Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Polityczny stand-up. Prof. Robert Gwiazdowski w Radomiu [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-03-06 17:10:00

Profesor Robert Gwiazdowski, lider ruchu "Polska Fair Play", podczas briefingu prasowego w Radomiu, mówił o głównych założeniach programowych jego ugrupowania. Po konferencji wziął natomiast udział w spotkaniu, które odbyło się w Wyższej Szkole Handlowej, pt. "Kiedy Polacy zaczną w końcu zarabiać więcej?".

Ruch Roberta Gwiazdowskiego z poparciem bezpartyjnych. W środę spotkanie z profesorem w Radomiu [WIDEO]

- Obniżenie podatków, a w konsekwencji podwyższenie wynagrodzenia, to jeden z głównych filarów partii Polska Fair Play. To jest naprawdę rzecz najistotniejsza. Ciągle bowiem powtarzam, że statystyczny obywatel Polski zarabia 5 tysięcy złotych, więc wszyscy pytają, jak kto, gdzie? No to problem polega na tym, że rząd zabiera nam 2 tysiące, żeby potem w jakiejś formie zwrócić. To jest zbyt wysokie opodatkowanie, dlatego chcemy je zmniejszyć. Proponujemy, żeby z tych 5 tysięcy, zostało w kieszeni znacznie więcej, tj. około 3 tysiące i 750 zł. Nie możemy w ogóle tego nie opodatkować, bo potrzebujemy chociażby na emerytury, które muszą być bezpieczne i to jest właśnie nasz drugi filar, tj. emerytury obywatelskie - mówił profesor.

Robert Gwiazdowski dodał, że kobieta za "każde urodzone dziecko" dostanie albo emeryturę wyższą albo będzie mogła na nią przejść dwa lata wcześniej.

Główne założenia programu ruchu "Polska Fair Play" to m.in.:
- likwidacja PIT,
- likwidacja CIT,
- likwidacja składek na NFZ,
- likwidacja składek na ZUS,
- likwidacja składek na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
- likwidacja składek na Funduszu Pracy.

Po briefingu odbyło się spotkanie pt. "Kiedy Polacy zaczną w końcu zarabiać więcej?". Organizatorzy nazwali je politycznym stand-upem. Wśród publiczności zauważyliśmy członków bezpartyjnych ugrupowań. Poza organizującym spotkaniem Krzysztofem Górakiem z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, byli m.in. Rafał Czajkowski, Wojciech Bernat czy Jarosław Kowalik. Transmisja ze spotkania na wideo poniżej:

autor: dm

Wasze komentarze (10)

olo
2019-03-13 10:38:00

Za mądre dla gawiedzi, czekają na 500 plus. A partie łapy zacierają po co ludzi edukować , jak ktoś chce dawać niech daje ze "swojego" np. z diety poselskiej z dotacji na partie.

0
2019-03-08 18:00:00

Gwiazdowski to były przewodniczący rady nadzorczej ZUS.Ciekawe , co zrobił dobrego na tej niwie ?Jedynym jego plusem , jest ujawnienie średnich emerytur w Kanadzie z pierwszego ichnego filara , wyn. ok . średnio 550 dol. cad. minus 15 % podatku.Dlatego w Polsce upadł pomysł tzw. głupio nazwanych emerytur obywatelskich , które to miały być wzorowane na systemie kanadyjskim.W tym czasie w Polsce mówiło się się o kwotach od 800 do 1000 zł. brutto emeryturki obywatelskiej !!!!

0
2019-03-08 14:21:00

a co to w ogóle za siła polityczna pan Gwiazdowski? Pan Robert mówi: będziemy likwidować, będziemy zmniejszać, będziemy zwiększać, będziemy nowelizować, będziemy..... W czyim imieniu??? PO-lska Fair Play? A ja mówię, że wszyscy organizatorzy tego typu event-ów to to życzeniowcy, którzy życzyliby sobie żeby coś się stało ale na szczęście .......

olo
2019-03-08 14:20:00

a co to w ogóle za siła polityczna pan Gwiazdowski? Pan Robert mówi: będziemy likwidować, będziemy zmniejszać, będziemy zwiększać, będziemy nowelizować, będziemy..... W czyim imieniu??? PO-lska Fair Play? A ja mówię, że wszyscy organizatorzy tego typu event-ów to to życzeniowcy, którzy życzyliby sobie żeby coś się stało ale na szczęście .......

olo
2019-03-08 14:19:00

a co to w ogóle za siła polityczna pan Gwiazdowski? Pan Robert mówi: będziemy likwidować, będziemy zmniejszać, będziemy zwiększać, będziemy nowelizować, będziemy..... W czyim imieniu??? PO-lska Fair Play? A ja mówię, że wszyscy organizatorzy tego typu event-ów to to życzeniowcy, którzy życzyliby sobie żeby coś się stało ale na szczęście .......

Kamil
2019-03-07 12:00:00

A ten Górak potrzebny tam jak ku...rwie majtki

wyborca
2019-03-07 10:30:00

Korwinowskie brednie wiecznie żywe. Powtarza je kolejne pokolenie nieuków, którzy nie wiedzą, że to wszystko już było: w XIX w. A jak się skończyło - wszyscy powinni wiedzieć.

0
2019-03-07 09:46:00

A może by tak wreszcie ktoś prawdę powiedział, że po 4 latach rozdawnictwa pisu następny rozsądny rząd będzie musiał zacisnąć pasa

Maciej
2019-03-07 09:20:00

To jakaś porażka, a Pan Górak to już sam nie wie w co zainwestować i gdzie mógłby się odnaleźć. Trochę błądzi, jak dziecko we mgle. Nigdzie mu jakoś nie idzie.

123
2019-03-07 00:46:00

Witkowski!!! Walcz o organizację Eurowizji Junior w naszej nowej Hali w Radomiu. Pani Menager pomoże!!!