Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Poseł Ruszczyk o ''piątce Kaczyńskiego'': To propozycje PO

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-03-13 14:01:00, aktualizacja: 2019-03-13 15:25:00

Poseł Platformy Obywatelskiej Leszek Ruszczyk skomentował dla nas zaproponowaną przez Prawo i Sprawiedliwość - "piątkę Kaczyńskiego". - Ta piątka, to nic innego, jak przyjęcie propozycji PO - mówi radomski parlamentarzysta.

Leszek Ruszczyk

- Od początku m.in. upominaliśmy się o 500 zł już na pierwsze dziecko, dlatego dobrze się stało, że PiS nas posłuchał i rozszerza ten program. Z kolei o 13. emeryturze mówiła premier Kopacz już w 2014 roku (...). Dobrze, że PiS popiera program PO, bo to bardzo dobre pomysły. Szkoda tylko, że tak późno - kontynuował poseł.

Przypomnijmy, że "Piątka Kaczyńskiego", czyli nowe obietnice wyborcze PiS, to: rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, wypłata 13. emerytury w kwocie 1100 zł brutto, likwidacja podatku PIT dla osób do 26. roku życia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Koszt tego programu rząd wyliczył na 42 mld złotych.

- Likwidacja podatku PIT dla osób do 26. roku życia, już dawno była proponowana przez Platformę. Wówczas mówiliśmy, że do 25. roku życia, żeby dla tych osób ten podatek nie funkcjonował, to daje bowiem wsparcie dla młodych, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku, to natomiast obietnica PiS z początku kadencji, popieramy to, jak wszystkie rozwiązania prospołeczne - powiedział Leszek Ruszczyk.

W sprawie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych, poseł uważa, że powinniśmy skorzystać z pomysłu zgodnego z założeniami unijnymi, który został wprowadzony w 2016 roku, "a u nas rząd to odwlekał". - Dziś mielibyśmy już siatkę połączeń, która jest potrzebna każdej gminie - stwierdził.

Na pytanie, czy PO zagłosuje za tymi pomysłami PiS-u, poseł Ruszczyk odpowiedział, że jeśli będą dotyczyć tylko i wyłącznie tych programów, to tak, bo "sami takie propozycje składaliśmy, to nasze pomysły".

Politycy PiS o wpływie ''piątki Kaczyńskiego'' na region radomski [WIDEO]

autor: Damian Markowski

Wasze komentarze (21)

gosc
2019-03-17 11:50:00

Hahahaha! Ruszczyk! Hahahaha! I dinozaury! hahahaha! Mam wrażenie, że Ruszczyk, Kopacz, Białkowska i reszta tych platfusów, to jest PiSowska wunderwaffe, co sie które odezwie, to PiS wygrywa.

Bogdan
2019-03-16 20:10:00

Rostoski mówił wasz poseł z Platformy pieniędzy na 500 + niema i nie będzie.

Haha
2019-03-16 11:14:00

Pomysły platformy?!!?!tylko dlaczego przez 8 lat tego nie zrobili, a odpowiedź jest jasna , pewnie nie wiedzieli jak

gender
2019-03-15 14:10:00

Dlaczego tak wybitny mąż stanu jak pan Ruszczyk nie kandyduje do parlamentu europejskiego. Czy Europa wie ile na tym traci?

Mr K
2019-03-15 12:30:00

No pewnie, że to pomysły PO. Jarek Was dyma jak chce. Teraz nie możecie go krytykować bo byście krytykowali własne pomysły... Stary. samotny chłop "Pan Prezes" jest bardziej inteligentny i przebiegły, niż cała ta wasza koalicja.

Haha
2019-03-14 08:40:00

Ruszczyk kim ty jesteś, co zrobiłeś?

Do: mach 2019-03-13 19:59:00
2019-03-14 06:55:00

Masz całkowitą rację. Ale oni nie są nietykalni, chociaż tak myślą. Prezydenta miasta przed upływem kadencji można odwołać poprzez referendum. Nie można tego zrobić w ciągu pierwszych 10 miesięcy urzędowania prezydenta, na 8 miesięcy przed końcem kadencji oraz w ciągu 10 miesięcy od poprzedniego referendum . Z wnioskiem o przeprowadzenie referendum może wystąpić rada miejska bądź grupa wyborców. Musi to być co najmniej 5 osób, organizacja społeczna z osobowością prawną lub lokalna struktura partii politycznej. Inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania

0
2019-03-14 06:51:00

Jeżeli ktoś jest normalny to wystarczy sprawdzić, że PO zawsze robiło inaczej niż obiecywali. PO - Banda oszustów i tyle

Ooo
2019-03-13 23:46:00

Moim pomysłem było utworzenie Facebooka tylko Mark Z. to zrobił :/

mach
2019-03-13 19:59:00

Radom zmierza w nicość z takimi ludźmi jak Ruszczyk Białkowska Wilk czy prezydenci Witkowski i Frysztak.

Z.A.
2019-03-13 19:43:00

No nie... Ale facet ma tupet. Oni mieli pomysły? Na okradanie Polaków.

krzysztofmo3
2019-03-13 18:20:00

Biedny o.. poseł Ruszczyk nierób wysilił swój intelekt. Nieudacznikom i dietetycznym posłom najwyższy czas podziękować.

0
2019-03-13 16:59:00

pomysły PO to LGBT + dla wszystkich w każdej wiosce i mieście dla wszystkich bez wyjątku a co jak sie bawic to sie bawić niech każdy polak polka będzie postępowa bardziej niż Conchita Wurst

h2o
2019-03-13 16:43:00

Kto głosuje na takiego kogoś jak obywatel Ruszczyk ? Oto jest pytanie...

as
2019-03-13 16:28:00

wasz pomysł?! to trzeba bylo go zrealizować a nie stekać teraz ... znalazł sie taki co zrealizowal wasze pomysły i powinienieś mu podziekować

0
2019-03-13 16:06:00

Ten przystojny, elokwentny mężczyzna, to chyba ma jakoś problem ze zdrowiem psychicznym.

123
2019-03-13 15:47:00

To ja jestem za tym żeby PO mówiła, PiS niech rządzi i wprowadza w życie te pomysły. Bo jak rządzi PO to mówi jedno a robi zupełnie co innego.

0
2019-03-13 14:35:00

Co za matoł. Oczywiście to pomysły PO, tylko że ta miała zbyt mało czasu żeby je wprowadzić w życie. W końcu osiem lat strzeliło jak z bicza, zanim zdążyło się nakraść dla siebie już był koniec drugiej kadencji.

WOW
2019-03-13 14:22:00

Panie Leszku, różnica między PO a PiS jest taka, że ci pierwsi obiecują, a ci drudzy wprowadzają w życie. Pozdrawiam!

konan
2019-03-13 14:16:00

Co za prymityw ten Ruszczyk

 1 2 >