Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radpec złożył w URE wniosek o wzrost taryfy za ciepło

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-02-06 10:10:00, aktualizacja: 2019-02-06 16:00:00

Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Radpec S.A. w Radomiu skierowało wniosek dotyczący zmiany taryfy za ciepło do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Wniosek zakłada wzrost taryfy.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Radpec, wniosek jest spowodowany stale rosnącymi kosztami głównie w zakresie zakupu niezbędnych uprawnień do emisji CO2, ale także cen węgla i transportu. Koszty, które nie znajdują na dziś pokrycia w taryfie za ciepło, wynoszą 6,8 mln zł. Aby zniwelować skutki wzrostu opłaty dla odbiorców, zarząd Radpecu zdecydował o przejęciu części kosztów z tytułu działalności spółki.

Aktualnie obowiązująca taryfa (określana jako jednoskładnikowa średnia cena ciepła ogółem razem z przesyłem) jest na poziomie niższym niż w latach 2014-2015.

- Wprowadzenie nowej taryfy dla ciepła może nastąpić w miesiącu marcu bądź na przełomie kwietnia i maja. Jest to uzależnione od czasu trwania postępowania o zmianę taryfy dla ciepła - informuje Radpec.

autor: cir

Wasze komentarze (32)

Misiek
2019-02-06 14:36:00

Czy Wy nie rozumiecie, że drogi węgiel czy drogi transport powoduje podwyżki wszystkiego???? Ciepła też. I nie Prezydent czy Prezes za to odpowiada. Nie mają na to wpływu, choć może by chcieli. Ogólnokrajowa gospodarka jest tego przyczyną. Więc przed jesiennymi wyborami zastanówcie się kilka razy kogo wybieracie.

Swojak
2019-02-06 14:17:00

sdf 2019-02-06 13:27:00 ... jest na pewno tańszy niż z zachodu czy południa... Ale tu raczej chodzi o wiarygodność osoby i jedną z obietnic wyborczych ... Teraz trudno powiedzieć, że co innego mówiono a mówiono podczas kampanii a co innego się robi ... ?

0
2019-02-06 14:06:00

Prezydent miał ma i będzie miał radomian w d...

Waldemar
2019-02-06 13:55:00

Przecież w kampanii pan Witkowski mówił, że podwyżki nie będzie. Kto kłamał?

hehehe
2019-02-06 13:54:00

Udał się wam ten prezydencik ;-)

d
2019-02-06 13:33:00

No i do przodu, zarabiamy- powiedzieli prezydenci, a durnie znowu się nabrali. hahaha

sdf
2019-02-06 13:27:00

Dziękujemy PiS-owi za sprowadzanie drogiego węgla z Rosji.

0
2019-02-06 13:22:00

Dziękujemy panie Witkowski. Pańskie słowo warte jest tyle, co kulka tego co toczy jeden żuczek.

Po
2019-02-06 13:07:00

A jest tam taka jedna radna z po zatrudniona i koszty sa

Druh
2019-02-06 12:43:00

Wiarygodność ludzi z PO jest równa ZERU. Ale ważne że dziennikarze są kupieni i piszą tak jak egzekutywa PO chce.

0
2019-02-06 12:25:00

Prezydent przed wyborami chyba obiecywał interwencję. No i znowu dotrzymał. Chcieliście, macie

hehe