Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kto prezydentem Radomia? Debata Skurkiewicz vs. Witkowski [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-10-31 17:55:00, aktualizacja: 2018-11-01 12:55:00

Debata prezydencka: Wojciech Skurkiewicz (PiS) vs. Radosław Witkowski (Koalicja na Rzecz Zmian) odbyła się w nowoczesnym studio Noir Studio firmy Mikab Group przy ul. Słowackiego 273B w Radomiu.

Debata prezydencka na fotografiach [ZDJĘCIA... DUŻO ZDJĘĆ]

Debatę moderował Łukasz Molenda z Radia Rekord. Pytania w ośmiu kategoriach: inwestycje, służba zdrowia, promocja miasta, kultura, sport, ekologia, edukacja i komunikacja, zadawali: Krzysztof Czaban (Zebrra TV), Krzysztof Domagała (Cozadzien.pl), Marcin Genca (Echo Dnia), Magdalena Gliszczyńska (Radio Plus), Katarzyna Ludwińska (Gazeta Wyborcza), Dariusz Osiej (TV Dami), Joanna Stachurska-Ruszkowska (Radio Radom) oraz Marek Wiatrak (Radom24.pl). 

I właśnie redaktor naczelny Radom24.pl zadał pierwsze pytanie dotyczące inwestycji. Dotyczyło budowy Radomskiego Centrum Sportu. - O ile możemy być pewni, że hala i pierwszy etap stadionu - choć z opóźnieniem - powstaną, o tyle w sprawie drugiego etapu, takiej pewności już nie ma. Czy, a jeśli tak, to kiedy i z jakich funduszy dokończą panowie te inwestycję, tak, by stadion spełniał wszelkie wymagania, a Radomiak będzie mógł wykorzystać wreszcie swój wielki potencjał marketingowy i wizerunkowy, jaki jedna z firm badawczych ocenia na 46 milionów złotych.

Radosław Witkowski wykorzystał czas na odpowiedź na poinformowanie, że złożył do sądu pozew w trybie wyborczym przeciwko Wojciechowi Skurkiewiczowi, w sprawie - zdaniem prezydenta - nieprawdziwych informacji dotyczących realizacji inwestycji w Radomiu, jakie minister miał przekazać w jednej z audycji. Odpowiadając na pytanie obaj kandydaci zadeklarowali, że dokończą budowę stadionu, tak by powstały dwie brakujące po pierwszym etapie trybuny, a obiekt pomieścił 15 tys. widzów. Termin wykonania inwestycji zakreślili jednak bardzo ostrożnie - Radosław Witkwoski "w kadencji 2018-2023", Wojciech Skurkiewicz "rok 2022".

W drugiej turze mieliśmy pytania wzajemne. Kandydaci zadali sobie po dwa pytania i mieli też okazję na ripostę. Doszło do kilku słownych zwarć, warto zobaczyć je na wideo powyżej.

Trzecia - ostatnia runda - to tzw. "wolne wypowiedzi". W tej części m.in. usłyszeliśmy:

Radosław Witkowski: W niedzielę będziemy wybierać między Radomiem otwartym, Radomiem tolerancyjnym, Radomiem europejskim, a Radomiem powiatowym. Będziemy wybierać, jak nasze miasto będzie zmieniało się w latach 2018-2023. Jestem dumny z Radomia, jestem dumny z tego, co się nam przez te cztery lata udało zrobić. Przywróciliśmy dumę z Radomskiego Czerwca. Deklaruję bardzo dobrą współpracę z Komisją Europejską, polskim rządem czy samorządem województwa. Radom wszystkich nas potrzebuje. Proszę o Państwa głos.

Wojciech Skurkiewicz: 4 listopada, to jest dzień, w którym wybierzemy przyszłość Radomia - czy chcemy tę monotonię, stagnację, tę awanturę w Radzie Miejskiej, z którą mieliśmy do czynienia na przestrzeni ostatnich blisko dwóch lat, czy chcemy harmonię, porządek i rozwój, czy chcemy dobrej współpracy z polskim rządem, kiedy chcemy środków finansowych na realizację wspaniałych projektów, czy chcemy miasta, które będzie parło do przodu, do tych największych w Polsce i Europie, czy chcemy miasta, które będzie pogrążone w chaosie i awanturze. Szanowni Państwo, wybierzcie dobrego gospodarza Radomia.

Przypomnijmy, że II tura wyborów samorządowych odbędzie się w najbliższą niedzielę (4 listopada). Wówczas wybierzemy prezydenta Radomia na lata 2018-2023.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

autor: r24

Wasze komentarze (178)

Coś o działkach...
2018-11-03 10:21:00

Pod nickami imiennymi pisze jeden i ten sam internauta wyznawca peo.Może w ramach równowagi opisze sytuacje , gdy Frysztak w RADZIE MIASTA forsował podział gminy Kowali na pół .Dziwnym zbiegiem do śladu tej nowej szosy przylegała by działka państwa o nazwisku Frysztak. Czy o innych wlaścicielach tych działek np. z peo ,psl też napiszesz?

Re Pionki
2018-11-03 10:14:00

Jakim stanem umysłu musieli kierować się mieszkańcy Pionek , gdy 100 % zagłosowało na Ruch Palikota , bo obiecał wolną marychę, gandzię,tor Formuły 1.To był dopiero obciach na cała POLSKĘ.Tak składa się ,że mam tam rodzinę i podziwiam to skomunizowane u was środowisko.

rt
2018-11-02 23:56:00

za to w po sami prawdomowni

d
2018-11-02 23:55:00

do wyborcy pisu taki z ciebie inteligent to wyjedz do warszawy albo gdanska to moze zamieszkasz nowej kamienicy albo bedziesz w amber gold moj glos na wojciecha skurkiewicza najlepsza opcja dla radomia

Ada
2018-11-02 23:10:00

A Skurkiewicz to kłamca jak wszyscy z PIS

Radomianin
2018-11-02 23:09:00

Święta racja.

