Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Brakuje ponad milion złotych na budowę dróg wokół RCS. Wpłynęła tylko jedna oferta

Sport, Rekreacja, Turystyka / 2019-02-17 13:33:00, aktualizacja: 2019-02-17 17:17:00

Trzeci przetarg na budowę dróg wokół Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga też zostanie unieważniony? Wpłynęła jedna oferta, ale jest o ponad milion złotych droższa od ceny, jaką chce przeznaczyć na tę inwestycję MZDiK.

Oferta pochodzi od firmy Zbig-Bet z Radomia. Jej wysokość to ponad 3,9 mln zł, podczas gdy MZDiK zaplanował wydać 2,8 mln zł.

To już trzeci przetarg na zagospodarowanie terenów, tj. m.in. budowę dróg wokół powstającego RCS. Sama inwestycja ma wiele problemów, a teraz dochodzi sytuacja z układem drogowym przy ul. Struga. O drugim unieważnionym przetargu pisaliśmy tutaj.

MZDiK będzie teraz sprawdzał ofertę pod względem formalnym.

autor: dm

Wasze komentarze (28)

ja
2019-02-25 08:32:00

czepiacie się Prezydenta a ta firma która zlozyla oferte to nie ma zadnego doświadczenia w asfalcie

Qwa
2019-02-21 10:02:00

Niech Witkowski rozliczy sie z 80MILIONÓW na lotnisko, które następnie zaorał. Ogłosi upadłość lotniska , nie miał pomysłu na lotnisko i wiele innych rzecz . To jest fakt

Qwa
2019-02-21 10:02:00

Niech Witkowski rozliczy sie z 80MILIONÓW na lotnisko, które następnie zaorał. Ogłosi upadłość lotniska , nie miał pomysłu na lotnisko i wiele innych rzecz . To jest fakt

Q
2019-02-21 10:00:00

Na Mazowszu rządzi PO , niech da kasę Witkowskiemu. No jest z PO

Q
2019-02-21 10:00:00

Na Mazowszu rządzi PO , niech da kasę Witkowskiemu. No jest z PO

Pytanie do całego anty-pisu.
2019-02-19 10:57:00

Dlaczego nie jest przeprowadzana restrukturyzacja , reorganizacja np. w spółkach miejskich , magistracie itd./Gdzie jest jakiś audyt otwarcia nowo-starej władzy w Radomiu ?Jak wielki jest poziom zadłużenia ?Jaki jest plan dochodzenia do europejskiego miasta ?Itd. itd....

Pytanie do całego anty-pisu.
2019-02-19 10:50:00

Dlaczego wyborcy wybierający dzisiejszą władzę w powiatowym Radomiu , nie naciskają teraz na macierzyste partie , czy ugrupowania , że nie podoba im się nie wykonywanie założeń rozwojowych miasta , styl nim zarządzania , realizacji przedwyborczych obietnic itd.itd. tylko szukają sobie kozła ofiarnego w postaci PIS.Na co liczyli ci wyborcy , mając już przerobione słabe poprzednie 5 lat ?Teraz już nie ma miejsca na gorzkie żale.....

Re;WOJCIECH
2019-02-19 10:29:00

Kolejny co zwala na PIS .Czy podział statystyczny Mazowsza nie odbywa się w Brukseli ? Co zrobili w tej kwestii przez 8 lat i przez kolejne lata peowcy , peeselowcy a wcześniej sldowcy ? To samo dotyczy się innych problemow w POLSCE.

Re;tvg
2019-02-19 10:18:00

Czy tak trudno pojąć całemu anty-pisowi , psl-owcy, sld-owcy bezpartyjnym kropka nowoczesna ,koalicjantom na rzecz.... , działkowcom z Sołtykowa i Sadkowa , że w RADOMIU rządzi władza wybrana przez was , więc wspierajcie sobie ją , rozliczajcie , a nie ciągle pomawiacie PIS.Macie przez 5 lat to na co solennie sobie przy wyborach zapracowaliście .......Przy tak szerokim poparciu powiatowy RADOM już niedługo będzie miastem europejskim na miarę oczekiwań mieszkańców.Jeśli tak nie będzie , tzn. że była to tylko przedwyborcza ściema ....

