Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Katarzyna Kalinowska nowym wiceprezydentem Radomia [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-02-27 11:00:00, aktualizacja: 2019-02-27 17:15:00

To czwarty wiceprezydent, po Karolu Semiku, Konradzie Frysztaku oraz Jerzym Zawodniku. Będzie zajmowała się strefą gospodarczą oraz wydziałami spraw obywatelskich, komunikacji i biurem obsługi działalności gospodarczej. Ma zachęcać przedsiębiorców do tworzenia nowych miejsc pracy. - Przyjmuję nominację z odpowiedzialnością - powiedziała Katarzyna Kalinowska.

Stało się więc to, czego spodziewaliśmy się od dawna. To najważniejsza zmiana w strukturze organizacyjnej Urzędu Miejskiego w Radomiu (wszystkie zmiany wejdą w życie w piątek, 1 marca). Nowa wiceprezydent tak skomentowała decyzję prezydenta Radosława Witkowskiego: - Dziękuję za nominację. Przyjmuję ją z ogromną odpowiedzialnością. Jednocześnie deklaruję ciężką i merytoryczną pracę w zakresie powierzonych mi obowiązków. Radom musi się rozwijać w kierunku, który został zapoczątkowany cztery lata temu, gdzie w centrum zainteresowania są mieszkańcy, ich przyszłość, a nie wielka polityka. Bardzo liczę na współpracę całego kolegium, ale również z radnymi Rady Miejskiej. Przed nami pięć lat, w ciągu których jednokierunkowa współpraca, oparta na szacunku i zrozumieniu, może zaowocować tym, że Radom będzie jeszcze bardziej przyjazny dla mieszkańców.

- Chcę wykorzystać doświadczenie, ale przede wszystkim dorobek naukowy pani Kalinowskiej. Chcę wykorzystać jej umiejętności i kwalifikacje do tego, by w nowej dzielnicy przemysłowej na Wólce Klwateckiej, powstały dużo lepiej płatne i nowoczesne miejsca pracy. W mojej ocenie, pani Kalinowska jest do tej misji doskonale przygotowana. Serdecznie gratuluję - mówił z kolei prezydent Witkowski.

Ta nominacja oznacza, że Katarzyna Kalinowska zrezygnuje z mandatu radnego, a kolejny na liście KWW Radosława Witowskiego do objęcie tej funkcji jest... Marcin Kaca. Czy tak się stanie, dowiemy się w najbliższych dniach.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

Kolacja w Restauracji Bombonierka [KLIKNIJ i WYGRAJ]

autor: dm

Wasze komentarze (51)

Karol
2019-03-01 10:16:00

Wyborcy! Sami tak wybraliście głosując na Koalicję albo zostając w domu!

akurat
2019-02-28 20:12:00

Radom ma takich włodarzy na jakich zasłużył. Pożal się Boże.

axa
2019-02-28 18:21:00

przestańcie bydlaki cenzurować komentarze i blokować je jeżeli nie ma w nich wulgaryzmów. Każdy ma prawo w sposób akceptowalny i nieobraźliwy artykułować opinie jakie mu się podoba a nie takie jakie spodobają się tej zasr.....ej władzy miejskiej.

Zener
2019-02-28 16:55:00

Jeszcze w 2016 r Kalinowska mówiła: "Administracja prezydenta liczy ok. 30 osób. Taką administrację mają niektórzy premierzy w Unii Europejskiej ? twierdzi Katarzyna Kalinowska. ? Chcemy zapytać, jakie są realne efekty pracy tych ludzi? Chodzi o efekty, które będą dawały korzyść mieszkańcom naszego miasta ? dodaje przewodnicząca .Nowoczesnej" I w ramach oszczędności powiększyła ilość zatrudnionych o swoją osobę ; ) https://zebrra.tv/wydarzenia/2016/07/14/nowoczesna-o-witkowskim-sciemnia-i-nie-spelnia-obietnic/

hehe
2019-02-28 16:45:00

Kto poznał Kalinowską osobiście wie, że to mało atrakcyjna i bardzo zakompleksiona osoba, która dąży do celu w tym wypadku do stołka w UM. Zrobi dla kasy wszystko, a o jej prowadzeniu się krążą już legendy. Taka kobieta na vice prezydenta, to kpina z mieszkańców.

