Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Pruszkowskie demony powróciły. Porażka Radomiaka ze Zniczem mimo prowadzenia 2:0

cir 2019-03-17 14:59:00

Lider z Radomia chciał odczarować stadion w Pruszkowie. Na 8 meczów w XX wieku rozegranych w podstołecznym mieście, zieloni wygrali tylko jeden. Tym razem byli blisko, bo prowadzili 2:0. Jednak historia się powtórzyła i radomianie przegrali 2:3.

Najciekawsze akcje

6. W dobrej sytuacji po rozegraniu rzutu wolnego znalazł się w polu karnym Znicza Maciej Świdzikowski, ale uderzył niecelnie.

10. Szybkie wykonanie autu przez zielonych, po którym z narożnika pola karnegostrzelił Dominik Sokół, też mocno chybił. Chwilę potem Rafał Makowski był bliższy szczęścia.

22. W 60 sekund dwie szansy Radomiaka. Wyklepana obrona gospodarzy i poprzeczka po technicznym uderzeniu Adama Banasiaka. Znicz wyszedł po tej akcji z kontrą, która zakończyła się kornerem, a ten pewnym chwytem Artura Halucha. Jego wykop trafił do Leandro. Brazylijczyk zwiódł obrońcę, lecz trafił w górną siatkę bramki Znicza.

29. Świetna akcja, seria dryblingów Michała Kaputa. Jego strzał obronił Misztal, a następnie dogranie w pole bramkowe ręką odbił jeden z obrońców Znicza. Sędzia jednak nie podyktował karnego, a żółtą kartką za słuszne pretensje ukarał Leandro.

35. Zablokowane uderzenie Makowskiego po dograniu Meika Karwota. Kilkadziesiąt sekund później, znów Makowski, tym razem w sytuacji sam na sam - broni Misztal.

37. Rzut rożny, mocna piłka od Banasiaka i kapitalna główka Michała Kaputa. 1:0 dla Radomiaka! Zasłużone prowadzenie.

43. Jakubik z 18 metra niewiele nad poprzeczką..

Do przerwy Radomiak prowadzi ze Zniczem 1:0 i rozegrał chyba najlepsze swoje 45 minut w sezonie. Świetna gra zielonych, szkoda jedynie niewykorzystanych sytuacji oraz niepodyktowanego rzutu karnego.

47. Zabójcza kontra Radomiaka, Leandro do Makowskiego, pomocnik zielonych w biegu omija Misztala i dopełnia formalności do pustej bramki.

49. Błąd obrony Radomiaka i gol dla Znicza autorstwa Zjawińskiego. Radomiak cieszył się dwubramkowym prowadzeniem ledwie 2 minuty.

59. Dośrodkowanie z rzutu wolnego bite w światło bramki mija całą masę zawodników w polu karnych zielonych, ale pewnie wyłapuje je Haluch.

61. Znów interwencja Halucha ratuje Radomiaka - odbija strzał Czarnowskiego, który stanął z golkiperem oko w oko.

64. Karny dla Znicza wykofrzystuje Machalski. Jedenastka podyktowana za faul Leandro.

66. Mogł być trzeci gol dla Radomiaka, lecz bombę Jakubika odbija Misztal.

76. Rajd Leandro, podanie do Jakubika. Kolejny pocisk obrońcy zielonych broni Misztal.

82. Dośrodkowanie Machalskiego, główka Bochenka i 3:2 dla Znicza.

90+3. Świetna wrzutka Jakubika, Winsztal głową celnie, ale Misztal nie ma problemu ze złapaniem piłki.

Radomiak przegrał mimo prowadzenia 2:0. Dla odmiany do pierwszej, druga połowa to chyba najsłabsze 45 minut zielonych w sezonie. Dziś zobaczyliśmy dwa oblicza drużyny Dariusza Banasiaka. Chwila dekoncentracji przy prowadzeniu 2:0 była dla Znicza jak podanie tlenu. W trzech meczach rozegranych w tym roku Radomiak zaliczył drugą porażkę.

Następny mecz Radomiak rozegra w sobotę, 23 marca o godz. 14:00 podejmując na stadionie MOSiR Stal Stalową Wolę.