Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radni PiS do prezydenta: Niech pan pokaże faktury. Faktura po fakturze [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-11-30 13:33:00, aktualizacja: 2018-11-30 14:55:00

- Nie ma naszej zgody na żonglowanie kwotami na potrzeby robienia polityki. Niewiadomych jest zbyt wiele. Niech pan prezydent pokaże faktury, faktura po fakturze - mówili dziś radni Prawa i Sprawiedliwości.

Radomscy politycy przede wszystkim odnieśli się do "dramatycznej sytuacji panującej w naszym mieście". - Król jest nagi. Polityka pana prezydenta: "jakoś to będzie", niestety, ale została obnażona. W kampanii wyborczej wszyscy radomianie byli zapraszani na galę boksu, KMŚ (...). Obudziliśmy się po wyborach i okazało się, że w Radomiu nie ma nic. W kampanii była też mowa, że budżet miasta jest w doskonałej kondycji, a jak jest naprawdę, wychodzi dopiero teraz, już po wyborach. Nasz sprzeciw był z jednego powodu, nie będziemy w ciemno pozwalać prezydentowi na zaciąganie kredytów. Jeżeli będziemy wydawać zgodę, to musimy znać wszystkie szczegóły, na co pieniądze mieszkańców Radomia są wydawane (...). Tak jak ładnie pan prezydent mówił: "działka po działce", ja odpowiem: "faktura po fakturze". My chcemy wiedzieć dokładnie, na co wydał pan fundusze miasta - stwierdził Dariusz Wójcik, przewodniczący klubu radnych PiS.

- Czy zachowanie prezydenta, który przychodzi na tak ważną sesję z kilkoma slajdami i niczym więcej, który nie wie, na co będzie spożytkowana kwota 145 mln zł, jest poważne? Prezydent wiele razy mówi o uczciwości, odwadze obywatelskiej, szacunku do urzędu i współpracy. Jak można mówić o szacunku do radnych czy do urzędu, jeżeli prezydent nie wie na co wyda 145 mln zł do końca roku? Jednego dnia są to wynagrodzenia, drugiego odpady komunalne, trzeciego autobusy, co będzie jutro? Zabraknie na szkolenie we Lwowie, na fotografa za 36 tys. zł, na „badanie potrzeb radomian” za kilkaset tysięcy? Bo na to pieniądze prezydent miał na początku roku. To może właśnie trzeba mieć odwagę obywatelską i powiedzieć na co przez cały rok wydawał pieniądze radomian? - pytał radny Łukasz Podlewski.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

Jest odpowiedź UM ws. konferencji radnych PiS

autor: dm

Wasze komentarze (58)

adam
2018-12-03 17:40:00

Pis należy zdelegalizować za działanie na szkodę Radomia. Zabrali z przychodów miasta 40 mln więc budżet się nie domknie i to tylko na złość Witkowskiemu. Niech tak robią dalej i doprowadzą do wcześniejszych wyborów. Muszą tylko pamiętać ze 9000 pracowników miasta z jednostkami podległymi doskonale wie że ten bajzel w mieście to wyłącznie zasługa pisu więc z rodzinami to będzie 9000 x2 lub x3 a może i więcej głosów na Witkowskiego i wygra on wybory nie 54 do 46 tylko 75 do 25

trach
2018-12-03 14:03:00

rada miasta - gówno z ciasta

Butapren
2018-12-02 13:44:00

Najbardziej przytył alkoholik. Morda czerwona od alkoholu, łeb większy od barków, ślepia przekrwione i jęzor wywalony jak by miał chcice na Gośkę. Skąd to ścierwo z Przestępczej Organizacji się wzięło?

WW
2018-12-01 21:47:00

Darek Wójcik znowu przytył, czy mi się wydaje?

dług radomia 2019
2018-12-01 13:57:00

Na koniec 2014 roku zadłużenie Radomia było na poziomie 430 mln a na koniec 2019 roku będzie 616 mln ! Dlaczego nic się o tym nie mówi w Radomiu ?

tak jest w radomiu
2018-12-01 13:09:00

Akurat w Radomiu w Urzędzie Miejskim już prawie 800 osób pracuje i nikt tam na pensje nie powinien narzekać. Są tam bardzo wysokie zarobki jak na warunki radomskie i jak na poziom wiedzy osób tam pracujących. Roi sie tam od ludzi po zaocznych studiach na niepubkicznych uczelniach. Niestety ale od lat w UM nie było żadnych zmian kadrowych co bardzo źle wpływa na prace i na obsługę Radomian

po co
2018-12-01 13:09:00

Czasy mamy takie że w policji na poczatku kariery już dostaje sie prawie 4 tys. miesięcznie więc o czym my rozmawiamy. Nikt nie rozumie po co władza dała 1000 pln podwyżki policjantom ?

