Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wiosna w Radomiu obiecuje lepszy transport publiczny i więcej miejsc w żłobkach [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-02-21 14:39:00, aktualizacja: 2019-02-21 15:30:00

Partia Roberta Biedronia chce stworzyć w ciągu czterech lat, 250 tysięcy miejsc w żłobkach w całej Polsce. - Poprawimy również transport publiczny, z czym obecnie są duże problemy - mówiła dziś w Radomiu Paulina Piechna-Więckiewicz, ekspertka Wiosny.

- Chcemy poprawić dostępność do transportu publicznego, zabezpieczyć potrzeby transportowe i skończyć z wykluczeniem komunikacyjnym. Chcemy, aby przez każdą gminę przejeżdżał dobry transport autobusowy. Chcemy, żeby dzieci miały zapewniony bezpłatne przewozy, z czym obecnie są problemy - powiedziała jedna z liderek partii Roberta Biedronia.

Następnie ekspertka Wiosny dodała: - Nie ma dobrej polityki rodzinnej, bez dostępu do żłobków. Chcemy w ciągu czterech lat, stworzyć 250 tysięcy miejsc w żłobkach w całej Polsce. To jeden z filarów naszego programu.

Na pytanie naszego dziennikarza o finansowanie transportu publicznego, Paulina Piechna-Więckiewicz odpowiedziała: - Ogółem cały nasz program, to około 35 mld zł. Są to różnego rodzaju przychody, ale również przesunięcia wewnątrz-budżetowe, np. chcemy likwidować niepotrzebne według nas instytucje, chociażby IPN.

- Wiosna to odnowa, zmiana, nowy początek i wartości, tj. demokracja, praworządność, sprawiedliwość społeczna oraz solidarność ze wszystkimi. Napisaliśmy wspólnie z Polakami program o Polsce naszych marzeń i te marzenia, które nas łączą, zgromadziły na Torwarze 8 tysięcy osób. Wiosna zawitała do Radomia i nigdzie się nie rusza, działamy dalej! - stwierdził z kolei Patryk Fajdek, koordynator Wiosny w Radomiu.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (56)

Elżbieta
2019-02-21 15:49:00

Jak ktoś nie wie skąd biorą się pieniądze na realizację planów, to douczam - z budżetu. A jak ktoś nie wie, jak funkcjonuje podział pieniędzy w ramach budżetu, to niech się douczy. Wór z pieniędzmi jest jeden, a jak je podzielimy, zależy tylko i wyłącznie od nas i od reprezentantów, których raz na 4 lata wybieramy. Warto więc dobrze inwestować w ludzi. Ja stawiam na WIOSNĘ.

Józef
2019-02-21 15:47:00

Wystarczy przeczytać życiorys Biedronia by powiedzieć NIE ! dla takich jak on.

0
2019-02-21 15:46:00

Nareszcie Wiosna ! Cała Radom kibicuje Biedroniowi brawo brawo !!

kolo
2019-02-21 15:45:00

Komentarz zablokowany.

0
2019-02-21 15:41:00

Fajdek uciekł z planu 12.20 min :) Brzuch mnie boli ze śmiechu. Poczuł wiosnę?

0
2019-02-21 15:33:00

Patryk nie ucz się na pamięć bo wyglądasz jak przedszkolak. Po kilkunastu zdaniach tracisz rytm i dynamikę. Co zrobisz gdy ktoś ci przerwie i wejdzie w ten potok słów? Będzie śmiesznie

0
2019-02-21 15:30:00

Ale żenada te komentarze, są tak mizerne naciągane i pisane przez te same osoby tu i na cozadzień. Poza słowami nareszcie, brawo itp są jeszcze inne znane w sztuce PR. Zainwestujcie i douczcie się.

0
2019-02-21 15:28:00

Ale żenada te komentarze, są tak mizerne naciągane i pisane przez te same osoby tu i na cozadzień. Poza słowami nareszcie, brawo itp są jeszcze inne znane w sztuce PR. Zainwestujcie i douczcie się.

Czarzasty rzecze...
2019-02-21 15:20:00

Koszt wszystkich obietnic Biedronia to kwota ponad BILION ZŁ. Okreslil ten polityczny plan Wiosny , jako zwykły populizm , bez żadnego realnego pokrycia , skąd na to maja znależć się środki , czego autor politycznego projektu już nie wskazuje.....

Olek
2019-02-21 15:14:00

Dobre postulaty i przy odrobinie logicznego podejścia i mądrego zarządzania są realne do osiągnięcia!

Ela
2019-02-21 15:13:00

Brawo wiosna brawo Patryk Fajdek

Tyfek
2019-02-21 15:11:00

Komentarz zablokowany.

radom-janek
2019-02-21 15:07:00

zdecydowanie są potrzebne przesunięcia w budżecie na ważniejsze rzeczy! brawo!

Radomianka
2019-02-21 15:00:00

Brawo, Wiosna zawitała również w Radomiu ????

max
2019-02-21 14:58:00

Zosiu lecz się

Zosia
2019-02-21 14:54:00

Wreszcie Wiosna! :) trzymam kciuki!

 < 1 2 3