Tytanic tonie a orkiestra nadal gra.....
2019-02-28 14:19:00

Gdzie są ci z całego koalicjyjnego anty-pisu w RADOMIU co tak krzyczeli , że jak nie dostana wypłat to .......Z WÓJCIKA robili wręcz bankiera , co to im powinien pensje płacić , nie wiedząc nawet , kto jest ich pracodawcą....Teraz nagle instaluje się w magistracie kolejne , bardzo drogie stanowiska z partyjnego rozdania.Ile ta zabawa będzie kosztować radomskich podatników ?

1
2019-02-28 08:24:00

Ale pytam PO co?

0
2019-02-28 07:24:00

Rekordowe wydymanie na odległość bo aż przez Warszawę. Chłopcy bolało? Po min ach widać że bolało ha haha

żart
2019-02-28 07:11:00

Kalinowska nie ma pojęcia o przedsiębiorczości, chciała wyłącznie stołka, pierwsza puszcza.....ka Radomia, wszyscy wiedzą jak go zdobyła. Musi to robić dobrze a przynajmniej skutecznie. Tylko współczuć mężowi, ale rogacz i to w dodatku ślepy i naiwny.

123
2019-02-27 22:31:00

Koniec lutego a nikt nie pyta o wyniki Miejskich Spółek za IV Kwartał. Czyżby aż tak było źle, że żaden redaktor nie ma odwagi?, A może ktoś z opozycji? choć pewnie Radnym PiS nikt nie udzieli odpowiedzi. Stawiam, że Wodociągi na lekkim + a reszta spółek na stratach zakończy ten ciężki wyborczy rok

tj
2019-02-27 22:12:00

Brawa dla Marcina Kacy będzie radnym !

kasjerka
2019-02-27 21:03:00

Studia magisterskie ukończyła w 2002 roku, a przez rok, w czasie 2000-2001 pracowała jako kasjerka w Polam Federal Credit Union. Czyli odbyła jeden rok praktyk studenckich, niezbyt ambitnych zresztą i to by było na tyle jeśli chodzi o kontakt z biznesem. Praktyki odbywa każdy student w ramach studiów.

uyt
2019-02-27 20:19:00

standardy wg PO nie licza sie wyroki skazujace nie liczy się prawo wazne ze chlopcy z PO dobrze sie bawia za naszą kasę.

mo
2019-02-27 20:10:00

Sędzia oskarżony o korupcję z nagrodą Urzędnicy z Radomia przyznali Grzegorzowi G. nagrodę dla "osobowości sportowej roku". (http://www.tvn24.pl)

Józef
2019-02-27 20:02:00

Witkowski chce tęczowego Radomia. Wstyd ! Że mogoś takiego powołał na takie stanowisko.

Do Nowoczesna Radom
2019-02-27 19:26:00

O czym to świadczy, czy o tym że powinna byc wiceprezydentem od spraw niewiadomo jakich?

Nowośmieszna Kończyce
2019-02-27 18:51:00

I do tego prowadzi wykłady online w wielkiej Brytanii ,Grecji i we Włoszech :D UTH mega wymagajaca uczelnia jeszcze pewnie zaocznie zrobiła :D

bolo
2019-02-27 18:35:00

to radzio nie porzadzi sobie ,miał byc chociaz jeden zastepca z pis a tu gest kozakiewicza pokazł .

0
2019-02-27 18:34:00

Będzie pozyskiwać inwestorów? Proszę podać w jakim przedsiębiorstwie zarzadzala, jakie podpisała umowy biznesowe, z kim, gdzie posiada i na czym polegają jej kontakty biznesowe. Z podanych danych wynika że jest tylko nauczycielem akademickim

Nowoczesna Radom
2019-02-27 17:51:00

Proponujemy poczytać o nowo powołanej Pani Wice-Prezydent. Katarzyna Kalinowska: Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej, a także Szkoły Głównej Handlowej, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych. Zdobywała doświadczenie zawodowe m.in. w Polam Federal Credit Union w Redwood City w Californii. Obecnie wykładowca na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym, koordynatorka programu Erasmus+, organizatorka konferencji międzynarodowych oraz członkini rad naukowych International Conference on Applied Business and Economics i European Research Studies Journal. Prowadzi wykłady w ośrodkach akademickich w Wielkiej Brytanii, Grecji i we Włoszech.

 1 2 3 >