Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Znamy oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Radomiu

Radom on-line / 2018-11-05 02:57:00, aktualizacja: 2018-11-05 15:44:00

O zaledwie 0,2% różnią się wyniki wyborów podanych przez Radom24.pl w niedzielę o 23:30 od oficjalnych, policzonych ok. 2:30 w poniedziałek w nocy przez Miejską Komisję Wyborczą w Radomiu. Według oficjalnych danych, Radosław Witkowski został prezydentem Radomia zdobywając 53,83% ważnych głosów, wobec 46,17% dla Wojciecha Skurkiewicza.

Radosław Witkowski w chwili triumfu. Teraz czas na pracę i budowanie koalicji dla Radomia, także w Radzie Miejskiej, i także z PiS

Wieczór wyborczy relacjonowaliśmy na żywo, co można jeszcze raz prześledzić tutaj. Oficjalnie Radosław Witkowski zdobył 53,83%, czyli 46 650 ważnych głosów, a Wojciech Skurkiewicz 46,17% - 40 013 głosów. To daje różnicę 7,66 punktów procentowych, co się przekłada na 6 637 głosów radomian. Frekwencja wyniosła 52,86%.

Co ciekawe, bardzo podobne wyniki podało o godz. 21 w niedzielę, czyli tuż po zamknięciu lokali wyborczych, "Echo Dnia". Wynik badania gazety to 56% do 44%.

W wyniku wyborów w Radomiu, będziemy mieli bardzo złożoną sytuację - prezydenta z Koalicji na Rzecz Zmian, która ma mniejszość w Radzie Miejskiej, zdominowanej przez radnych Prawa i Sprawiedliwości - przewaga 16:12. Czy wobec tego panowie Witkowski i Skurkiewicz będą potrafili wznieść się ponad podziały i działać wspólnie na rzecz miasta?

Pierwsze sygnały są pozytywne. W swoim przemówieniu, po ogłoszeniu nieoficjalnych jeszcze wyników, Radosław Witkowski dziękował wszystkim wyborcom, i swoim, i Wojciecha Skurkiewicza, a ministra zaprosił do współpracy, informując, że zadzwoni w poniedziałek rano do kandydata PiS z propozycją spotkania.

Wojciech Skurkiewicz natomiast pogratulował zwycięstwa Radosławowi Witkowskiemu, wyrażając nadzieję, że obecny prezydent będzie potrafił współpracować z Radą Miejską, "zdominowaną przez PiS". Poinformował też, że rząd nie zrezygnuje z inwestycji w naszym mieście.

Czy tylko na tych deklaracjach się skończy? Oby nie, bo Radom ma zbyt wiele do zyskania, by tracić teraz czas na niepotrzebne spory.

Tak relacjonowaliśmy Wieczór Wyborczy - ZOBACZ TUTAJ

autor: cir

Wasze komentarze (86)

Nie głosuję na Witkowskiego
2018-11-09 12:11:00

Gorzko-kwaśne zwycięstwo wielbicieli komunistów i postkomunistów . WITKOWSKI Z TYMI SZCZYTNYMI HASŁAMI WYBORCZYMI NIECH JAK NAJSZYBCIEJ , BEZ MARUDZENIA, WEZMIE SIĘ DO PRACY I KONTYNUOWAŁ TO CO ZĄCZĄŁ 4 LATA TEMU.

zadowolona !
2018-11-07 16:48:00

Brawo radomianie :) !

Do o
2018-11-06 08:22:00

O przepraszam , jeden konkretny przebieg PO działkach państwa Frysztak. Koń by sie uśmiał

Do o
2018-11-06 08:20:00

Tych dwóch okurarnikow o których piszesz to rozumiemy ze to Radek i Frysztak? To sie wreszcie kupy trzyma. To Frysztak i Witkowski z PO wskazali te przebiegi . Tylko jakoś tak dziwnie po ziemi ludzi o nazwisku Frysztak. PEŁOWSKi zbiegów okoliczności???

W
2018-11-06 08:17:00

Cała afera dzialkowa, to afera Frysztaka który wskazał przebieg drogi S12 po działkach ludzi o nazwisku Frysztak . Zgieg okoliczności , ze to rodzina? Układ radomski to układ PO Kopacz, Witkowski i Frysztak

0
2018-11-05 23:53:00

Skurkiewicz miał odmalowywać T-72 które pacyfikowały robotników podczas strajków w latach 70. Czy nadal ten pomysł jest w toku? Powrót do PRLu i POLEXIT???

@Swojak
2018-11-05 23:50:00

Kuźmiuk.... buahahhahahh ten wilk na młode asystentki???? Były PSLowiec .... zdrajca swoich wyborców by tylko do koryta się dostać.... Buahahhahahhahhahha ROTFL.....

0
2018-11-05 23:48:00

A w Kowali były "konsultacje".... przyjechało dwóch okularników.... a Kosztowniak się ukrywa.... z Wójcikiem....

Tutejszy
2018-11-05 20:18:00

Do cymbałów radomskich -mialeś chamie złoty róg.

Emski
2018-11-05 18:44:00

No i przeliczyli się pewni Panowie i Panie ! Miały być posadki u Skurkiewicza będzie kicha......Trza szukać prawdziwej roboty .

A
2018-11-05 18:05:00

https://vod.gazetapolska.pl/19052-cala-prawda-o-ukladzie-radomskim-zobacz-sitwe-marek-suski-zdradza-fakty-nt-sitwy-w-radomiu

Z
2018-11-05 17:59:00

Komentarz zablokowany.

Cynik
2018-11-05 16:58:00

Z niecierpliwością czekam na realizację obietnic Witkowskiego. Najpierw 22.11. hala, w lutym 2019 stadion, potem siedziba orkiestry kameralnej a potem kolejne kładki, tunele i szpilkostrady. Tylko żeby zostało trochę środków i sił Witkowskiemu żeby od czasu do czasu odchwaścić i pozamiatać miasto.

Z
2018-11-05 16:49:00

Cała afera dzialkowa, to afera Frysztaka który wskazał przebieg drogi S12 po działkach ludzi o nazwisku Frysztak . Zgieg okoliczności , ze to rodzina? Układ radomski to układ PO Kopacz, Witkowski i Frysztak

tak bylo
2018-11-05 16:47:00

Zadnej kampanii anty pis nie było w Radomiu po prostu mieszkańcy Radomia nie chcieli polityka pis i otoczenia posła Skurkiewicza.Było też bardzo dużo błędów w kampanii radomskiego pis.

PaZeRnA Baba z Radomia
2018-11-05 16:06:00

RADUJE SIĘ SERCE RADUJE SIĘ DUSZA SKURKIEWICZ POGRZEBANY MNIE TO NIC NIE WZRUSZA. PRZYBYLI WYBORCY ULANI POD OKIENKO. STUKAJĄ PUKAJĄ WYJDŻ SKUWIEŃKO

h2o
2018-11-05 16:01:00

- @Swojak. O czym Ty piszesz? Weż przestań. Kampania antyPIS była najważniejsza, nie inny kandydat od PiS.

Swojak
2018-11-05 15:50:00

Do PIS ... trzeba było wystawić p.Z Kuźmiuka ... i byłaby wygrana w I turze... A tak czkawka ... Brawo wy ...

mieszkaniec
2018-11-05 13:53:00

Radomianie mieli dosyć zaplecza pisu i osób które by dostaly najwazniejsze stanowiska w mieście gdyby wygrał Wojciech Skurkiewicz.

do Muzgała
2018-11-05 13:05:00

Damskie się nie liczy

 1 2 3 >  ostatnia