Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radomscy posłowie PO krytycznie o rządach PiS. Ewa Kopacz wzywa na pomoc biskupa [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2019-01-07 15:55:00

Posłowie Platformy Obywatelskiej: Ewa Kopacz, Anna Białkowska oraz Leszek Ruszczyk, krytycznie podsumowali rok 2018 w wykonaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości. Ponadto była premier zaapelowała do radomskiego biskupa.

Na początek Ewa Kopacz (która myśli nad startem w wyborach do PE) zaprezentowała "5-pak" PiS. - Jest to ich klęska w Radomiu i na Mazowszu, bylejakość legislacyjna, afery, wysysanie pieniędzy dla swoich oraz rok drożyny i niespełnionych obietnic - mówiła.

Była też mowa o poprawkach radomskich posłów do budżetu państwa, rozdziale kościoła od państwa, rozmowie byłej premier z papieżem Franciszkiem czy też lekcjach religii, jak i współpracy prezydenta Witkowskiego z Radą Miejską, w której większość ma PiS.

Ewa Kopacz zaapelowała też do radomskiego biskupa. - Brakuję mi obecnie jednej rzeczy. Były kiedyś bowiem takie spotkania u biskupa, który zbierał wszystkich posłów ziemi radomskiej, po to, żeby powiedzieć: "słuchajcie, nie powinniście ze sobą rywalizować, tu chodzi o dobro naszego miasta". Uważam, że przy tej wielkiej patriotycznej postawie naszego biskupa, taki głos przydałby się w obecnej sytuacji. Żeby przez głosowaniem budżetu państwa na 2019 rok, biskup nas zebrał do siebie i powiedział jednoznacznie, jakie są jego oczekiwania - usłyszeliśmy.

- Rządy PiS, to rządy bezprawia. To rząd PiS sprowokował większość grup zawodowych do wyjścia na ulice, sprowokował służby mundurowe, nauczycieli. Mieliśmy też strajki rezydentów szpitali czy pracowników sądów. Te grupy protestują przeciwko rządom PiS, bo obiecanki złożone trzy lata temu, niestety, ale spaliły na panewce - stwierdziła z kolei Anna Białkowska.

Leszek Ruszczyk natomiast powiedział: - Z danych MON wynika, że Antoni Macierewicz, przez dwa lata swojego rządzenia, nie przyniósł żadnego rozwoju dla Radomia, dla chociażby Fabryki Broni, gdzie miały zostać zamówione karabinki dla wyposażenia żołnierza przyszłości, a tak się oczywiście nie stało. Siedziby PGZ w naszym mieście też nie ma (...). Są jednak też i dobre informacje, który przyszły z samorządu woj. mazowieckiego, gdyż Radom został stolicą kultury, co pokazuje, że w mieście za rządów Radosława Witkowskiego, wiele dobrego się dzieje, mamy ciekawe imprezy kulturalne.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (42)

Iza
2019-01-08 08:02:00

Kopaczowa czep się tramwaju. Ciebie nie było. Kościół BYŁ.Ciebie nie będzie a kościół BĘDZIE.Wredne babsko.

PO krytycznie o rządach PiS
2019-01-08 07:57:00

A wy jak rządziliście? Sprzedaliście polskie zakłady (nie jeden), gdyby nie wy - nauczyciele zarabialiby teraz więcej, a niedługo wpuścicie te zgraje nierobów zwanych imigrantami, bo zrobicie wszystko, żeby UE była z was zadowolona. Jak będziecie rządzić, to zapewne nastąpi IV rozbiór Polski, a nepotyzm był i będzie może jeszcze gorszy niż za PiS. PIS owi można wiele wytknąć, ale na pewno jest propolski, a to nie podoba się komunistom z UE i naszej zasranej opozycji więc będą się wzajemnie wspierać aby PiS odsunąć od władzy. Jedni dobrzy a drudzy jeszcze lepsi. Już sobie robią kampanię (tak jak Tusk np. poszedł sam do sklepu a Witkowski wzorem Trzaskowskiego chadzał w czasie kampanii po ulicach - do ludzi wychodzili -ha,ha,ha - stary numer). I gdzie teraz przyjechali? No oczywiście do durniów z Radomia, którzy nie myślą tylko słuchają tych krasomówców łatwo dającymi się manipulować ludźmi, których nie stać na własne myślenie. Nie wiem jaką sieczkę trzeba mieć we łbie, żeby na PO głosować. Niech idą bajdurzyć gdzie indziej.

