Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Trasa N-S. Zaawansowane prace przy budowie pierwszego odcinka [ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-03-05 14:01:00, aktualizacja: 2019-03-05 15:33:00

Prace przy budowie śródmiejskiego odcinka trasy N-S idą pełną parą. Obecnie najwięcej dzieje się przy planowanym węźle drogowym w rejonie wiaduktu nad torami kolejowymi na ulicy Słowackiego. Wkrótce rozpocznie się najtrudniejszy etap tego zadania - budowa nasypów.

Nowe rondo u zbiegu trasy N-S, ulicy Szklanej i bocznej jezdni ulicy Żeromskiego, a także odcinek od tego ronda do przyszłego węzła (wraz z większością dróg odbarczających) są już praktycznie gotowe. Jest tam podbudowa, latarnie, kanalizacja, krawężniki, a miejscami także jedna lub dwie warstwy asfaltu. Roboty koncentrują się zatem na pozostałej części budowanej trasy. W miejscu rozebranych kamienic u zbiegu ulic Słowackiego i Czachowskiego, jak również po przeciwnej stronie wiaduktu powstały już wykopy pod nasypy. Aby móc rozpocząć budowę wjazdu oraz zjazdu z przeprawy nad torami, trzeba najpierw wymienić warstwę dotychczasowego gruntu.

Na wiadukcie zakończył się montaż tzw. barier przeciwporażeniowych. Zgodnie z wymogami ustawowymi są nie tylko po tej stronie, po której będą chodzić piesi oraz jeździć rowerzyści, lecz także po przeciwnej (wzdłuż jezdni). Po zakończeniu montażu ekranów wykonawca zamknie przejście podziemne pod torami - nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych lub rodziców z dziećmi w wózkach. Zamknięcie tunelu pozwoli przede wszystkim na kontynuację prac na węźle po północno-wschodniej stronie wiaduktu.

Przed wykonawcą najtrudniejsza i najbardziej pracochłonna część zadania, czyli budowa nasypów z obu stron wiaduktu.

Udało się już usunąć słupy z napowietrzną linią energetyczną, blokujące budowę drugiej jezdni na fragmencie ulicy Beliny-Prażmowskiego, od ronda Mikołajczyka aż do nowego węzła. Obok szkoły stanęły, zgodnie z wytycznymi projektantów, słupy pod ekran dźwiękochłonny. W tym rejonie są ustawiane także krawężniki oraz układane chodniki.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost-Starachowice. Koszt wszystkich prac to kwota ok. 34,5 mln zł.

autor: dm, MZDiK

Wasze komentarze (17)

marta
2019-03-14 15:11:00

a z tymi ruderami co ? , wstyd tamtędy jechać jak ktoś przyjedzie w odwiedziny do mnie

Emski
2019-03-07 20:15:00

do DFG: chodzi o chałupki przy rondzie na Prażmowskiego (początek trasy NS)

kollo
2019-03-07 15:55:00

dyspozycyjni "dziennikarze" radomscy, oczywiście gloryfikują sukces jakim jest brak opóżnienia w budowie trasy N-S, niedługo póżniej będą informować o "obiektywnych" trudniściach, a jeszcze później o przesunięciu terminu oddania inwestycji. Jak my tu w Radomiu dobrze znamy ten schemat! KońRad jest Wielki i Niezniszczalny. Jego boi się sam Witkowski, bo gdyby tak nie było przegnałby tego nie.......... dawno już!

kollo
2019-03-07 15:54:00

dyspozycyjni "dziennikarze" radomscy, oczywiście gloryfikują sukces jakim jest brak opóżnienia w budowie trasy N-S, niedługo póżniej będą informować o "obiektywnych" trudniściach, a jeszcze później o przesunięciu terminu oddania inwestycji. Jak my tu w Radomiu dobrze znamy ten schemat! KońRad jest Wielki i Niezniszczalny. Jego boi się sam Witkowski, bo gdyby tak nie było przegnałby tego nie.......... dawno już!

pamiętliwy
2019-03-07 11:42:00

Przypominam że Radosław (obyś żył wiecznie) obiecywał w 2014 zbudowanie całej trasy NS podczas swojej kadencji, ale oczywiście wiadomo - WINA PIS

dfg
2019-03-06 08:32:00

@Emski: Te "chałupki" przy wiadukcie na Żeromskiego to tymczasowa siedziba wykonawców i pod koniec prac zostaną zburzone, bo wg projektu tam ma być chodnik i trawnik.

Emski
2019-03-06 07:38:00

Ciekawe jaki będzie los chałupinek stojących przy rondzie obok wjazdu na nową trasę ? Mam nadzieję że miasto w odpowiedni sposób dogadało się z wlaścicielami chałupek.

Stach Balach
2019-03-05 20:19:00

Radomianin sorry, ale pisownia pod psem, podciągnij się chociaż trochę!

buch
2019-03-05 19:50:00

Komentarz zablokowany.

123
2019-03-05 19:46:00

Ciekawe czy jak Witkowski budował swój dom to też miał takie opóźnienie??? Ale w sumie to Frysztak mu domu nie budował

0
2019-03-05 18:03:00

Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że gdyby nie daj Boże jakiś pisior był prezydentem, to wszystkie firmy pracowałyby szybciej. Hhahaha. A może nawet pisior złapałby się łopatę

axa
2019-03-05 17:46:00

może Witkowski zakontraktuje na -no powiedzmy- sierpień, kolarskie mistrzostwa Europy na trasie N-S? W końcu to spec od organizowania światowej rangi imprez na radomskich (nieistniejących) obiektach. Boże, czy znajdzie się siła, która rozpędzi tę poszerzającą się bandę nieudaczników?

Stach Balach
2019-03-05 17:26:00

Tradycyjnie jak do tej pory, ciekawe czy opóźnienie będzie mniejsze jak z kładką. Trzymamy kciuki!

,,,nnn
2019-03-05 15:10:00

wszystko opoznione Witek odejdz nierobie

A
2019-03-05 15:07:00

Śpieszcie się, pismaki, zachwalać postępy na budowach Witkowskiego - tak szybko ustają...

radomianin
2019-03-05 15:02:00

Zgodnie z zawartą umową koniec prac na zadaniu to koniec czerwca 2019 z procedurom odbiorową. Proszę o informację od MZDiK Radom czy już zawarto aneksy na termin i cenę wykonania zadania. Dla mało wtajemniczonego obserwatora termin zakończenia prac jest całkowicie nierealny !!!

qidac
2019-03-05 14:50:00

Golym okiem widac ze nie zdarzą