Radomianin
2018-12-01 12:47:00

Jak podaje portal, Kancelaria Prezydenta RP przeznaczyła: 104 tys. zł dla Telewizji Polskiej na emisję spotów związanych ze Świętem Niepodległości, 9,9 tys. zł dla Polskiego Radia za przeprowadzenie transmisji w internecie i udostępnienie nagrań w sieci, 26,5 tys. zł na roczną subskrypcję Polityki Insight. 51 tys. zł przeznaczono na produkcję filmów i przygotowanie materiałów na stronę internetową, 6,6 tys. zł na spot na stronę oraz 37 tys. zł na montaż filmów i wideogramów, 51 tys. zł na montaż filmów, spotów i wystąpień głowy państwa, oraz 63 tys. zł na przygotowywanie informacji oraz materiałów publikowanych w mediach społecznościowych. TO JEST DOPIERO OSZCZĘDNOŚĆ

Do: Jarek
2018-12-01 11:46:00

Posty , które piszą internauci , po różnym stopniu wykształcenia , nie są i nigdy nie będą np.sprawdzianem , wypracowaniem , dyktandem itd.Ja wiem coś o zboczeniu zawodowym np. nauczycieli w poprawianiu każdego , traktując niejednokrotnie innych , tak jak swoich uczniów .Elyyyty , jak cynicznie piszesz ,nie mają w tym temacie nic wspólnego .Niektórzy ,co pozostają w 'bulu i nadzieji '' i inni dyslektycy nie z własnej woli piszą , mówią tak, jak potrafią.Mają do tego prawo. '

Do :III
2018-12-01 11:36:00

Nie używaj określenia warchol , bo ma to szczególnie pejoratywne , niemiłe znaczenie dla radomian, chyba , że uczestniczyłeś kiedyś na stadionie Radomiaka w masówce popierającej tow.Gierka ,z którego to ust wypłynęło w świat to paskudne określenie.Poza tym w Radomiu mieszka wiele osób o tym nazwisku.

Pr-owy przekaz i narracja.
2018-12-01 11:31:00

Nic nie dają te wpisy lemingów opluwające RADĘ MIASTA , radnych z PIS-u , a szczególnie zaciekłe ataki na Pana WOJCIKA.To tylko pokazuje narzuconą im narracje PR-ową pewców , tak ku pokrzepieniu serc i upadającego morale tej całej koalicji na rzecz.....Jednocześnie mobilizuje pisowców do dalszych działań w tym kierunku ,w dążeniu do ujawnienia niewygodnej prawdy o rządach Witkowskiego i jego ekipy.

lll
2018-12-01 11:28:00

Rozliczyc warchola z PO

Mucha
2018-12-01 09:16:00

Predzej czy później budżet musiał się rozpaść. Witkowski za publiczne środki kupował sobie przychylność dziennikarzy, mediów społecznościowych, osobne grille dla kiboli (tylko wybranych śmieci) osobne dla stowarzyszeń, osobne dla innych środowisk. A za wszystko płacił naszym wspólnym dorobkiem.

Radomianin
2018-12-01 08:58:00

PiS dąży tylko do jednego. Przywrócić Radom do lat 90 jak nakazał im Jarosław. Proponuję ratować budżet Radomia poprzes zawieszenie dla wszystkich radnych wynagrodzeń do odwołania ( ciekaw jestem ile im wychodzi stawka za godzinę pracy ) zlikwidować delegacje służbowe jak i dodatki za komisje. Ponadto niech oddadzą pieniądze Ci co głosowali za budową lotniska..Ponadto niech zrzeknie się wynagrodzeń też i były prezydent Radomia za rządów PiS i odda kasę za lotnisko

Ania
2018-12-01 07:48:00

PiSowi chodzi TYLKO o jedno. Stołek wiceprezydents oraz o stołek prezesa RADPECU dla Wojcika a nie o dobro Radomia. Ponadto niech oddadzą kasę którą dali na lotnisko

Ramod
2018-11-30 23:14:00

Jak to jest, ze radni nie znajac umowy z PPL zgadzaja sie na pokrycie 350 milionow na lotnisko, a tu nie chca się zgodzić na 30 milionów na cel bardziej namacalny? Nie pojmuję. Dlaczego wówczas nie byli tacy dociekliwi? Czyżby chodziło o gre wyborczą i o to, że lotnisko zalatwiali "nasi"? Nieładnie, bo wychodzi na to, że Ci ktorych obdarzylismy zaufaniem, nie są go warci

Uludek
2018-11-30 22:27:00

Brawo Wy !!!! Tacy właśnie radni byli potrzebni Radomiu.

joanna
2018-11-30 22:14:00

Miasto zadłużyli pisowscy!!!!, a teraz udają głupa. Zobaczcie z jakim zadłużeniem Kosztowny zostawił miasto!!! Kolekcjoner działek niech odświeży swoją pamięć!!!

joanna
2018-11-30 22:14:00

Miasto zadłużyli pisowscy!!!!, a teraz udają głupa. Zobaczcie z jakim zadłużeniem Kosztowny zostawił miasto!!! Kolekcjoner działek niech odświeży swoją pamięć!!!

Do dogen
2018-11-30 21:38:00

O czym ty piszesz? Jakiej dyrektorce liceum? Może sprawdźmy dofinansowania z naszych podatków do partii politycznych i tam wszystkie wydatki a w szczególności za ochronę przewodniczacego partii PiS i wiele innych

 1 2 3 >