powierzchni ok. 600 m. kw. z pełną infrastrukturą i zewnętrzną trybuną, w którym znajdują się m.in. szatnie, magazyn sprzętu, pokoje dla trenerów, sędziów, sala konferencyjna i recepcja. Zimą tenisiści zmuszeni byli jednak korzystać z kortów pod tzw. balonem. - Współpraca ze środowiskiem tenisowym na każdym etapie realizacji poprzedniego zadania układała się wzorowo. Gdy więc tylko pojawiła się możliwość, zdecydowaliśmy się na wybudowanie kolejnego obiektu. Sprawi on, że nasza oferta tenisowa zostanie uzupełniona i zoptymalizowana - podkreśla Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i realizację hal tenisowych na Borkach wygrała firma Sport Halls z Wrocławia. Przy ul. Bulwarowej powstaną trzy, połączone ze sobą hale wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. W każdej z nich znajdzie się kort tenisowy z certyfikowaną nawierzchnią akrylową. Korty będą posiadać kategorię medium lub medium/fast potwierdzoną stosownym certyfikatem ITF.

Zespół hal zajmie powierzchnię ok. 2100 m kw. Poszczególne hale będą miały 37 m długości, ok. 19 metrów szerokości oraz 8 metrów wysokości. Zostaną wybudowane w systemie półbeczek z łukowatą konstrukcją przykrytą membraną z podwójną powłoką PCV. W okresie zimowym będą ogrzewane. Dzięki systemowi otwieranych boków konstrukcji, obiekt będzie mógł być używany również latem.

Koszt realizowanego zadania wynosi blisko 2,5 mln złotych. MOSiR będzie starał się o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Może ono wynieść nawet do 50 procent.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (19)

kolo
2019-03-28 10:44:00

trzech geniuszy nad jedną wbitą w ziemie łopatą. Jest taki wierszyk a'propos: trzech ich było, trzech ich niosło, jeden kajak a dwóch wiosło! A co tam słychać w Rynku i na Woj.Polskiego? Dobrze, że trafił się wam taki senator jak A.Bielan. Przynajmniej coś się dzieje w tym mieście, które inaczej zapyziało by do reszty a wy byście robili sobie kolejną sesję zdjęciową nad wbitą łopatą! Miałem wpisać pewne słowo określające was ale i tak by scenzurowali.

123
2019-03-23 21:33:00

Proponuje poczekać przynajmniej do rozstrzygnięcia nowego przetargu na halę. Zobaczymy na co nas stać. Niestety dla obecnej władzy zabawa dla bogatych kosztem biedniejszej części mieszkańców trwa- wstyd Panie Prezydencie, wstyd

msc
2019-03-22 09:25:00

Ładnych parę lat temu był konkurs na projekt hali tenisowej na Borkach. Projekt został wykonany za niemałe pieniądze. Z tego co się orientuję uzyskane zostało pozwolenie na budowę a koszt realizacji wynosił około 20 mln zł. Hala miała posiadać 4 korty tenisowe przystosowane do zawodów międzynarodowych wraz z widownią na 700 osób oraz zespołem szatni. Dodatkową atrakcją miały być korty do squasha. Zamiast odkurzyć tamten temat Wybudują jakieś g...o bez zaplecza niewiele różniące się wyglądem i funkcjonalnością od tego balonu w tle . Najsmutniejsze jest to że były pieniądze na budowę ale zostały przesunięte na halę przy ul. Struga. Czy nie da zrobić się w Radomiu niczego tak jak należy ?

Żyrafa sophie
2019-03-22 06:27:00

Żyrafa uważaj na kleszcze w tej trawie :D:D:D

h2o
2019-03-21 21:17:00

Brawa dla obecnej władzy z Radomia. Potrafili zmanipulować wielu uczciwych ludzi.

....
2019-03-21 20:15:00

Frysztak w maju obiecałeś oddanie jednego wiaduktu na wojska polskiego.. Już wiadomo że nie dadzą rady .. Jesteś zerem

Rad Szyd.
2019-03-21 18:54:00

Każdego dnia dzieci z Szydłowieckiej patrzą w oczodoły śmierci. Brak chodnika,brak pobocza. Pytam się. Czy prezydent Witkowski spełnia marzenia tym z kasą i kolegom? Dzieci idąc do szkoły narażają swoje życie. Pan prezydent buduje halę dla bogatych tenisistów. Wstyd ! Wice chce zabłysnąć i obiecuje tężnie.

Buahaha
2019-03-21 17:47:00

Kolejna gala ? ????

Fort
2019-03-21 17:10:00

Komentarz zablokowany.

settcw
2019-03-21 16:41:00

A kiedy zostanie oddana ta prawdziwa hala i stadion?! Ile to będzie się jeszcze ślimaczyć!!!!

Stach Balach
2019-03-21 15:53:00

A już myślałem, że zaginęli w akcji.

123
2019-03-21 15:49:00

jak tam imprezka w tricolori???? podobno nieźle się działo na koszt konia

Przeganiamy trzeci świat.
2019-03-21 15:44:00

Jedna władza coś zbuduje , druga już nie dba o to i potem niszczeje .Przykładowo korty do tenisa znajdujące się przy Szkole Gastronomicznej przy ul.Świętego Brata Alberta.Stoi ten obiekt od lat pusty, smutny , zaniedbany , a w sezonie rosną tam trawy i chwasty , zamiast adeptów tenisa ziemnego.Po pobliskim skype parku nie ma już nawet śladu......Tak można świat doganiać , ale ten trzeci.

sdf
2019-03-21 15:28:00

@0: "Po co zaczynać jak i tak nie skończą" - typowy komentarz znającego się na wszystkim malkontenta. Teraz jest inna sytuacja niż kilka lat temu, kiedy były przetargi m.in. na halę, bo po pierwsze, miasto wie że ceny wzrosły, więc więcej zarezerwuje na przetarg i po drugie, wykonawca, również nie będzie ryzykował zaniżaniem ofert, więc trudniej teraz o kolejne problemy, bo ceny już tak gwałtownie nie wzrastają.

0
2019-03-21 15:18:00

jedno drugiemu chyba nie przeszkadza, niech sie buduje

Ob.
2019-03-21 15:14:00

Panie Witkowski, może lepiej wreszcie zakończyć rozgrzebane inwestycje, stadion, hala, kamienica Deskurów, a może pan zwyczajnie sobie kpi z nas radomian?

0
2019-03-21 15:03:00

Po co zaczynać jak i tak nie skończą

,,,bb