Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radom kandydatem do tytułu Świetlnej Stolicy Polski

Kultura, Rozrywka, Historia / 2019-01-11 16:23:00

11 stycznia rozpoczęło się głosowanie w rundzie finałowej plebiscytu „Świeć się”, czyli konkursu na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce. Radom trzeci raz z rzędu zwyciężył w województwie mazowieckim i awansował do etapu ogólnopolskiego, w którym o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” powalczy 16 miast z każdego województwa.

W tegorocznym finale plebiscytu „Świeć się” zmierzą się:
Wrocław (dolnośląskie)
Toruń (kujawsko-pomorskie)
Zamość (lubelskie)
Wschowa (lubuskie)
Łódź (łódzkie)
Kraków (małopolskie)
Radom (mazowieckie)
Nysa (opolskie)
Sędziszów Małopolski (podkarpackie)
Łomża (podlaskie)
Wejherowo (pomorskie)
Katowice (śląskie)
Kielce (świętokrzyskie)
Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
Świnoujście (zachodniopomorskie)

Do mistrzów poszczególnych regionów trafi sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych, który zostanie przekazany potrzebującym. Dodatkowo zwycięzca całego plebiscytu otrzyma nagrodę w postaci energooszczędnego sprzętu o wartości 40 tysięcy złotych i tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Głosowanie w plebiscycie „Świeć się” potrwa do 18 stycznia. Więcej szczegółów oraz zasady głosowania w rundzie finałowej można znaleźć na stronie internetowej www.swiecsie.pl.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (14)

do:Stach Balach 2019-01-11 20:51:00
2019-01-15 08:05:00

Stach Balach 2019-01-15 07:52:00. Wpis miał być odpowiedzią. Gwiazdki znaczą *****

do:Obywatel Radomia
2019-01-15 08:01:00

Witkowski znalazł frajerów w swoim elektoracie, którzy uwierzyli we wszystko, co im mówił. Dlaczego? bo uważa że to durnie. Teraz tych durni olśniewa światełkami i znowu te durnie będą za nim. Po prostu wierzyć się nie chce, że radomianie (nie wszyscy) to takie powierzchowne istoty, dające sobą manipulować.

Stach Balach
2019-01-15 07:52:00

No bo pan prezydent lubi takie ***** a nie będzie się zajmował spełnianiem obietnic wyborczych tych poprzednich niespełnionych i tych teraźniejszych.

r
2019-01-14 22:27:00

A kiedy będzie stolicą województwa, bo światełka to sobie mogą w t...k wsadzić!

PRĘDOCINEK ZNÓW TONIE W CIEMNOŚCIACH!!!
2019-01-13 17:48:00

Obciach na całego .Na PRĘDOCINKU znów jest tylko jasno , kiedy świeci słoneczko.Współpracująca z magistratem firma MAN ma problemy z kablem zasilającym.Ile tygodni teraz potrwa naprawa usterki ?Służby miejskie milczą w tym temacie , jak zaklęte.

Dogen
2019-01-12 07:54:00

Radom zyska sławę za wybudowanie sądu w parku. Przy okazji geniusze przy korycie zapomnieli, ze potrzebny jest parking dla samochodów. Tylko nadzwyczajna kasta ma gdzie zaparkować. Goje już sie ńie mieszczą.

jjj
2019-01-12 01:08:00

szukam pracy pare miesiecy bezrobocie 13 % witek oszuscie

Obywatel Radomia
2019-01-11 23:08:00

ŻENADA! Gdzie zapowiadane przez Witkowskiego 8 tys. miejsc pracy, gdzie poważne inwestycje, gdzie hala, gdzie stadion, gdzie rozwój miasta? Światełkami chce Witkowski oślepić nas radomian abyśmy przestali widzieć to, co ważne?

ffgty
2019-01-11 22:49:00

a kiedy coś poważnego i pozytywnego o Radomiu?! Inwestycje, hala sportowa, miejsca pracy, drogi?!

Ewcia
2019-01-11 21:46:00

W tunelu będą ogórasy i papryka.

Stach Balach
2019-01-11 20:51:00

Tyle ta władza potrafi, żenada!

1234
2019-01-11 20:24:00

Najładniej oświetlone to Focha i Kilińskiego. Brawo nieroby.

where
2019-01-11 19:30:00

***** ***** i raz jeszcze ***** Kogo to interesuje i jakie ma znaczenie na poprawe zycia mieszkancow?

h2o
2019-01-11 16:51:00

Naprawdę... Ktoś sobie chyba jaja chyba robi z Radomia... Może Struzik ? Radom to najbardziej rozświetlone miasto na Mazowszu ? I teraz Radom ma wygrać, w całej Polsce ? Bo tunel świetlny, który lata swietlne za nowoczesnością. No śmiech po prostu.