Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Przewodniczący Wójcik: Nie uda wam się nas zastraszyć. Prezydent Witkowski: Zabraknie pieniędzy na wypłatę wynagrodzeń w styczniu

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-11-28 11:11:00

Poniżej prezentujemy przemówienia przewodniczącego klubu radnych PiS Dariusza Wójcika oraz prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, podsumowujące wczorajszą nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej.

Radni PiS wycięli z budżetu 40 mln zł. ''Z terrorystami się nie negocjuje'' [WIDEO]

Dariusz Wójcik: Naprawdę możecie nas nazywać tak, jak chcecie. Możecie wysyłać listy, co robiliście, a wstydziliście się powiedzieć, że to wy robiliście, możecie kserować gazety, wysyłać fałszywe informacje do mieszkańców, naprawdę możecie wszystko robić, bo to robiliście. To pana zaplecze polityczne, panie prezydencie, zgotowało to piekło. I możecie się z tym nie zgadzać, możecie przyprowadzić na sesję dwa razy tyle urzędników, do których wysyłane były pisma, żeby uczestniczyli w tej sesji, możecie robić wszystko. Ale jeśli myślicie, że nas zastraszycie, to grubo się mylicie, nie uda wam się tego zrobić, nie uda wam się nas zastraszyć. Po to proponujemy współpracę, aby zajrzeć do dokumentów ws. wydawanych pieniędzy na PR, marketing, badania. Jeżeli chcecie współpracy, to współpracujmy na partnerskich zasadach (...). Przecież wcześniej prezydent mówił, że radni nie są mu do niczego potrzebni, a radni PO wysyłali ulotki do radomian, że my jesteśmy źli. Taką retorykę prowadziliście przez ostatni rok i taką retorykę prowadzicie od pierwszego dnia tej kadencji RM. To niczemu dobremu nie wróży, ale trudno, taką wybraliście drogę. My na pewno nie będziemy się poddawali.

Radosław Witkowski: 8 dni temu, w tym miejscu, podczas swojego pierwszego wystąpienia, tuż po zaprzysiężeniu, prosiłem, apelowałem i odwoływałem się wyższych wartości, aby rozpocząć tę kadencję bez żadnych uprzedzeń z poprzedniej, bo bardzo istotne było to, żeby przerwać to, co złe, żeby nie przenosić tego na nową kadencję, chociażby przez wgląd na nowych radnych, których jest mi dziś żal, panie przewodniczący Wójcik, bo pan jest starym politycznym wyjadaczem, a pana głównie młodzi koledzy z PiS wygrali wybory, bo obiecywali radomianom, że będą pracowali na ich rzecz, a tymi decyzjami pokazali, że tak nie będzie, gdyż brak tych pieniędzy w kasie miasta, naprawdę doprowadzi do kryzysu, jeśli chodzi o wypłatę wynagrodzeń w styczniu i pan o tym wie, pan ma tego świadomość (...). Rozumiem, że ma pan pewną polityczną misję, którą nakreślili pana koledzy z Warszawy, że od początku kadencji ma pan rozbijać sesję RM i pokazywać, że PiS nie chce współpracować (...). Jeszcze raz apeluję o rozsądek i proszę o współpracę, szanujmy wyborców, mieszkańców Radomia. Jeśli pana intencją, panie Wójcik, jest to, że chce pan objąć fotel wiceprezydenta, żeby zajrzeć w jakieś dokumenty, to ja pana zapraszam do urzędu już jutro, jakie dokumenty chce pan obejrzeć? My nie mamy żadnych tajemnic. Ja panu takie dokumenty dam, niezależnie od tego, czy będzie pan wiceprezydentem czy prezesem PGZ.

autor: dm

Wasze komentarze (55)

Świadek
2018-11-30 04:38:00

Ale dajecie Panowie POPIS fajnie. Ale pamiętajcie karma wraca ludzie Wam obydwom podziękuja. Piękne prognozy na święta w rodzinnym gronie. Będziemy przy stole przekonywać swoje rodziny żeby Wam podziękować. Jeden drugiego wart. No gdzie są pieniądze? Zaplanowane na pensje. Tak właśnie traktujecie swoich podwładnych jak śmieci.

Stach Balach
2018-11-29 23:10:00

Trzeba Was wszystkich wypie.... w kosmos i będzie spokój i jeszcze kazia w.

1
2018-11-29 22:47:00

Brak w budżecie zagwarantowanych pieniędzy to sprawa dla prokuratury

Pozycja ''inne wydatki '' 28 mln.zl.
2018-11-29 20:26:00

Pytam się lemingów na co powinny być te w żaden sposób niedookreślone kwoty 28 mln. zł. przeznaczone ?Może część na ..............

0
2018-11-29 20:18:00

Najpierw zabawa ,a potem kłopot.Józef ma częściowo rację , że Pis powinien przejąć wiceprezydenta od inwestycji , ale też od oświaty i kultury , aby te wszystkie złe sprawy z przeszłości powoli, mozolnie wprowadzać na właściwe tory.Żadne PR-owe zagrywki nie będą już potem docierać do niezorientowanej , zmanipulowanej grupy lemingów.Oni w końcu przejrzą na oczy who is who.

