Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Kolejna wygrana Radomiaka [ZDJĘCIA]

Damian Markowski 2018-11-17 20:01:00

W spotkaniu 19. kolejki II ligi piłkarze Radomiaka wygrali przed własną publicznością 2:0 z Ruchem Chorzów. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to jedenaste zwycięstwo w sezonie 2018/2019.

Od początku meczu na trybunach panowała wspaniała atmosfera. Kibice Radomiaka prowadzili głośny doping, natomiast fani gości znajdowali się poza stadionem.

Już od 2. minuty Ruch grał w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Bruno Luzie ujrzał Bartłomiej Kulejewski. Po chwili, Leo z wolnego trafił w Lecha. W 12. minucie strzał Karwota obronił golkiper Niebieskich. W 22. minucie Radomiak objął prowadzenie. Najprzytomniej w polu karnym Ruchu zachował się Świdzikowski, pakując futbolówkę do bramki z trzech metrów.

Następnie Luz uderzył z rożnego... w poprzeczkę. W 33. minucie akcję Makowskiego zatrzymał Lech. W 39. minucie błędu Halucha nie wykorzystał Balicki. Sześć minut później z kolei Rolinc nie trafił z dogodnej pozycji.

Bardzo źle wyglądała gra obydwu drużyn na początku drugiej połowy. W 59. minucie Jakubik zamiast podawać, oddał słaby strzał. W 70. minucie prawy defensor Radomiaka zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, ale jego próba była bardzo niecelna. W 76. minucie Mikita strzelił głową nad poprzeczką.

W 82. minucie Zieloni wreszcie podwyżyszli prowadzenie. Strzał z daleka Kaputa wylądował w siatce Lecha. W 89. minucie Giel nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Haluchem. To samo uczynił w ostatniej akcji Wdowik.

Nie było to porywające widowisko, ale liczą się kolejne trzy punkty naszej drużyny, brawo Radomiak!

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (24 listopada) o godz. 17:00.

Radomiak Radom - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
Maciej Świdzikowski 22, Michał Kaput 82

Radomiak: 1. Artur Haluch - 14. Damian Jakubik, 38. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 46. Jakub Wawszczyk - 9. Leândro (85, 21. Michał Suchanek), 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot, 18. Rafał Makowski (87, 17. Maciej Filipowicz), 70. Bruno Luz (75, 77. Patryk Mikita) - 22. Jakub Rolinc (61, 97. Dominik Sokół).

Ruch: 94. Kamil Lech - 18. Lukáš Ďuriška, 32. Robert Obst, 73. Bartłomiej Kulejewski, 75. Pawło Miahkow - 87. Jakub Kowalski (84, 97. Paweł Mandrysz), 17. Maciej Urbańczyk, 34. Artur Balicki (46, 7. Bartłomiej Wdowik), 16. Michał Walski, 11. Tomasz Podgórski - 24. Wojciech Kędziora (62, 33. Piotr Giel).

Żółta kartka: Wawszczyk.
Czerwona kartka: Bartłomiej Kolejewski (2. minuta, Ruch, za faul taktyczny).

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
Widzów: 3850.