Andrzej
2019-01-08 05:51:00

Kopaczowa to największa kłamczucha i wredne babsko

Dyziek
2019-01-08 00:00:00

Ani mądre,ani śmieszne. Zwyczajnie idiotyczne môwienie głupot. To ich styl i bycie. Na każdym kroku ośmieszają się. Kopaczowa bez łopaty? Dziwne trochę.

Tutejszy
2019-01-07 22:33:00

Troje ich było troje niosło jeden kajak reszta wiosło.

hahaha
2019-01-07 22:26:00

Tą konferencją ośmieszyli całe PO.

do Białkowskiej
2019-01-07 22:24:00

Odpowiem ci dlaczego nauczyciele teraz strajkują. Bo przez wiele lat rzadów platformy podwyżek nie dostawali.

0
2019-01-07 22:22:00

Kopacz powiedz co zrobiłaś przez te wszystkie lata dla swojego Szydłowca, co zrobiłaś dla Radomia? Nic! Chcesz rozdzielic kościół od państwa, a chcesz spotkań radnych z biskupem? ***** sie w łeb. Posłuchaj sama siebie. Bibrzysz jak nawiedzona.

0
2019-01-07 22:16:00

Znowu Kopacz sie ośmieszyła. Szkoda mi tej kobiety.

0
2019-01-07 21:31:00

Znowu Kopacz sie ośmieszyła. Szkoda mi tej kobiety.

akurat
2019-01-07 21:28:00

Jedni warci drugich. Nigdy więcej POPISU.

123
2019-01-07 21:25:00

#POglupole.eu

0
2019-01-07 21:09:00

KRETYNKA i dwoje idiotów.

urna wyborcza
2019-01-07 19:35:00

Ewa wie, ze durniów trzeba zmobilizować bo wybory do Europarlamentu za pasem

Ale jaja
2019-01-07 19:33:00

CZAS NA EGZEKUCJĘ PISU OBIETNIC. JAK NIE TO EGZEKUCJA

Stach Balach
2019-01-07 19:26:00

Niestety i jedni i drudzy tacy sami!

są za, a nawet przeciw
2019-01-07 18:54:00

Ta "dobra wola" Białkowskiej, Kopacz i Ruszczyka była aż nadto widoczna w głosowaniu budżetu państwa na 2018 rok w dniu 11 stycznia ub. roku. Przypomnę: tak bardzo zabiegali o pieniądze dla Radomia, że zagłosowali PRZECIW wprowadzeniu poprawek do ustawy o dofinansowaniu sumą 93 mln zł przebudowy alei Wojska Polskiego oraz wsparciu kierunku lekarskiego Uniwersytetu Technologiczno ? Humanistycznego kwotą 5 mln zł.

0
2019-01-07 18:26:00

Do Częstochowy się wybierzcie.

Zenek
2019-01-07 18:25:00

Pani Ewciu niech Pani juz oszczędzi wstydu! Starczy tej żałosnej telenoweli "waszej" miała Pani "swoje 5 minut w 8 latach rzadzenia" i co?! WSZYSCY wiedza jak było! Tego co zrobiliście z Polski i Polaków nikt WAM tego nie zapomni!!!

Ra Domek
2019-01-07 18:11:00

O idiotka słodka!

 < 1 2 3 >