Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

MOSiR odstąpił od umowy ws. budowy hali i stadionu

Sport, Rekreacja, Turystyka / 2019-03-01 11:53:00, aktualizacja: 2019-03-01 16:01:00

Konsorcjum firm ROSA-BUD S.A oraz MAXTO Sp. z o.o nie będzie kontynuowało prac na budowie hali i stadionu wchodzących w skład Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu sp. z o.o. 1 marca 2019 roku odstąpił od umowy ze wspomnianymi wykonawcami.

MOSiR przeciął ciągnącą się współpracę z firmami, które odpowiedzialne były za budowę obiektów wchodzących w skład Radomskiego Centrum Sportu. - Daliśmy zainteresowanym czas do końca lutego. W tym czasie nie wznowiły one prac na placu budowy przy ul. Struga. Termin ten minął, stan robót jest niezadowalający, nasze zaufanie i cierpliwość, podobnie jak wielu sympatyków radomskiego sportu, zostały wyczerpane, więc zdecydowaliśmy się definitywnie zakończyć współpracę - tłumaczy Grzegorz Janduła, prezes MOSiR w Radomiu.

Pisma dotyczące odstąpienia od umowy trafiły do Rosa-Budu oraz MAXTO w piątek. - Powyższa sytuacja sprawia, że będziemy zmuszeni ogłosić przetarg na dokończenie prac. Czeka nas dużo dodatkowej pracy, ale wierzę w to, że nasze działania pozwolą szybko wyłonić nowego, rzetelnego wykonawcę. A wszyscy fani sportów halowych oraz sympatycy futbolu będą mogli wreszcie korzystać z obiektów, na które czekają od dziesięcioleci - podsumował prezes Janduła.

autor: dm, MOSiR

Wasze komentarze (42)

MATACTWO,KŁAMSTWO,OSZUSTWO
2019-03-05 11:47:00

.Czy zleceniodawca jest debilem czy go na budowie nigdy nie było.Magistrat nie wiedział jakie sa opóźnienia terminów,bo hala to pikuś ale stadion to MASAKRA i tylko debil mógł sądzić ze Ros..zdąży z terminami.Jawne Matactwo !!!!! Podawanie terminów oddania RCS to MATACTWO , albo jak kto woli jawne oszustwo .Nie było tam nadzoru inwestora !!! To jest PROKURATURA !!!!!!

Jawny przekręt.
2019-03-04 23:40:00

Jak mały przedsiębiorca bierze kredyt to musi zrobić biznes plan i ustalić zagrożenia jakie mogą wynikać w trakcie spłaty rat. Wielka firma Rosabud przed przetargiem nie wiedziała że istnieją zagrożenia wzrostu kosztów budowy. Wiadomo że od lat rosna koszta prowadzenia budów.Mały przedsiębiorca jak nie spłaci kredytu to komornik go zje.No a za chamski przekręt z halą nie odpowie nikt, bo to RADOM.

lol
2019-03-04 23:29:00

Wielki przekręt a prokuratura milczy.Układ radomski ma się dobrze.

Abc
2019-03-04 16:05:00

Czym Pan Witkowski zawinił ze stadionem i halą, tym że pokrzyżował plany deweloperom pis, wygrał wybory i nie pozwolił na przekręt RosaPis.

Obywatel miasta
2019-03-04 10:07:00

Panie Witkowski, czy zamierza pan przeprosić nas radomian za kłamstwa jakimi nas pan karmił w kampanii wyborczej, a dotyczące hali? Czy będą wyciągnięte konsekwencje w stosunku do osób winnych zaniedbań w kwestiach nadzoru ze strony inwestora, czy może pan osobiście poda się do dymisji?

wryt
2019-03-04 07:13:00

to było do przewidzenia. Prezes mosiru rozłożył jedną firmę to czemu ma nie rozłożyć kolejnej.

akurat
2019-03-03 16:31:00

Tak się z nim cackają. Widocznie dużo wie o tych z PO i PiS.

0
2019-03-03 08:47:00

Znalezienie nowego wykonawcy będzie proste jak splunięcie. Jest nowa wiceprezydent od pozyskiwania przedsiębiorców. Zobaczycie jak się wykaże

mmm
2019-03-02 15:44:00

a bezrobocie 12 % a powiat 19 % Radom na dnie przeZ PO i witka klamce i oszusta

Staś
2019-03-02 10:06:00

007 Myślisz że oni mają honor? Ja myślę że nie.

Wr
2019-03-02 08:07:00

Panie Witkowski, kłamał Pan w kampanii wyborczej na temat zakończenia budowy hali?

0
2019-03-02 08:03:00

Prezydencie miej honor!

Stach Balach
2019-03-01 22:47:00

Za co te brawa? Że nie potrafił wybrać odpowiedniej firmy? Za to, że wydał na lotnisko kilkadziesiąt milionów, które pójdą w błoto? Za to,że żadna inwestycja nie jest zakończona na czas. Do pierdla z takim oszołomem!

Stach Balach
2019-03-01 22:44:00

Każdy człowiek honoru dawno poddał by się do dymisji ale nie oszołom Radzio ze swoją niewydarzoną ekipą! Kiedy ludzie zaczną wybierać ludzi z doświadczeniem, którzy osiągnęli w swoim życiu zawodowym sukces a nie tylko koryto państwowe lub samorządowe!

Stach Balach
2019-03-01 22:40:00

A co na to radni, Woźniak Kazimierz taki cwana gapa czy rżnie głupa|?

Awert
2019-03-01 21:00:00

Prosta sprawa dla cba, abw, nik, milicje, klub kubusia puchatka itp. Wziac pod lupe przetargi miejskie rosabudu i sprawdzic ile w tych przetargach bylo aneksow do umow. Gwarantuje ze owe aneksy podchodzily pod maks kwoty w przetargach. Smierdzi na odleglosc, lacznie ze Szkola Muzyczna......

ktoś
2019-03-01 19:35:00

Witam ,najchętniej bym złożyłbym zawiadomienie do prokuratury , wobec firmy R ,na wygrane zaniżane przetargi, i nie płacenie za pracę podwykonawcą , może wreszcie ktoś się za to weźmie

007
2019-03-01 18:32:00

Kiedy dymisja Janduły i Frysztaka. Są pewne granice których nie wolno przekraczac nawet w polityce. Król oszustów Radzio podobnie ze stanowiskami w urzędzie ale o tym za kilka dni

Abc
2019-03-01 18:04:00

Pisiory tak współpracowały z panem romanem, najniższa kwota przetargu i po cichutku dopłaty, ciekaw mnie jak było ze szkołą muzyccną?

Dell
2019-03-01 17:19:00

@sdf, ano to ze milicja wszystkich dziupli jeszcze nie ogarnela a dopalacze trzymaja

 1 2 3 >