Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Szybkie zwycięstwo Radomki

dm, lsk.pls.pl 2019-02-08 19:05:00

W spotkaniu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom wygrała na własnym parkiecie 3:0 z Enea PTPS Piła. Dla zespołu trenera Jacka Skroka to siódme zwycięstwo w sezonie 2018/2019.

Telewizyjny pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie. Jednak taki było tylko w pierwszym secie, w którym zespół gości objął prowadzenie 3:0. Radomianki wyrównały na 6:6. Zacięta walka trwała do stanu po 18. Od tego momentu już tylko gospodynie zdobywały punkty.

Na początku drugiej partii lepsze były nasze siatkarki, które objęły prowadzenie 5:1 i utrzymywały cały czas przewagę. W końcówce straciły kilka punktów po błędach w przyjęciu, ale miały zbyt dużo "zapasu" nad rywalkami (23:15), żeby nie wygrać tego seta.

Trzecia część to już pełna dominacja radomianek, które grały wręcz koncertowo. Przede wszystki miały świetną zagrywkę. Zespół z Piły kompletnie zawiódł. Radomka triumfowała aż 25:9, a w całym meczu 3:0.

Zespół trenera Jacka Skroka ma już tylko dwa oczka straty do szóstej w tabeli ekipy z Bielska-Białej.

Tabela - tutaj.

W następnej kolejce radomianki zagrają na wyjeździe z Energa MKS Kalisz. Spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek (18 lutego) o godz. 17:30.

E.Leclerc Radomka Radom - Enea PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:19, 25:9)

Radomka: Skrzypkowska 7, Sakradzija 12, Grabka 4, Bałucka 6, Kubacka 7, Abercrombie 22, Drabek (libero) oraz Samul (libero), Molenda 1, Biała 1.

PTPS: Słonecka 3, Stencel 8, Azizova 14, Trojan 2, Kaczorowska 5, Szpak 2, Lemańczyk (libero) oraz Pawłowska (libero), Strantzali 4, Kobus, Chrzan.

MVP: Brittany Abercrombie (Radomka).