Pionki
2018-11-02 23:01:00

Oglądałam super wizjer o działkach pana Wójcika, dziwnych powiązaniach. Byłam pewna, że nie wejdzie do RM. A tu co? Niespodzianka. Afera na całą Polskę, a Wójcik zadowolony. Radomianie. Kto na niego głosował? W okolicznych miejscowościach śmieją się z was. I mówią jednak prawdę. Radom to stan umysłu. Nie zdziwię się, jak wygra Skurkiewicz. Ale obciach. Na całą Polskę. Będzie mieć kukiełkę Kaczyńskiego.

Z
2018-11-02 17:03:00

Ceny za wodę w Radomiu za prezydenta Witkowskiego 10,45 zł za 1m3, w Warszawie 9,85 zł Płacimy więcej niż w bogatej stolicy przy naszych nędznych zarobkach Dodatkowo Witkowski ufundował nam dwie podwyżki za ciepło

Z
2018-11-02 17:03:00

Ceny za wodę w Radomiu za prezydenta Witkowskiego 10,45 zł za 1m3, w Warszawie 9,85 zł Płacimy więcej niż w bogatej stolicy przy naszych nędznych zarobkach Dodatkowo Witkowski ufundował nam dwie podwyżki za ciepło

Z
2018-11-02 17:01:00

Ceny za wodę w Radomiu za prezydenta Witkowskiego 10,45 zł za 1m3, w Warszawie 9,85 zł Płacimy więcej niż w bogatej stolicy przy naszych nędznych zarobkach Dodatkowo Witkowski ufundował nam dwie podwyżki za ciepło

As
2018-11-02 16:59:00

Witkowski rozlicz sie z 70 MILIONÓW na lotnisko. Gdzie są pieniądze? To nie Pwoje prywatne pieniadze tylko publiczne

Broń Radom
2018-11-02 16:37:00

Cała Broń za Wojtkiem Skurkiewiczem!

zdzicho
2018-11-02 12:28:00

Tak dla przypomnienia, jak żyje skromna władza PiS...pani Beatka straSzydło...podróże do domku na weekend: 77 lotów wojskowym samolotem 2,5 miliona złotych, rozbite limuzyny wartość ok 3,5 miliona złotych, nowa droga do domu 120 tysięcy, makijaż 160 tysięcy!!! nagroda którą sobie przyznała "bo się należało" 65 tysięcy!!!! Tak "skromnie" żyje władza PiS i to tylko koszt samej Beatki straSzydło! Wyborco-podatniku - głosuj na PiS, a potem płać i płacz!!!

ProGoeb
2018-11-02 11:33:00

Kłamstwo i manipulacja? Oto prawda o kampanii kandydata, który "świeci" przykładem współpracy ze wszystkimi: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/gwiazda-prawicy-pomogla-wiceszefowi-mon-zarzucila-konkurencji-areszt-ktorego-nie-bylo/khrdkke

pleban zbuntowany
2018-11-02 09:03:00

Kłamca z PiS na Madagaskar. Widzowie na KLER. Księża na księżyc. A młodzi radomianie na II turę wyborów. Głos na Witkowskiego to głos dla nowoczesnego i postępowego Radomia. Sami decydujcie o swojej przyszłości. Nie oddajcie całej władzy w Radomiu w ręce kaczystów.

Gość
2018-11-02 09:03:00

W II turze możemy: pozostać w MIEŚCIE lub wyjechać NA WIEŚ. Darmową komunikacją. Na PIĘĆ długich lat. Wybór należy do nas.

bolszewik pisowski
2018-11-02 09:01:00

Wiadomo, że w Radomiu rządzić będzie Marek Caryca S., a nie Skurkiewicz. Wspólnie zrobią z miasta Muzeum Wsi Radomskiej v.2.0. Pisowski Skansen Miejski na skalę ogólnokrajową. Tylko musicie ich wybrać. Brawo Wy!

nie róbcie z nas idiotów
2018-11-02 08:59:00

Witkowski jest pod ciężkim ostrzałem całego aparatu propagandowego PiS-owskiego rządu. Najazd tabunów ministrów, obiecujacych złote gruszki na wierzbie. Ciekawe, czy wyborcy przaśnego Wojciecha to kupią? Z gratisem w postaci samobójczej dla budżetu miasta darmowej komunikacji. Zabiorą służbie zdrowia, oświacie czy inwestycjom drogowym? Zastanówcie się, radomianie, kto z Was robi idiotów.

wice prezydenci
2018-11-02 08:14:00

Szkoda, że nic w mieście sie nie mówi kto będzie wiceprezydentem w kadencji za Witkowskiego, a kto wiceprezydentem w kadencji za Skurkiewicza?

taka jest prawda
2018-11-02 08:12:00

W Radomiu docelowo cena wody ma wynosić - 10,60 zł za metr szescienny. A w Warszawie od 1 czerwca 2018 roku cena wody wynosi 9,85 zł.Mieszkańców miasta Radomia nie stać na tak wysokie ceny wody.Realnie cena wody w Radomiu powinna wynosić kwotę : 8,50 zł - 9,00 zł.

 1 2 3 >  ostatnia