Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wiosna w Radomiu obiecuje lepszy transport publiczny i więcej miejsc w żłobkach [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-02-21 14:39:00, aktualizacja: 2019-02-21 15:30:00

Partia Roberta Biedronia chce stworzyć w ciągu czterech lat, 250 tysięcy miejsc w żłobkach w całej Polsce. - Poprawimy również transport publiczny, z czym obecnie są duże problemy - mówiła dziś w Radomiu Paulina Piechna-Więckiewicz, ekspertka Wiosny.

- Chcemy poprawić dostępność do transportu publicznego, zabezpieczyć potrzeby transportowe i skończyć z wykluczeniem komunikacyjnym. Chcemy, aby przez każdą gminę przejeżdżał dobry transport autobusowy. Chcemy, żeby dzieci miały zapewniony bezpłatne przewozy, z czym obecnie są problemy - powiedziała jedna z liderek partii Roberta Biedronia.

Następnie ekspertka Wiosny dodała: - Nie ma dobrej polityki rodzinnej, bez dostępu do żłobków. Chcemy w ciągu czterech lat, stworzyć 250 tysięcy miejsc w żłobkach w całej Polsce. To jeden z filarów naszego programu.

Na pytanie naszego dziennikarza o finansowanie transportu publicznego, Paulina Piechna-Więckiewicz odpowiedziała: - Ogółem cały nasz program, to około 35 mld zł. Są to różnego rodzaju przychody, ale również przesunięcia wewnątrz-budżetowe, np. chcemy likwidować niepotrzebne według nas instytucje, chociażby IPN.

- Wiosna to odnowa, zmiana, nowy początek i wartości, tj. demokracja, praworządność, sprawiedliwość społeczna oraz solidarność ze wszystkimi. Napisaliśmy wspólnie z Polakami program o Polsce naszych marzeń i te marzenia, które nas łączą, zgromadziły na Torwarze 8 tysięcy osób. Wiosna zawitała do Radomia i nigdzie się nie rusza, działamy dalej! - stwierdził z kolei Patryk Fajdek, koordynator Wiosny w Radomiu.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (56)

0
2019-02-21 19:36:00

jest kasa na wszystko, tylko naród caly czas daje sie pompowac w balona i wydaje im sie ze jak ktos chce zainwestować w rozwój to napewno musi na lewo kase brac albo tylko klamie

lenny
2019-02-21 19:32:00

Po co bić pianę? Przecież i tak czas pokaże czy polacy takiej wiosny chcą

Asdfg
2019-02-21 19:29:00

Bylem na burzy mozgow w Radomiu i juz od tamtej pory kibicuje

Robert
2019-02-21 19:26:00

Wiosna skutecznie rozbije koalicję POPiS. Radomianie już kochają Wiosnę:)

Ale jaja
2019-02-21 18:17:00

Komentarz zablokowany.

h2o
2019-02-21 18:07:00

Sezonowa partyjka jak Palikociarnia czy psudoNowoczesna.

kol
2019-02-21 17:54:00

Komentarz zablokowany.

katz
2019-02-21 17:51:00

ale zmobilizowali aktyw partyjny na wpisy. Tylu pozytywów nie zarejestrowało nawet SPOKO. Romek, Mańka, Krysia, Kaśka, Elżbieta, Martula!!! Dużo was się jeszcze wysypie?

Graty
2019-02-21 16:42:00

I jeszcze Fajdek sam pod roznymi nickami sie podszywa wypisujac wciaz to samo ze oh eh ah itp

Graty
2019-02-21 16:41:00

Byl Palikot i to samo bedzie z Biedroniem. To partia na jedna pore roku. Sztucznie napedzana przez proniemieckie media w Polsce. Sondaze sztucznie pompowane.

Kaśka
2019-02-21 16:29:00

Śledzę z zainteresowaniem od początku Wiosnę - pomimo wiadra nniechęci ja jestem bliżej oddania głosu na "tak" niż na "nie".

anma
2019-02-21 16:25:00

zmiany w polityce rodzinnej są bardzo potrzebne! mamy rodzić dzieci i później wracać do pracy... żłobki to podstawa! trzymam mocni kciuki za takie postulaty. jestem za!

0
2019-02-21 16:19:00

może oni wreszcie coś zrobią. dajmy im szansę! ktoś musi ten bałagan w Polsce posprzatać

Mańka
2019-02-21 16:01:00

Dlaczego wszystko co nowe w naszym kraju jest od razu traktowane jako zło? Więcej otwartości ludzie!!

krysia
2019-02-21 15:57:00

Podstawowa rzecz jakiej potrzebujemy to tolerancja i umiejętność kurturalnej wymiany poglądów. Mam nadzieję że świeży powiew Wiosny sprawi że zniknie skaczący się jad

Romek
2019-02-21 15:53:00

Trudno. Zawsze nowość trochę martwi. Ale i tak będę głosował.

Romek
2019-02-21 15:52:00

Trudno. Zawsze nowość trochę martwi. Ale i tak będę głosował.

Adam
2019-02-21 15:51:00

Super program. Jesteście nadzieję.

Martula
2019-02-21 15:51:00

Dlaczego często pojawiają się argumenty o tym, że jest to nierealne? A wszystkie inne partie mają same realne postulaty? Obecnie PoPiS robi co chce, zmienia zdanie co krok i w nosie ma czy budżet to wytrzyma. A tutaj gdy ktoś proponuje przesunięcie kasy na coś innego to od razu wrzaski l, że się nie uda. Może warto dać szansę!!

Adam
2019-02-21 15:50:00

Wiosna super.

 < 1 2 3 >