antytyg
2019-02-19 07:52:00

a nie można by się zwrócić bezpośrednio do paru firm z propozycją uczestniczenia w przetargu? Ilu wykonawców w kraju nie wie że miasto ogłasza taki przetarg? Tylko do tego trzeba mieć normalnego v-ce ds. inwestycji a nie Konia.

kkk
2019-02-18 13:17:00

niech witek wyjmie z wlasnej duuupyyyy

0
2019-02-18 12:51:00

Pisiory niech szukają brakujących 200 milionów na pas startowy

0
2019-02-18 08:29:00

@tyg typowy troll pełowski z urzędu. Teraz to on nic nie musi no bo przecież wygrał wybory. I tak wszystkiemu będzie winny PiS. Naszemu prezydentowi od siedmiu boleści najlepiej wychodzi lansowanie się w schroniskach dla zwierząt i gadka w mediach w tym się odnajduje nalepiej

Paco
2019-02-17 21:06:00

Władza to odpowiedzialność. Jak się idzie do wyborów i do tego wygrywa to ma się wpływ na decyzje oraz ich skutki. Doskonale wie o tym Pan Witkowski oraz jego polityczne zaplecze. Mieszkańcy czekają na zakończenie inwestycji a nie biadolenie. Zawsze można zrezygnować w końcu było paru chętnych podczas kampanii.

tyg
2019-02-17 20:20:00

@gregor: Typowy tekst pisowskiego trolla, aż żal odpowiadać. Logika w stylu: wygraliśmy w radzie miasta, ale w wyborach prezydenckich już nie, więc obrażamy się na miasto. Zapominasz, że większość tych obietnic przedstawiali ministrowie rządu, a w Radomiu w wyborach parlamentarnych wygrał PiS :D Poza tym część z tych pomysłów pokrywało się z programem Witkowskiego, a z pozostałych większość Witkowski też by poparł, więc działajcie w radzie miasta, gdzie macie większość, żeby je zrealizować.

gregor
2019-02-17 19:03:00

co sie czepiacie skurkiewicza przeciez to nie on wygral wybory rozliczajcie witkowskiego bo on nadal laduje was w bambuko

....
2019-02-17 18:40:00

wiadukt bez wind przetarg po raz 2 NS przetarg po raz drugi cały czas brak kasy na porządne plany projektowej....

sdf
2019-02-17 18:39:00

Do pisowców - przypomnijcie kto rok temu blokował dopisanie tego zadania do budżetu miasta, w czasie kiedy koszty budowy jeszcze nie były tak wysokie jak teraz (podobna sytuacja wtedy z Radomskim Programem Drogowym)? Poza tym to normalne, że jak do przetargu zgłasza się tylko jedna firma i to z tak zawyżoną ofertą, to pierwsze podejrzenia związane ze złą wyceną powinny być skierowane do tego wykonawcy, a nie miasta, które już 3 raz ogłasza przetarg. Czemu miasto ma przepłacać za budowę jak ocenia te prace na konkretną kwotę (zakres prac oraz czas na ich wykonanie wskazują, że to raczej nie robota na 4 mln zł jak chce wykonawca).

ROMAN KOSZYKARZ
2019-02-17 18:23:00

PIERWSZY MILION TRZEBA UMIEĆ UKRAŚĆ. JAK NAKRADŁEM ICH MILIONY

wojciech
2019-02-17 16:57:00

Panie Wojtku Skurkiewicz, proszę nie oszukiwać wyborców, kiedy będzie siedziba PGZ????? kiedy centrum nauki , kiedy inne obietnice, jakoś Pan przygasł po przegranej kampanii? Niech Rząd inwestuje w Radom tak jak obiecywaliście, nie potrzebujecie nawet udziału prezydenta, Rząd sam może kupić działkę i zbudować to co obiecywaliscie. Ile jeszcze mamy czekać na spełnienie choćby kilku obietnic pis. Miało być województwo, a p. Bielan teraz mówi, że nawet podział statystyczny mazowsza który wprowadziliście nie da unijnych pieniędzy dla Radomia. zacznijcie wreszcie więcej pracować a mniej gadać (zwłaszcza o innych)

 1 2 >