Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Porażka Radomki w Ostrowcu Świętokrzyskim

dm 2018-11-09 20:05:00

W spotkaniu 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom przegrała na wyjeździe 1:3 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Początkowo żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej 10:10. Dopiero w drugiej połowie seta siatkarki KSZO wypracowały kilka punktów przewagi i utrzymały ją do końca. Premierową odsłonę meczu gospodynie wygrały do 21.

Zespół z Radomia kolejnego seta rozpoczął od punktowego bloku. W kolejnych akcjach lepiej na parkiecie spisywały się właśnie radomianki 7:4, m.in. Majka Szczepańska-Pogoda i Izabela Bałucka. Gospodynie starały się nawiązać równą walkę, ale to zespół gości dyktował rytm gry 16:11. E.Leclerc Radomka do końca kontrolowała grę. Ostatni punkt na wagę remisu w tym piątkowym meczu zdobyła Szczepańska-Pogoda 25:18.

Seta numer trzy od punktowego ataku rozpoczęła Szczepańska-Pogoda. Zespoły w kolejnych akcjach grały punkt za punkt 4:4. Następie podopieczne Jacka Skroka odskoczyły na trzy oczka, dzięki dobrej grze blokiem Alicji Grabki 7:4. Siatkarki KSZO walczyły i dość szybko, dzięki dobrej skuteczności w ataku Anny Miros doprowadziły do remisu 7:7. Od tego momentu to ostrowianki przejęły inicjatywę na parkiecie 15:13. W bloku i ataku natomiast nieźle sobie radziła Swietłana Dorsman 16:13. KSZO Ostrowiec nie dał sobie wyrwać z rąk zwycięstwa i zwyciężył 25:18.

Ostatni punkt blokiem zdobyła Miros. Zawodniczki KSZO podbudowane wygraną w poprzednim secie poszły za ciosem i w kolejnym dość szybko wypracowały dwupunktową przewagę 6:4. Chwilę później powiększyły jeszcze swoją przewagę 9:5. Ręki w ataku nie zwalniała Miros 16:8. Początkowo przyjezdne w tym fragmencie gry nie potrafiły znaleźć sposobu na zatrzymanie gospodyń. Sygnał do lepszej gry dała Grabka. Radomianki zniwelowały stratę do jednego oczka 16:17 i 20:21. Końcowa faza seta była wyrówana 21:21. Ostatecznie w najważniejszych fragmentach gry więcej zimnej krwi zachowały gospodynie. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa za trzy punkty zdobyła Dorsman 25:23.

W następnej kolejce radomianie zagrają na własnym parkiecie z mistrzem Polski - Chemikiem Police. Spotkanie rozegrane zostanie już w środę (14 listopada) o godz. 18:00.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - MKS E.Leclerc Radomka Radom 3:1 (25:21, 18:25, 25:18, 25:23)

KSZO: Wojtowicz 9, Geyko 1, Miros 22, Dorsman 13, Grzechnik 3, Słonecka 9, Kucińska (libero) oraz Zackiewicz, Trach 4, Oktaba, Wołoszyn 1.

Radomka: Skrzypkowska 6, Grabka 5, Bałucka 8, Bączyńska 3, Kubacka 8, Szczepańska-Pogoda 19, Drabek (libero) oraz Borawska 3, Biała 3, Ponikowska.

MVP: Anna Miros (KSZO).