Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Seniorzy znów otrzymają czujniki czadu

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-03-12 08:19:00

Kolejny tysiąc czujników czadu kupi w tym roku miasto dla radomskich seniorów. To kontynuacja programu rozpoczętego w zeszłym roku. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa osób, które mają w swoich mieszkaniach piecyki gazowe lub piece węglowe.

- To jeden z elementów programu „Siła w seniorach”. Pomysł się sprawdził i mamy już pierwsze sygnały, że w kilku sytuacjach czujniki skutecznie ostrzegły przed ulatniającym się tlenkiem węgla. Dlatego ten program będziemy kontynuować - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Urząd Miejski ogłosił konkurs na przeprowadzenie kampanii informacyjnej na temat niebezpieczeństw, jakie wiążą się z używaniem urządzeń grzewczych. Zwycięzca, w ramach realizowanego programu będzie miał za zadanie przeprowadzić nabór chętnych, zakupić czujniki czadu i nieodpłatnie przekazać je osobom, które ukończyły 65 lat. Na oferty magistrat czeka do 21 marca.

Na zakup czujników czadu w tegorocznym budżecie zarezerwowana jest kwota 100 tysięcy złotych.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (8)

ollo
2019-03-14 17:26:00

stach balach właśnie to ma we łbie (bo przecież nie w głowie, którą mają normalni ludzie).

Stach Balach
2019-03-13 19:54:00

A to wszystko za nasze pieniądze, lotnisko nikomu nie potrzebne też!!!!!!!!!!!

0
2019-03-12 14:14:00

To jest lans za pieniądze miejskie. Po co zamieszczać zdjęcie, które nie wiadomo do czego się odnosi. Na tym zdjęciu wszyscy seniorzy są ubrani bardzo letnio, z krótkimi rękawami, więc jak ono jest aktualne?

olo
2019-03-12 13:48:00

brawo panie zawodnik (lekko-pół-średni). Proponuję dodać każdemu seniorowi paczkę kondomów z dedykacją pani Wilk i pana Frysztaka. Wtedy będą zabezpieczeni ze wszystkich stron i na każdą okoliczność! Jesteście mizerni, żałośni i godni pożałowania tak jak wasze działania! Zajmijcie się inwestycjami miejskimi a nie rozdawnictwem zapasów magazynowych której z firm alarmowych popierających tę żałosną ekipę. Wasz PR-owiec nie nadaje się nawet do koszenia trawnika przed Urz. Miasta.

0
2019-03-12 12:07:00

Sodomici, pedały i pedofile z LGBT! Łapy precz od naszych dzieci"

123
2019-03-12 11:50:00

Nieporadek zaprasza po odbiór czujek. A KIEDY zaprosi na imprezę w tricolori???

0
2019-03-12 09:17:00

W tym działaniu czujniki są tylko elementem PR. Gdyby tak nie było, to nie wręczał by ich osobiście wiceprezydent i nie z pompą. Seniorzy mogli by sobie je odebrać w dowolnym czasie i miejscu.

Pytanie
2019-03-12 09:03:00

Czy weryfikowane są osoby które dostają czujniki, czy ktoś kontroluje czy zostały zamontowane, czy miasto ma wiedzę że te czujniki są tym osobą potrzebne skoro np nie mają piecyków gazowych?