Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radpec złożył w URE wniosek o wzrost taryfy za ciepło

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-02-06 10:10:00, aktualizacja: 2019-02-06 16:00:00

Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Radpec S.A. w Radomiu skierowało wniosek dotyczący zmiany taryfy za ciepło do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Wniosek zakłada wzrost taryfy.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Radpec, wniosek jest spowodowany stale rosnącymi kosztami głównie w zakresie zakupu niezbędnych uprawnień do emisji CO2, ale także cen węgla i transportu. Koszty, które nie znajdują na dziś pokrycia w taryfie za ciepło, wynoszą 6,8 mln zł. Aby zniwelować skutki wzrostu opłaty dla odbiorców, zarząd Radpecu zdecydował o przejęciu części kosztów z tytułu działalności spółki.

Aktualnie obowiązująca taryfa (określana jako jednoskładnikowa średnia cena ciepła ogółem razem z przesyłem) jest na poziomie niższym niż w latach 2014-2015.

- Wprowadzenie nowej taryfy dla ciepła może nastąpić w miesiącu marcu bądź na przełomie kwietnia i maja. Jest to uzależnione od czasu trwania postępowania o zmianę taryfy dla ciepła - informuje Radpec.

autor: cir

Wasze komentarze (32)

Zenek
2019-02-10 17:26:00

No to p. Witkowski już jest prezydentem ostatnią kadencję ;)

Bolo
2019-02-09 18:47:00

Moze nareszcie dadza podwyzke plac i nie 50 zl tylko co najmniej 500zl i tak mniej niz zadaja pielegniarki, zima jeszcze sie nie skonczyla ,a pracownicy pracujacy besposrednio przy obsludze kotlow sa zdesperowani bo wielu zarabia lekko powyzej najnizszej placy

Mowa pokoju
2019-02-07 20:09:00

Pisanie o "ścierwach", "nierobie", "oszuście" ma cechy mowy nienawiści. Jutro chyba to zgłoszę do prokuratury. Screeny już zrobiłem. Szanowni autorzy, do was nie mam nic, ale wasze słowa wymagają reakcji. A za was to mogę się tylko pomodlić.

0
2019-02-07 20:03:00

Nadal jest taniej niż było za Kosztowaniaka. Az strach pomyśeć jaka by była cena gdyby to przejęła ENEA, która musi kierować się przede wszystkim zyskiem, bo to giełdowa firma.

hehe
2019-02-07 10:21:00

Dlaczego prezydent nie chciał sprzedać radpecu do ENEA: hmmm bo tylko miejska spółka daje stabilizację cen ciepła bez podzyżek - chyba jakoś tak to tłumaczył hehehehehe

Do Anna
2019-02-07 10:18:00

Może proces myślowy masz włączony ale działa na jakiśch zwolnionych obrotach. Oczywiście wzrost cen jest powodowany też tym o czym mówisz, ALE po pierwsze rozchodzi się o obietnice prezydenta że podwyżek nie będzie, po drugie o to że dywidendę sobie miasto pobrało z Radpecu a można to przeznaczyć na pokrycie tych kosztów, a po 3 o struktury zatrudnienia i efektywność biznesową spółki

Anna
2019-02-07 08:42:00

Wyobraźcie sobie, że nie pracuję u Prezydenta, ale mam uruchomiony proces myślowy i wiem, że skoro zdrożał węgiel, transport czy energia to siłą rzeczy i ciepło i woda i chleb i masło i proszek do prania musi zdrożeć. Jak jaśniej Wam to wytłumaczyć, żebyście pojęli??? Czy już tak 500+ namieszało wam w głowach, że nie potraficie rozsądnie myśleć?

Ggh
2019-02-06 20:14:00

Jak to mozliwe ze cena ciepla jest nuzsza niz w 2015 a ja place wievej wytlymaczvie ten fenomen

Łukasz
2019-02-06 20:07:00

Oczywiście jak to było przed wyborami..

Łukasz
2019-02-06 20:06:00

Jakby ktoś zapomniał jak to było... sami oceńcie.. http://www.cozadzien.pl/radom/pis-pyta-o-podwyzke-cen-ciepla/50915

0
2019-02-06 18:35:00

Ludziki z Przestępczej Organizacji okradają Radom i żadnego dziennikarskiego ścierwa to nie obchodzi.

123
2019-02-06 16:41:00

A miało być tanio znów nas oszukali kłamczuchu z platformy

Gorzkie żale....
2019-02-06 16:33:00

Proszę wyznawców anty-pisu , koalicjantów na rzecz ...., sldowców , działkowców z Sołtykowa i Sadkowa ,bezpartyjnych o zaprzestanie narzekania ,tylko owspieranie swego wybrańcy i jego pomagierów w dojściu Radomia do miana europejskiego miasta....

0
2019-02-06 16:27:00

Mają ludzi za idiotów, bo w końcu tylko idioci mogli głosować na oszusta, nieroba i kłamcę.

do Anna
2019-02-06 16:10:00

Umiesz czytać, czy tylko wklejasz co pryncypał kazał? Napisane jest już w samym w tytule artykułu: "Radpec złożył w URE wniosek o wzrost taryfy za ciepło". Znaczy RADPEC podległy Witkowskiemu prosi URE (regulatora) o zatwierdzenie podwyżki, a nie URE narzuca jakąś podwyżkę RADPEC-owi. Czy wy, podwładni Witkowskiego, macie ludzi za takich idiotów, jakimi chyba sami jesteście?

Anna 2019-02-06 14:39:00
2019-02-06 15:40:00

do Anna 2019-02-06 14:39:00 ... tak, te urzędy są "regulatorami" jednakże, podejmują decyzję (podwyżkę/obniżkę) na WNIOSEK zainteresowanych ...SAME NIE PODNOSZĄ/OBNIŻAJĄ CEN ... Tak trudno to zrozumieć ?

do Anna
2019-02-06 15:10:00

Ty chyba pracujesz u prezydenta w urzędzie i w czasie pracy bronisz szefa. Kobieto ogarnij się. W czasie kampanii wyraźnie trąbił, że dla niego to bułka z masłem - porozmawiać z zarządem Radpecu i załatwi obniżkę. Ludzie w branży świetnie wiedzieli że to nie tak, ale cóż potencjalny wyborca łyknął temat i teraz będzie płacił. Brawo.

i po wyborach
2019-02-06 14:56:00

Pinokio drugi raz co bardziej naiwnych zrobił w bola, nie tłumaczcie go, że to nie jego wina że są podwyżki, on o tym wiedział i świadomie oszukiwał ludzi! to samo z budową hali czyli co, do następnych wyborów frajerzy!

Kamil
2019-02-06 14:46:00

Ej ale miała być obniżka...

Anna
2019-02-06 14:39:00

Prezydent nie decyduje ani o podwyżce ani o obniżce. Ani ciepła ani wody, ani też energii. Są instytucje będące regulatorami - URE w przypadku energii i ciepła, Wody Polskie - jak sama nazwa wskazuje. Nie obwiniajcie prezydenta za wszystkie bolączki tego świata. Bo niedługo będzie w obiegu tak jak z winą Tuska.

 1 2 >