Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana

Pewne zwycięstwo Radomiaka nad Rozwojem [ZDJĘCIA]

Damian Markowski 2019-03-09 15:51:00

W spotkaniu 23. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka wygrali przed własną publicznością 2:0 z Rozwojem Katowice. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika był to pierwszy domowy pojedynek w 2019 roku.

Na meczu pojawił się selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20 - Jacek Magiera. W 3. minucie Makowski uderzył z kilku metrów, ale pewnie jego strzał wyłapał golkiper Rozwoju. Chwilę później pomocnik Radomiaka znalazł już sposób na Neugebauera, wykorzystując świetną akcję Wawszczyka. Następnie Musiolik uderzył w boczną siatkę, a Sokół wprost w bramkarza gości. Groźnie zrobiło się również w 13. minucie, jednak Płonka nie wykorzystał dobrej sytuacji.

Kolejne minuty były już spokojniejsze, więcej było walki, a kombinacyjną grę utrudniał mocny wiatr. W 24. minucie Banasiak pokazał próbkę swoich wysokich umiejętności (przynajmniej ze stojącej piłki), świetnie strzelając z rzutu wolnego, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Neugebauer. W 33. minucie Płonka trafił w poprzeczkę. Sześć minut później Radomiak podwyższył prowadzenie - drugą asystę zaliczył Wawszczyk, a tym razem na listę strzelców wpisał się Dominik Sokół.

W 53. minucie próbę Karwota wybił do boku bramkarz drużyny z Katowic. W 59. minucie golkiper Rozwoju obronił strzał Banasiaka. Druga połowa była zdecydowanie nudniejsza aniżeli pierwsza część gry. W 68. minucie Kaput minimalnie chybił z 20 metrów. W 72. minucie Sokół nie wykorzystał dobrego zagrania Banasiaka. W 82. minucie ponownie Kaput uderzył nad bramką. W 89. minucie strzał Andrzejczaka pewnie złapał Haluch.

Kontrolowane (trzynaste w sezonie) zwycięstwo Radomiaka i powrót na zwycięską ścieżkę naszych piłkarzy, brawo Zieloni!

Wieczorem okazało się również, że Zieloni, po remisie Widzewa z ROW-em (1:1), znów wskoczyli na pozycję lidera II ligi.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (17 marca) o godz. 13:05. Pojedynek transmitowany będzie na żywo w stacji TVP3.

Radomiak Radom - Rozwój Katowice 2:0 (2:0)
Rafał Makowski 4, Dominik Sokół 39

Radomiak: 1. Artur Haluch - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski, 46. Jakub Wawszczyk - 9. Leândro (83, 8. Patryk Winsztal), 11. Michał Kaput (90, 17. Maciej Filipowicz), 55. Meik Karwot, 18. Rafał Makowski, 66. Adam Banasiak (74, 70. Bruno Luz) - 97. Dominik Sokół (88, 22. Jakub Rolinc).

Rozwój: 1. Bartosz Neugebauer - 26. Przemysław Mońka (46, 14. Sebastian Olszewski), 2. Damian Lepiarz, 7. Kamil Łączek, 18. Marcin Kowalski - 20. Konrad Andrzejczak, 19. Rafał Kuliński, 10. Michał Płonka (78, 15. Daniel Kamiński), 17. Olivier Lazar, 24. Sławomir Musiolik (46, 16. Kamil Kurowski) - 8. Damian Niedojad (71, 11. Mateusz Wrzesień).

Żółte kartki: Karwot, Jakubik - Lazar, Olszewski.

Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).
Widzów: 2743.