Józef
2018-11-29 19:44:00

Witkowski gdyby myślał spóściby Frysztaka na zieloną trawkę. Wszedłby ktoś z PiS i kropka.

Egocentryk
2018-11-29 15:14:00

"Nie zastraszycie nas" tylko że panie Wójcik to qr..a nie o was chodzi tylko o Radom i jego mieszkańców. Wam a zwłaszcza Panu to się wiedzie. Ćwierć miliona za rok zarobić to kupa kasy (źródło oświadczenie majątkowe) że o działkach nie wspomnę.

as
2018-11-29 14:32:00

9tys uzależnionych od funduszy miejskich nie dostanie wypłaty , to razem z rodzinami da ok 18 tys a to wystarczająca ilość ( 10% uprawnionych ) aby złożyć wniosek do komisarza wyborczego o odwołanie RM.. I to prezydent ze świtą muszą się spieszyć i zebrać te podpisyw ciągu 10 miesięcy, bo później większośc RM złoży wniosek o odwołanie prezydenta :-) PIS/PO RADOMIANOM zgotowało ten los!!

oko
2018-11-29 08:49:00

Trzeba wywieźć pis na taczkach z miasta i ***** w jakaś gnojówkę

Do Co powiedzieć pracownikom? 2018-11-28 21:56:00
2018-11-29 08:02:00

Proponuję jedno nie jakie podwyżki w tych latach były tylko jaki budżet był przeznaczony na płacę i porównać z budżetem z lat 2006- 2014 a przede wszystkim ile zarabiali prezydent i wiceprezydenci oraz radni. Ponadto proponuję o podjęcie uchwały iż WSZYSCY radni nie będą pobierać wynagrodzeń do końca kadencji i zlikwidować wszystkie delegacje.

Do ksiądz
2018-11-29 07:54:00

TY BEZBOŻNIKU. NIE WZYWAJ PANA BOGA NA DAREMNIE. zniszcz samego siebie najpierw

0
2018-11-29 07:43:00

Prezydenta nie stać na 4 wiceprezydentów!!! Nie będziemy ponosić takich kosztów

Co powiedzieć pracownikom?
2018-11-28 21:56:00

Proszę o dane podwyżek dla UM i jednostek oraz spółek. Może być ciekawa lektura nawet dla samych pracowników. Ciekawe o ile wzrosło zatrudnienie w latach 2014-2018 w UM, jednostkach oraz spółkach?

POlytyka
2018-11-28 21:47:00

Ważne, że na ryczałty jest kasa do końca roku.

ksiadz
2018-11-28 21:30:00

Zniszyc Radom ,Witkowskiego ,,tak mi dopomóż Bóg,,

Daniel
2018-11-28 20:58:00

Zastanawiam się tak ,jakim trzeba być delikatnie mówiąc tłukiem żeby głosować na wojcika przecież ten człowiek i jego radni nie będą współpracować z prezydentem ich porażka za bardzo ich boli i będą wszystko robili odwrotnie taki to umysł i tyle w temacie

0
2018-11-28 19:34:00

Przestępcza Organizacja za publiczne środki wszystkich mieszkańców kupiła sobie przychylność niektórych zielonych przestępców, komuchów, SBeków, PZPRowców i łapówkarzy. To tylko POkazuje na jaką ogromną skalę Polska była okradana.

0
2018-11-28 17:24:00

Peowcy i koalicjanci znani są z tego , że brak im autorefleksji.Kreują się w internecie na znawców tematu , ale tylko takiego ,jaki przekaże im guru z pomagierami.Daru zjednywania ludzi , dyplomacji w rozmowach z adwersarzem politycznych nie mają za grosz, bo też tego nigdy nie posiedli.Zawsze grali ofiary tego paskudnego PIS-u , artykułując zawsze przy okazji jakie to są cnotliwe Zuzie.Ciągle prą do zwarcia , konfrontacji , używając przy okazji wojennej retoryki.Do nich nie docierają żadne argumenty .Nasza musi być zawsze racja i basta.

pytanie
2018-11-28 17:20:00

Mam pytanie do prezydenta Witkowskiego. Czy w tym roku tak jak w roku wyborczym będzie pan wydawał pieniądze na różnego rodzaju imprezy, np. na dwudniowe bale dla seniorów? Czy nadal będzie wydawana gazetka dla seniorów, której pierwszy egzemplarz wypuszczony został przed samymi wyborami. ? Stać miasto było na rozp.....nie pieniędzy po to by zyskać sympatię ludzi przed wyborami?

Do :fth
2018-11-28 17:12:00

Zostało wam coś z komuszego systemu , czyli imperialistom , jastrzębiom z Waszyngtonu , czy kapitalistom mówimy stanowcze nie. Myślę , że zobaczę już niedługo to na plakatach wielbicieli jakiejś tam koalicji na rzecz niedookreślonych jakiś tam zmian , nie wiadomo gdzie i po co .

 1 2 3 >