Sobota 27 kwietnia
Teofila, Zyty, Żywisława

Porażka Czarnych z mistrzem Polski

dm, plusliga.pl 2018-12-09 17:15:00

Świetny pierwszy set i pechowo przegrany drugi, to za mało, aby pokonać na wyjeździe mistrza Polski. Czarni przegrali ze Skrą 1:3. Dla naszej drużyny to trzecia porażka w sezonie.

Pierwszy set miał bardzo zaskakujący przebieg, i wcale nie chodzi o to, że to goście go wygrali, lecz o sposób i rozmiary tego zwycięstwa. Nawet przez chwilę PGE Skra nie była w stanie nawiązać walki, Cerrad Czarni znakomicie zagrywali, skutecznie atakowali i wyglądali tak, jakby to była ich domowa hala, a nie bełchatowian. Ci popełniali sporo błędów w ataku, mieli problemy z przyjęciem atomowych zagrywek rywali i w efekcie bardzo wysoko przegrali.

W kolejnej odsłonie trener Roberto Piazza wrócił do wyjściowego ustawienia, a goście chyba stracili trochę impetu, z jakim weszli w to spotkanie. Po stronie gospodarzy bardzo dobrze zaczął grać Artur Szalpuk, który stał się liderem zespołu w ofensywie. PGE Skra zaczęła też skuteczniej serwować, a rywale nie potrafili już tak skutecznie razić zagrywką. Ostatecznie, po bardzo wyrównanej walce, w samej końcówce lepsi okazali się miejscowi.

Trzecia partia to już większa dominacja PGE Skry i coraz większe kłopoty Cerradu Czarnych, w efekcie gładka wygrana bełchatowian. Gdy rozpoczął się czwarty set i bełchatowianie nadal dominowali, groźnie wyglądającej kontuzji doznał Karol Kłos. Ta trudna sytuacja nie wpłynęła jednak deprymująco na bełchatowian, którzy wygrali wysoko do 19.

"Wojskowi" tak czy siak utrzymali pozycję wicelidera. Teraz zmierzą się na własnym parkiecie z liderem ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie rozegrane zostanie w środę (12 grudnia) o godz. 17:30.

PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom 3:1 (16:25, 25:23, 25:21, 25:19)

Skra: Wlazły 17, Kłos 3, Kochanowski 9, Ebadipour 9, Szalpuk 20, Łomacz 3, Piechocki (libero) oraz Droszyński 1, Teppan, Fiel 4, Orczyk 2.

Czarni: Pajenk 7, Żaliński 17, Vincić 3, Huber 4, Żygałow 13, Fornal 9, Ruciak (libero) oraz Ostrowski, Filip 2, Kwasowski 1.

MVP: Grzegorz Łomacz (Skra).

Wojciech Żaliński dla Radom24.pl: Czołowe drużyny w kraju czują przed nami respekt [WYWIAD]