Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Symbole Radomia już w komplecie

Radom on-line / 2018-12-06 15:15:00

Zakończył się montaż figurek przedstawiających symbole Radomia. Wśród czternastu produktów, z których słynął lub nadal słynie Radom, znalazły się rowery, telefony, maszyny do pisania i szycia, pistolet VIS, buty, maska przeciwgazowa czy pudełko serka waniliowego. "Piękniejsze Śródmieście - symbole naszego miasta w formie małej architektury" to projekt autorstwa Macieja Stępnikowskiego i Sebastiana Pawłowskiego zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

- To projekt, który w bardzo pozytywny sposób promuje nasze miasto. Wśród elementów małej architektury, które stanęły w centrum Radomia znajdują się produkty, z których Radom był i jest znany w całej Polsce. Nie wszyscy jednak wiedzą, że chociażby pistolet VIS czy buty Sofix to właśnie radomskie produkty. Myślę, że to bardzo ciekawe urozmaicenie przestrzeni publicznej z bardzo mocnym akcentem promocyjnym - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Wszystkie rzeźby przygotował Sławomir Micek - artysta, który jest autorem stolika Gombrowicza ustawionego na Placu Konstytucji 3 Maja. Odlewy zostały wykonane w skali jeden do jednego. Przy każdym z nich jest umieszczana tabliczka z opisem. Koszt wykonania wszystkich prac to niespełna 130 tysięcy złotych.

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (12)

Chichot
2018-12-10 23:44:00

A Chytra Baba i butelka "Ptysia"? Ja chcem symboluf, a nie jakiejs machiny do sszywania. hehehe

balcerek
2018-12-09 08:53:00

symbolem radomia sa upadłe zakłady,np RWT Radoskór ,ZM i wiele innchych

Stach Balach
2018-12-08 17:15:00

W porównaniu z rondkiem kapslowym czy jakoś tak to tanizna!

Stach Balach
2018-12-08 17:13:00

Wanilinowy!

0
2018-12-07 13:16:00

W sprawie serka zadaj pytanie prezydentowi Witkowskiemu. Jest jak najbardziej kompetentny.

CelT
2018-12-07 13:06:00

A ten serek to był "waniliowy" czy "wanilinowy" ??? Ta druga nazwa jest na fotce produktu. Może ktoś wiej jak on się nazywał w rzeczywistości?.

0
2018-12-07 10:02:00

Serek i kładka, to symbole prezydentury Radka.

Ave
2018-12-07 06:30:00

To jeszce uzywany samochod powinien byc. Symbol wspolczesnego Radomia i jakisz szrot... znaczy komis i Mirek handlarz.

radomianin
2018-12-06 18:21:00

Super pomysł. Wrocław ma np krasnoludki (cholera wie skąd i po co) a tu promocja i wspomnienie radomskich produktów. Szkoda tylko, że oddalone bardzo od siebie, a nie zgromadzone w bliskiej przestrzeni. Przydało by się do tego jeszcze wydać jakiś przewodnik po tych miejscach i produktach. Przeraża tylko ta kwota... 130 tysięcy...

axa
2018-12-06 18:13:00

Komentarz zablokowany.

Łukasz
2018-12-06 17:48:00

Ludzie 130.tysięcy za taki badziew. Ja rozumie promocja jest ważna ale czy tak ktoś w ogóle liczy się z kosztami. Pewnie fani Radka nie widzą tego Bo przecież to wina PiS-u.

korek
2018-12-06 16:03:00

bo to teraz czas na alkoholika cw. i oszusta w jednym żeby sfotografował się przy każdym symbolu.