Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

PiS wygrywa wybory w regionie do sejmiku, ale nie ma większości?

Z regionu / 2018-10-23 14:27:00, aktualizacja: 2018-10-23 16:32:00

Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie 4 lub 5 mandatów na 7 w wyborach do sejmiku woj. mazowieckiego w okręgu nr 5.

Radosław Fogiel i Jakub Kowalski

Prawie ostateczne wyniki tej partii to: Jakub Kowalski - 36 802 głosy, Radosław Fogiel - 35 479, Agnieszka Górska 18 901, Ewa Białecka 12 471, Jan Rejczak 10 710, Anna Wolszczak 6 196, Aurelia Michałowska 3 171, Maciej Kosowski 2 852 i Jacek Wrocławski 1928.

Brakuje jeszcze danych z kilku obwodów, ale już jest pewne, że PiS zdobędzie w okręgu nr 5 cztery albo pięć mandatów.

Rafał Rajkowski sejmikowym liderem w Radomiu

Nieoficjalnie też wiadomo, że w całym sejmiku koalicja PO+Nowoczesna - PSL ma jednak większość.

autor: dm

Wasze komentarze (23)

max
2018-10-25 20:51:00

Radni z PSLu skorzystajcie z oferty PISu w PO będziecie anonimami w PISie stanowiska. Zadbajcie o rodziny.

Szwejk
2018-10-24 11:00:00

W kolejce do gabinetu Struzika. Ale pis wygrał wybory

Max
2018-10-24 07:12:00

Komentarz zablokowany.

Gość
2018-10-24 05:52:00

Do sejmiku wszedł z list PiS-u jeden z grabarzy województwa radomskiego za rządów AWS-u: Jan Rejczak. Pogratulować rozumu wyborcom radomskim !!! Ha, ha, ha ...

Chichot
2018-10-24 02:35:00

No i sprawa sie rypla. Ludzie (ci co madrzejsi lub ci co poszli po rozum do glowy) maja dosc rzadow pisdokracji. KO wchodzi w koalicje sejmikowa/rad miejskich z PSLem lub z mniejszymi/niezaleznymi i tak na prawde PiS moze se porzadzic...w dwoch wojewodztwach. Wygral niby, ale jednak przegral, jak np. w Kielcach, czy Radomiu. hehehe

@radomianin
2018-10-24 00:06:00

To był wynik osiągnięty przez Rajkowskiego tylko w Radomiu. Porównujesz go do wyniku Kowalskiego z całego byłego woj. radomskiego. Czytaj ze zrozumieniem.

Układ Radomski
2018-10-23 23:21:00

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/superwizjer-uklad-radomski-nieruchomosci-i-politycy-pis,872125.html

art
2018-10-23 21:38:00

do CoZaSciema - to nie ten Rejczak. A inteligencją to mu do pięt nie dorastasz.

h2o
2018-10-23 21:25:00

Struzik pewnie bardzo kręci. Żeby pozostać przy władzy na Mazowszu. Chłop się przyzwyczaił, tyle to już lat. Ciekawe, jak to się rozwinie.

CoZaSciema
2018-10-23 21:24:00

Jak widziałem tego Rejczaka i na banerach jak i teraz że prawdopodobnie się dostanie do sejmiku to odechciewa mi się chodzić na wybory. Mimo sędziwego wieku co On bidny może dobrego zrobić dla regionu. Że Mu się jeszcze chce. Już powinien poświęcić czas dla wnucząt. A swoją drogą pamięta ktoś, co w ogóle dobrego dla miasta On kiedykolwiek zrobił zarówno jako radny, itp. Ordynacja wybt powinna chyba wprowadzic jakies ograniczenie wiekowe.

mac
2018-10-23 20:42:00

25 pis, 25 po i psl, jeden bezpartyjny

radomianin
2018-10-23 20:09:00

W innym artykule r24 jest napisane, że rajkowski liderem sejmiku miał 18 tys głosów a kowalski miał 36 tys ?????? Kaczka dziennikarska czy Rajkowski taki kiepski ???

Ciekawy
2018-10-23 19:02:00

To kto zdobył mandaty? PiS Fogiel Kowalski Górska Białecka PSL ? PO Rajkowski?

dlaczego tego nikt nie napisze
2018-10-23 18:57:00

Tak to prawda pis ma 4 mandaty, PSL ma 2 a PO ma 1 mandat w naszym okręgu już wszystko jasne w wyborach do sejmiku w naszym okregu.

Ale jaja
2018-10-23 18:47:00

To były wybory w ich parafiach, głosy oddało na nich tylko tylu wierzących. A powinno być 99 %

marcin info
2018-10-23 18:36:00

W naszym okręgu do sejmiku : PiS ma 4 mandaty, a PSL ma 2 mandaty a PO ma tylko 1.

last news
2018-10-23 18:00:00

Sensacja nie ma Struzika!!!!! PIS na Mazowszu ma 25 mandatów i rządzi samodzielnie. Marszałkiem sejmiku Fogiel albo Kowalski. BRAWOO!!!

sad
2018-10-23 17:46:00

Nieoficjalnie wygrała niestety koalicja PO+PSL. Nie jestem za PiS-em ale w tym wypadku wolałbym żeby władza Struzika się zakończyła. jedyna nadzieja to przejście jednego z radnych PSL do PiS. Jak te wyniki się jednak potwierdzą to może chociaż Rajkowski będzie miał szansę na marszałka (jak zagłosuje na niego radomski PiS i radomscy przedstawiciele PO). Byłby to dowód, że PO i PiS potrafi działać ponad podziałami dla miasta i dobry prognostyk na przyszłość gdyby w mieście miał rządzić Witkowski z pisowską radą.

Do Radom24
2018-10-23 16:44:00

Na 31 głosów po 15 mają pia i ko+psl jeden głos bezpartyjny który już zadeklarował że bliżej mu do PiS. Więc drogra redakcjo nie wprowadzajcie ludzi w błąd

struzik zostaje