Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

20 tys. pistoletów VIS 100 trafi do żołnierzy WOT. Wyprodukuje je radomska Fabryka Broni [WIDEO]

Radom on-line / 2018-12-07 12:59:00, aktualizacja: 2018-12-07 16:21:00

20 tys. pistoletów VIS 100 dostaną wkrótce żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej - poinformował wiceminister Wojciech Skurkiewicz. Umowa na ich zakup została podpisana pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a radomską Fabryką Broni "Łucznik".

Wojciech Skurkiewicz wręczył dziś prezesowi zarządu FB - Adamowi Sulidze symboliczny certyfikat zmiany nazwy pistoletu RP-15 Ragun na VIS 100. Podobny ceryfikat został przekazany dwa dni temu przez szefa MON Mariusza Błaszczaka, generałowi Wiesławowi Kukule, dowódcy WOT.

Zakupione pistolety to 9-mm samopowtarzalne VIS 100 (RP-15 Ragun). - Dostawy pistoletów rozpoczną się w drugiej połowie 2019 r. Ostatnie partie trafią na wyposażenie sił zbrojnych w 2022 r. To bardzo dobra informacja dla Radomia i Fabryki Broni (...). Zmiana nazwy pistoletu związana jest ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości - mówił minister Skurkiewicz.

- W tej chwili Fabryka zatrudnia około 550 osób. Na pewno podołamy temu zadaniu. Docelowo chcemy, aby pracowników było 600, także ciągle prowadzimy nabór. To pokazuje skalę inwestycji i potrzeb - dodał prezes Adam Suliga.

Pistolet VIS 100 to nowa konstrukcja wyprodukowana w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu. Nazwa nadana tej broni nawiązuje do pistoletu wz. 35 Vis, produkowanego przez Fabrykę Broni w latach 1936-39. Pistolet to ostateczna wersja rozwijanej od 2013 r. konstrukcji PR-RAGUN i stanowi element indywidualnego systemu walki Tytan.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: dm

Wasze komentarze (18)

Tutejszy
2018-12-10 11:15:00

Zamówienie to tchnie ducha rozwoju tej fabryki i nie wazne czy dla WOT czy operacyjnych. Muszą mieć kasę na rozbudowę i sprzęt. Fabryka buskowianki cytrynowej jest wieksza.

Jasfd
2018-12-09 18:32:00

to że RadWit połączony jest z grupami przestępczymi jest oczywiste. Niedługo powstanie lista jego zwolenników którzy są na bakier z prawem bo albo mają sprawy albo mieli albo odsiedzieli i czekają na kolejne odsiadki.

do A to psikus 2018-12-08 00:37:00
2018-12-08 10:17:00

rozwiń temat

A to psikus
2018-12-08 00:37:00

I tak złodzieje dochodzą do władzy.... I nie mówię tu o politykach...

Stach Balach
2018-12-07 23:20:00

Ludzie zwracali uwagę temu wielkiemu, ale łon nie reagował!~!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stach Balach
2018-12-07 23:18:00

A co z KońRadem, który zakorkował miasto?

dsf
2018-12-07 23:03:00

Gdzie siedziba PGZ, PSE, WOT i SG? Proszę żeby dziennikarze pytali o to na konferencjach.

cc
2018-12-07 20:23:00

gdzie nowy budynek PGZ ?

Szwejk
2018-12-07 18:30:00

Skurkiewicz zamówił 53 tys grotów do strzał z łuku . Bo sam nie strzela i boi się huku

0
2018-12-07 16:59:00

A żołnierze zawodowi nadal będą strzelać z P-64 i P-83 pogratulować !!!!

dudek
2018-12-07 15:48:00

jak ja żałuję że jednak dałem się omotać i zagłosowałem na Witkowskiego.

POlak 2018-12-07 14:35:00
2018-12-07 14:59:00

taa, i radzio miał udział w budowie mojego szamba albo muszli radka

do Ciekawostka 2018-12-07 14:40:00
2018-12-07 14:58:00

to napisz jakie zamówienia były za poprzedniego prezesa ... Może nie zemdlejemy

Ciekawostka
2018-12-07 14:40:00

Za rządów PO zarząd fabryki był jednososbowy tzn. był tylko Prezes. Za PiSu Zarząd składa sie z Prezesa i członka zarządu (na zdjęciu ten młody z Totolotka). Obecny Prezes zarabia wielokrotnie więcej od starego ba nawet członek zarządu zarabia więcej od starego Prezesa. O kwotach nie napiszę bo ktoś mógłby zemdleć. Ot taka skromność władzy.

POlak
2018-12-07 14:35:00

Pistolet będzie produkowany w fabryce którą wybudowano dzięki staraniom Ewy KOPACZ i Radosława WITKOWSKIEGO. To naprawdę nowoczesny zakład. Czy aktywiści PiSu mogą sie pochwalić takimi inwestycjami w Radomiu.

mmm
2018-12-07 14:27:00

Witek to klamca i oszust 8000 miejsc pracy

hehehe
2018-12-07 13:28:00

Już jutro inne przełomowe wydarzenie pana prezydenta. Odpalenie po raz kolejny tunala świetlnego. Gwiezdne wojny normalnie :-)

Cynik
2018-12-07 13:21:00

Co tam taki kontrakt. Prezydent Witkowski w tym czasie odsłonił pomnik serka waniliowego i to jest wydarzenie istotne dla miasta i mieszkańców. Pół Polski usłyszało o Radomiu przy tej okazji.